Skocz do zawartości
Gość xxyz

Wgrywanie custom romów do SGS II za pomocą CWM(Clockworkmod recovery)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

WSZELKIE MODYFIKACJE WYKONUJESZ NA WŁASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA POWSTAŁE PROBLEMY NIE ODPOWIADAM!!!

Do wgrania custom romu potrzebujesz root'a i Clockworkmode recovery!!

Przed rozpoczęciem zabaw we wgrywanie romów zrób sobie kopię folderu EFS-potrzebny jest do tego root i np.Root Explorer

1. Aby zrobić root'a będziesz potrzebował CF-Root(dzięki niemu będziesz miał od razu Clockwork mode recovery) :http://forum.android.com.pl/f168/15-06-2011-cf-root-v4-0-ke2-7-8-kf1-2-4-su-bb-cwm4-72235/

Pobierasz odpowiednią wersję,dla swojego softu: czyli jeżeli masz stockowy KE2 pobierasz CF-Root dla KE2:)Jak go wgrać jest w podanym linku.

2. Aby wgrać custom rom przez CWM,wrzucasz pobrany rom do pamięci telefonu(do samej pamięci,a nie do jakiegoś folderu).Następnie wchodzisz do recovery przez kombinację klawiszy: POWER+HOME+VolUp.

Przechodzisz do install zip from sdcard,zatwierdzasz przyciskiem HOME

Przechodzisz do choose zip from sdcard,zatwierdzasz,wskazujesz pobrany ROM i zatwierdzasz go znowu HOME.

Telefon instaluje rom,a Ty cierpliwie czekasz.Po zakończeniu wybierasz Reboot system now.

Rom po raz pierwszy się uruchamia-może to potrwać kilka,do 10 minut.

Jak już telefon się uruchomi możesz cieszyć się swoim custom romem.

GRATULUJĘ!!!:)

sardoid

Edytowane przez magik-thc
    przyklejoy. dodany prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można też wrzucić zipa na kartę microSD. Do podkatalogu tez pewnie można...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Można też wrzucić zipa na kartę microSD. Do podkatalogu tez pewnie można...

Wrzuć i daj znać czy udało Ci się zainstalować jakiegoś customa...chętnie postawię Ci za to piwo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

@tytanos, nie da się z microSD, CWM nie montuje w trybie recovery karty zewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wrzuć i daj znać czy udało Ci się zainstalować jakiegoś customa...chętnie postawię Ci za to piwo...

Napisałem to na podstawie doświadczenia:

1. Wgrałem Lite'ning 1.5

2. Pobawiłem się ... ;)

3. Wgrałem zip Thunderbolt 2 na kartę microSD (na 100% na kartę- external_sd)

4. Potem z menu wybrałem Recovery coś tam i wskazałem w podkatalogach zip.

5. Wgrało i fon działa ;)

Może coś pokręciłem ? To nie ten sposób o czym piszecie? A może piwo dostanę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy inaczej nie robiłem i wszystko pięknie sie wgrywa z external_sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vasago

A moze ktos by sie pokusil o napisanie tutoriala dotyczacego mozliwie bezbolesnego przechodzenia miedzy ROM-ami? Czyli co czyscic, a co backupowac. Czym to robic. Gdzie zapisywac jezeli wipe czysci wszystko w pamieci. Jak szybko i bezbolesnie odtworzyc. Itd.

Mysle, ze ulatwilo by to sprawe poczotkujacym uzykownikom Androida jak ja i znacznie ograniczylo pytania w kolejnych watkach poswieconych danym ROM-om.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A moze ktos by sie pokusil o napisanie tutoriala dotyczacego mozliwie bezbolesnego przechodzenia miedzy ROM-ami? Czyli co czyscic, a co backupowac. Czym to robic. Gdzie zapisywac jezeli wipe czysci wszystko w pamieci. Jak szybko i bezbolesnie odtworzyc. Itd.

Mysle, ze ulatwilo by to sprawe poczotkujacym uzykownikom Androida jak ja i znacznie ograniczylo pytania w kolejnych watkach poswieconych danym ROM-om.

Dokładnie.

Jestem początkującym użytkownikiem i ostatnio zmieniałem room i nie wiedziałem że dobrze by było wyczyścić i coś tam jeszcze zrobić. Taki poradnik by się przydał bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dolo

POPIERAM!!!!

Bardzo dobry pomysł, gdyż najczęstszymi komentatorami (nie pytaczami) na forum są osoby, które znają materię tak dobrze, że posługują się już skrótami myślowymi - nie zrozumiałymi dla początkujących (między innymi takich jak ja) posiadaczy SGS II:hurra: Obecne tutoriale stworzone przez "obcykanych" Kolegów są schematyczne i niestety bez szczegółów (w których diabeł tkwi:oczy:) dla początkujących trudne do złapania (przynajmniej na początku):zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Zapewniam was, drodzy początkujący, ja miałem te same odczucia co WY!! Ale uwierzcie, wystarczy poświęcić ze dwa, trzy wieczory, poczytać ze zrozumieniem tutoriale i opisy, kilka/kilkanaście różnych wątków, for, itd... a praktyka przyjdzie sama w tempie błyskawicznym :D Święta zasada - BACKUP!

Nie oczekujcie tutaj prowadzenia za rękę przy każdym ROMie, kernelu, czy modach, każdy z nich jest niejako indywidualny i trzeba zawsze podpierać się informacjami danego developera. Jak mówią, powoli do kłębka... :D Nie ograniczajcie się tylko to tego forum, ale w dużej mierze korzystajcie równeż z forum XDA-Developers.

Powodzenia :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi