Skocz do zawartości
Paweel

Ładowanie bezprzewodowe QI na Lg G2.

Rekomendowane odpowiedzi

Paweel

Zastanawiałem się nad dołożeniem funkcji bezprzewodowego ładowania do naszych G2.

A że temat nie jest zbyt skomplikowany i drogi postanowiłem spróbować.

Oto efekty:

Najbardziej prostym sposobem jest kupno:

1. Ładowarki indukcyjnej -ja kupowałem tu: (ale i na alledrogo można znaleźć w podobnych pieniądzach)

2015 New Amazing Coming Excellent Qi Wireless Charger Transmitter Charging Pad For Samsung S3 S4 S5 Cooseela Best Hot-in Chargers & Docks from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

2. moduł QI mini usb -

Widespread Ultra Slim Micro USB Wireless Charging Charger Receiver Module Universal For Most Mobile Phones-in Chargers & Docks from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

Opis:

moduł i ładowarka w Polsce od wysłania w tydzień. (ale jak się komuś bardziej spieszy to allegro)

Moduł QI

mały i płaski. wykonanie przyzwoite. Sama taśma jest trochę długa i musiałem załamać aby płytka nie nachodziła pod przyciski. W miejscu pętli indukcyjnej bardzo płaska, trochę większa w miejscu gdzie jest elektronika ale i tak nie przekracza 1-1.2mm. Włożona pod etui nie wypycha go bardzo, chociaż znać że jest. Samo podłączenie pod miniUSB wygląda ładnie i nie wystaje za bardzo. Na pewno nie będzie wystawało poza obrys etui.

Ładowarka.

Rozmiarem większa niż nasz LG, matowa i pokrywana warstwą tak jakby gumy co nie pozwala ześliznąć się telefonowi z ładowarki. Wykonanie bardzo dobre. W zestawie kabel USB-miniusb. Po podłączeniu do źródła prądu (testowałem na laptopie i na oryginalnej ładowarce od LG) zapala się czerwona dioda sygnalizująca podpięcie źródła prądu.

ŁADOWANIE.

Po podłączeniu ładowarki i modułu do telefonu położyłem telefon na ładowarce. Trzeba wyczuć miejsce w którym najlepiej stykają się cewki indukcyjne. Na ładowarce zapala się niebieska dioda a na telefonie czerwona pulsująca (jak przy normalnym ładowaniu). Samo ładowanie przebiega nieco szybciej niż przez USB np z komputera ale wolniej niż z normalnej ładowarki podłączonej do gniazdka. Próbowałem ładować z 60% baterii do 100% (nie uchwyciłem tylko czasu ładowania). Bateria w telefonie naładowała się na 100%. Telefon zasygnalizował naładowanie na 100% i gdy leżał dalej na ładowarce nie spadało naładowanie tylko było ciągle na 100%. Samo etui nie przeszkadza w ładowaniu i prąd przechodzi pomiędzy cewkami. Telefon (a właściwie płytka indukcyjna) po ładowaniu jest lekko ciepły, ale u mnie 30min grania w RR3 powoduje większe nagrzewanie się telefonu niż to ładowanie więc tu nie mam nic do zarzucenia. Jak będzie dalej zobaczymy. Testy pokażą.

Podsumowanie.

Jak dla mnie za tą kasę całkowicie ok. Zobaczymy jak dalej będzie się sprawowało ładowanie bezprzewodowe. Minusem tego jest to że trzeba mieć telefon w etui (testowałem z użyciem LG G2 D802 Hard Case Etui Futerał +Gratis (5034870046) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.). I pozostaje kwestia przesyłu plików z komputera do telefonu i odwrotnie, ale tu z pomocą (przynajmniej mi) przychodzi Airdroid.

Osobiście polecam.

Zdjęcia postaram się wkleić wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co kupiłeś ma tylko 600mA, czyli o 100mA więcej niż port USB w komputerze i 3 razy mniej niż ładowarka na kablu (naładowanie baterii do pełna będzie trwało ponad 5 godzin). W podobnej cenie bez problemu znajdziesz 1000mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Znalazłem do LG G3 coś♥takiego:

ODBIORNIK CEWKA QI CHIP NFC do LG G3 - 1A 24h! (5039246647) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

-cewka pod klapkę ze stykami

-czy orientuję się♥ktoś♥czy G2 też ma takie złączę♥czy trzeba użyć cewki pod microusb?

-a może czy na płycie jest łatwo dostepny punkt lutowniczy zasilania?

---------- Post dołączono o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

@Paweel

Szukam cewki z "ładnym" złączem, widzę♥że twoja cewka ma inne złącze o tych dostępnych w polsce

-czy mógłbyś♥dać dobre zdjęcia wtyku USB, chodzi mi o to jak układa się♥taśma zasilająca

Edytowane przez mojo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paweel

Poniżej zdjęcia jak to wygląda:

http://zapodaj.net/d19242d65a5b0.jpg.html

http://zapodaj.net/0afa10a8f73c3.jpg.html

http://zapodaj.net/0b272c1c049df.jpg.html

A co do szybkości ładowania, przy moim użytkowaniu na pewno 1 dzień wytrzyma, a przez noc naładuje się nawet na tej 600mAh. Zresztą w pracy mam drugą ładowarkę jakby co więc nie przeszkadza.

A co do cewki pod obudowę. Przyglądałem się na filmach jak zbudowany jest g2 w środku i raczej nie znalazłem pinów zasilania. Chociaż bodajże verizon miał sprzedawanego g2 w oryginale z klapką indukcyjną. Ale jak oni to połączyli nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Już praktycznie wybrałem zestaw z Allegro tylko nurtuje mnie jedno pytanie:

-czy po przyklejeniu cewki działa NFC, bo "anteny" są♥w tym samym miejscu...?

p.s nie wytrzymałem i rozebrałem swoją♥G2 i niestety nie znalazłem punktów lutowniczych, pozostaje albo lutowanie do złącza usb albo wersja z kabelkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7up77
    Poniżej zdjęcia jak to wygląda:

http://zapodaj.net/d19242d65a5b0.jpg.html

http://zapodaj.net/0afa10a8f73c3.jpg.html

http://zapodaj.net/0b272c1c049df.jpg.html

A co do szybkości ładowania, przy moim użytkowaniu na pewno 1 dzień wytrzyma, a przez noc naładuje się nawet na tej 600mAh. Zresztą w pracy mam drugą ładowarkę jakby co więc nie przeszkadza.

A co do cewki pod obudowę. Przyglądałem się na filmach jak zbudowany jest g2 w środku i raczej nie znalazłem pinów zasilania. Chociaż bodajże verizon miał sprzedawanego g2 w oryginale z klapką indukcyjną. Ale jak oni to połączyli nie wiem.

Działa Ci nfc z ta cewka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paweel

Działania NFC nie sprawdzałem, nie używam go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Witam!

Zatem dotarł do mnie towar z Allegro:

ŁADOWARKA +CEWKA QI UNIWERSALNA NOKIA SAMSUNG SONY (5037684956) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i chciałbym na szybko podzielić się spostrzeżeniami...

https://www.dropbox.com/s/ml4aii6orfkeawu/20150212_113354.jpg?dl=0

-ładowarka: jej jakość nie ma nic wspólnego ze zdjęciami: zwykły chiński plastik w dodatku wybrzuszony po środku dzięki czemu kołysze się po biurku a gumowe nóżki to nic nie dające zaślepki śrubek.

Nadaje się do ładowania telefonów z cewką idealnie po środku (s3) natomiast G2 należy kłaść z wyczuciem chirurga inaczej mamy wolne ładowanie =chybiony zakup

https://www.dropbox.com/s/502zefjc7bhbs72/20150212_113512.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/8qtiuc8hm1q0ebc/DSC_0002.JPG?dl=0

-cewka microusb: nieco inna konstrukcja niż paweel zakupił, niby 1A ale to jest max1A (wiecie o co chodzi:PP )

Taśma jest za długa i też należy ją zagiąć= pręży pod etui...

Samo złącze zaś jest słabej konstrukcji, taśma wychodzi równolegle do telefonu i trzeba ją zawinąć o 180' mimo że jest elastyczna odstaje od obudowy ''łukiem" i tworzy idealne miejsce na łapanie brudu i zaczepianie się o klucze w kieszeni...

Jest jeden plus ponieważ "łuk'' tworzy zapas można wyjąć wtyk bez zdejmowania etui- ile to wytrzyma w praktyce dam znać.

Generalnie konstrukcja którą zakupił paweel wydaje się solidniejsza.

p.s zrobiłem mały tuning polegający na wycięciu kawałka osłony wtyku i taśma układa się lepiej

podsumowując:

Chciałem szybko to mam: za 100pln w 24h zamiast 2tygodni z Ali i max 10$ (jest to dokładnie ten sam towar)

Jeśli chce się mieć lepiej trzeba dopłacić do oryginalnej ładowarki za ok 120pln (35$) i tak pewnie zrobię gdyż wrażenia z użytkowania są świetne- o to chodziło

LG- dlaczego nie dałeś tego w standardzie a dałeś tylko do G3:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Ekh... ale się mam z tym badziewiem:mad:

G2ka pokazuje mi ciągle "wolne ładowanie" sprawdziłem miernikiem cewka daje ok 550-750mA (ciekawe gdzie ten 1amper:PP ) Na kablu 500mA wystarcza aby ładować normalnie (z USB z kompa już nie choć też jest niby 500mA)

denerwuje mnie to ale bym przeżył gdyby nie fakt że w nocy już kilka razy telefon stawał (wydaje mi się że po nadejściu e-maila/sms) i już nie podejmował ładowania, pomaga tylko wyłączenie ładowarki z prądu = inwestycja do 4liter.. nie ma nic przyjemniejszego niż rozładowany rano telefon...

Nie wiem czy to wina telefonu czy ładowarki.

[email protected] Paweel czy możesz się podzielić wrażeniami z pracy twojego zestawu, czy podobny freze występuje u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paweel

na żywo nie sprawdzę bo pożegnałem się z moim LG.

Ale jak używałem to nie miałem takich problemów. Gdy przyszło powiadomienie telefon się wybudzał i wracał w stan uśpienia ale ładowarka dalej ładowała. Nawet gdy naładowała na 100% a po pewnym czasie bateria zeszła o kilka procent to ładowarka wznawiała ładowanie. Nie było sytuacji gdy się wyłączyła. Prądu ładowania nie zmierzę bo już nie mam jak. Chociaż została mi jeszcze po sprzedaży lg płytka indukcyjna pod microusb którą kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi