Skocz do zawartości
szamot

Mapa Polski z podziałem na województwa.

Rekomendowane odpowiedzi

szamot

Chcę umieścić w aplikacji mapę Polski z podziałem na województwa, tak by każde województwo było oddzielnym klawiszem, ale nie mam pomysłu jak to technicznie wykonać, czego mam szukać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3mpty

Chcę umieścić w aplikacji mapę Polski z podziałem na województwa, tak by każde województwo było oddzielnym klawiszem, ale nie mam pomysłu jak to technicznie wykonać, czego mam szukać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zależy jak duże to ma być ale zazwyczaj robiłem niestandardowy widok, a w nim na canvas rysowałem bitmape z wojewodztwami, do tego dorzucałem identyczną bitmape na której pixelach kodowałem id województw, w momencie tapnięcia zczytywałem x,y z tej drugiej bitmapy i sprawdzałem id województwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Nie wiem czy nie łatwiej by było się pobawić z googlowskim API do map. Powinno się tam dać zaznaczyć customowe obszary i zczytywać co tapnie user.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3mpty

Nie wiem czy nie łatwiej by było się pobawić z googlowskim API do map. Powinno się tam dać zaznaczyć customowe obszary i zczytywać co tapnie user.

A to zależy jak leży, czasem klient chce bardzo specyficznego designu, czasem nie opłaca się podpinać play services, czasem to nawet nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szamot

Odpowiedzi trochę po czasie, ale zrobiłem coś podobnego do tego co radził 3mpty - dałem na sobie dwie mapy, przy czym jedna była pokolorowana - każde województwo na inny kolor, a po kliknięciu na miejsce na mapie rozpoznawałem kolor i przechodziłem do przypisanego do niego województwa.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi