Skocz do zawartości
Nikkoo

Live vs Live 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nikkoo

Witam

Od prawie 2 miesięcy jestem posiadaczem Live pierwszej generacji i jestem z niego bardzo zadowolony, no oprócz baterii, ale się już przyzwyczaiłem i starcza mi na dzień.

Wracając do tematu, brat rozgląda się za telefonem i czy opłaca mi się oddać mu swojego Live, a sobie dopłacić do Live 2 bez LTE, bo nie potrzebne mi to :D

Czy raczej zostać przy Live i jemu też takiego kupić.

przyznam że kusi mnie głównie większy ekran z lepszą rozdzielczością i lepszy procesor i układ graficzny, ale czy bateria dłużej trzyma czy jednak te 700mAh nie zrobi różnicy przez większy ekran i czy różnica w wydajności jest warta dopłaty.

Czekam na opinie i rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście wybór i tak będzie należał do ciebie, ale pozwolę sobie kilka zdań na temat Live2 napisać. Posiadam Live 2 od ponad trzech m-cy i nie mogę złego słowa napisać o tym telefonie, dizajn tego telefonu utrzymany jest około modeli Sony, Nokia (mi bardzo pasuje). Wydajność tego telefonu oceniam na "bardzo dobry", działa stabilnie i szybko, po aktualizacji do 4.4 większych zmian nie zauważyłem poza tym że mamy nieco więcej dostępnej pamięci. Jak dla mnie ideałem jest zastosowanie czystego Androida bez nakładek i innych udziwnień, takie rzeczy można sobie samemu zainstalować, ale to już jak kto woli. Bateria 2500 mAh, w starym systemie 4.3 starczała mi na 2 dni teraz potrafię do 3 dni dociągnąć - używając mniej więcej tak samo telefon, tzn, nie używam gier i tego typu aplikacji, głównie dzwonię, SMS-uję i sporo internetu. Live 2 w stosunku do poprzednika ma większy ekran z większą rozdzielczością ale z nowszym prockiem i układem graficznym świetnie daje sobie radę. poniżej podaję link porównujący oba telefony : Porównanie telefonów : Kruger&Matz Live / Kruger&Matz Live 2 :: #####

Jak powiada klasyk: ".... nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki ...." dlatego proponuję zrobić krok w przód :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nikkoo

Dzięki za szybką odpowiedź, na ##### porównywałem już te telefony i chyba zdecyduję sie na Live 2 :D Telefonu głównie używam do internetu, a zwłaszcza messenger i youtube, ale i sporo przeglądam w sieci rzeczy. Czasem sobie pogram w Herosy III, ale przyznam ze na ekranie 4,5" jest to całkiem trudne xD

Robie też sporo zdjęć, a aparat w moim zaskoczyl mnie bardzo, ale chyba w Live 2 jest identycznie pod względem jakości.

[Edit] a jak wygląda sprawa z rootem na Live2?

Edytowane przez Nikkoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o aparat to robi dość przyzwoite zdjęcia, ale szału niema - przy słonecznej pogodzie (czytaj: idealnym oświetleniu) zdjęcia są naprawdę fajne, im gorzej z oświetleniem tym gorzej z jakością zdjęć. Jeszcze jednym z plusów za który cenie ten telefon to szybkość łapania kontaktu z satelitami przez GPS, ustalenie pozycji zajmuje mu kilka sekund, moduł zastosowany w Live2 jest naprawdę rewelacyjny. Na temat ROOT-a nie mam żadnych wiadomości, ale i niespecjalnie szukam bo jak na tą chwilę nie widzę potrzeby ROOT-owania telefonu - zapas pamięci jest dość spory (jak na moje potrzeby), z systemu nie ma co kasować (goły Android 4.4), wszystkie apki które potrzebuję wchodzą bez ROOT-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi