Skocz do zawartości
Szymciow

Uszkodzona bateria - Wipe battery status

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zrobiłem na moim hero wipe battery status (miał przedłużyć działanie na baterii).

Wczoraj o 17:30 naładowany do 100% a dziś o 13:30 po 20 godzinach pracy jest już tylko 55%.

Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt że nie włączałem wifi, nie słuchałem nuty, nie grałem, włączyłem tryb tylko 2G.

Myślicie że da się coś z tym zrobić?

Mam nierootowane hero. Wipe robiłem za pomocą recovery-RA-hero-v1.5.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz coś więcej

Jaki masz aktualnie rom

Odkąd masz ten problem

Na wcześniejszym romie też tak miałeś

A tak na marginesie to mój hero jak wytrzyma 2 dni to jest sukces więc po 20h używania wcale by mnie taki stan nie zdziwił w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisz coś więcej

Jaki masz aktualnie rom

Odkąd masz ten problem

Na wcześniejszym romie też tak miałeś

A tak na marginesie to mój hero jak wytrzyma 2 dni to jest sukces więc po 20h używania wcale by mnie taki stan nie zdziwił w moim przypadku

Nauczanie-zintegrowane-Cwiczenia-w-czytaniu-ze-zrozumieniem-klasa-1-szkola-podstawowa_Wies,images_big,9,978-83-88994-76-0.jpg

:wstyd:

@topic

zrobiłeś dokładnie tak jak w opisie ? tj. wipe przy kablu włożonym do usb telefonu, gdy pali się zielona lampka? po restarcie telefonu taki sam % baterii pokazuje? czym to sprawdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom ostatni oficjalny od htc (2.73.405.5 146733 CL#61267 release-keys), bez root, nigdy nic nie grzebałem przy romie.

Problem pojawił się jak zrobiłem wipe.

Oczywiście zrobiłem dokładnie tak jak w opisie, zielona lampka później wipe, odpinam usb i reset.

Po starcie pokazuje 100%, a po pierwszym rozładowaniu od 99 do 100% ładuje się z pół godziny.

Poziom naładowania i tego jak bet się rozładowuje sprawdzam battery graph oraz the buttery apps (ten z opcja time to empty).

Jeszcze jakieś info potrzebne?

Wczoraj zrobiłem wipe jeszcze raz i dalej lipa więc nie wiem czy opłaca się robić po raz kolejny. Chyba że jest jakiś system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób jeszcze raz wipe przy w pełni naładowanej baterii bez odłączania od ładowarki aż do czasu uruchomienia telefonu. Ja mam hero na oficjalnym sofcie 1.73 tyle, że robiłem roota i wywaliłem htc sync i kilka innych niepotrzebnych rzeczy jak stock i wgrałem najnowsze radio. Przed wipe telefon padał po 36 godzinach, a teraz trzyma 60-84 godziny przy takim samym użytkowaniu przy włączonym ciągłym dostępie do netu i preferowanym 3g. Tyle, ze już na początku trafiłem na dobrą beterię, bo wszyscy mówili, że 2 dni to max, a u mnie po g1 hero trzyma dużo dłużej 3-4 dni.

Na koniec proponuje ograniczyć ładowaie przez usb, bo to jest głównym powodem problemów z trzymaniem baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może to być wina tego że robię wipe bez roota?

Jest opcja żeby wgrać tylko najnowsze radio bez żadnych dodatkowych bajerów (coby później nie było problemu w upgrade oficjalnego romu)? Moje obecne to 66,18,55,06eu_6,35,06,18.

Właśnie się rozładowuje bateria, jak dojdzie do ok. 10 % to ładuje i zrobię jeszcze ra wipe- mam nadzieje ze coś to w końcu da...

Ile powinna się ładować bateria od 5-10% do 100%? Zauważyłem że u mnie strasznie długo idzie od 99 do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Nie dziw się, że bateria szybko Ci pada i będzie padać szybciej. Jeżeli rozładowujesz tak mocno baterię a później męczysz ją do 100%. To już nie te czasy. Litowo-jonowe baterie nie powinny być ładowane w ten sposób. Po drugie ten wipe mógł źle wpłynąć przy oficjalnym ROMie. Ciężko powiedzieć jak on działa gdy nie ma pewnych rzeczy w pewnym miejscu. Tak jak BusyBox na przykład. Nie wiem czy ktoś Ci odpowie na to pytanie, chyba, że AmonRa twórca tego Recovery. Nie wiem po co robiłeś rzecz, która jest przeznaczona dla zrootowanych telefonów (ROMów)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do rozładowywania bateri do końca to nie jestem tago taki pewny (tak robię z baterią w komputerze i po pół roku chodzi dokładnie tak samo jak na początku).

Teraz rozładowuje bohatera poprzez włączone podświetlanie i rozmowy. Minęło 7 godzin i zeszło 30% więc chyba wszystko wraca do normy. Napiszę później jak idzie.

A robię to wszystko z bardzo prostej przyczyny- chcę żeby bateria trzymała więcej niż dwa dni :-D

Jak się nic nie wyjaśni to oddam go na gwarancję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Tylko wcześniej usuń recovery od AmonRa. Bo będziesz miał wtopę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem wiem. W innym wątku kolega z forum dał mi oryginalne recovery bo mój backup padł (karta się zepsuła).

Już widzę jakąś poprawę, mija 8 godzina pracy non stop z maksymalnym podświetlaniem i dopiero zeżarło 32 % (od 62 do 30%) więc może będzie ok.

Ale wipe zrobię jeszcze raz :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi