Skocz do zawartości
Gość xxyz

Wgrywanie custom romów do SGS II za pomocą CWM(Clockworkmod recovery)

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodzi tylko o to co powinienem zrobić przed wgraniem nowego roomu i co zaraz po wgraniu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Przed wgraniem nowego romu najlepiej wgrać kernel CF-ROOT i zrobić backup w Recovery mode. Backup polega na zrobieniu "obrazu" aktualnego stanu SGSa, niczym lustro :D

Wgrywasz nowszy rom, po czym wgrywasz ponownie kernel CF-ROOT odpowiadający Twojej wersji ROM (czasem można nawet i starszy!), uzyskując tym samym pełne możliwości powrotu do stanu z wcześniejszego backupa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to u mnie już i tak po ptokach, bo rooma już wgrałem a nie zrobiłem tego o czym mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

No to do stanu idealnie "sprzed" już nie powrócisz. Ewentualnie możesz wgrać wcześniejszy stock rom, ale ustawienia, aplikacje itp będziesz musiał przywracać na piechotę. Ale postaraj się trzymać nowego ROMu, testuj, oceniaj, dziel się spostrzeżeniami, jeśli wszystko działa ok, to brnij dalej :D W zasadzie większość użytkowników tutaj nie cofa się do poprzednich wersji, chyba że są uzasadnione, i w większości indywidualne, przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vasago

Przyznam, ze ja tego podejscia nie rozumiem. Oczywiscie mozemy sprowadzic ten dzial do dyskusji na temat tego czy w 2073 ROM-ie, rozniacym sie od 50 poprzednich ikona baterii i zainstalowanym domyslnie widzetem pogody, lag lockscreena jest mniejszy niz w pozostalych, ale wydaje mi sie, ze jezeli ktos juz jakas wiedze posiadl, to nie stalaby sie nikomu zadna krzywda gdyby zechcial ja strescic w paru linijkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Ale w czym widzisz problem? Co chcesz streścić w paru linijkach?... Przejście ze stockowego rom w dajmy na to Batista? w Villain? W CM7? w Cogintion? itd itd.....? Odrobina szukania i masz wszystko podane jak kawa na ławę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vasago

Opis backupu. Co zgrywac. Czym to robic (CMW, Titanium, ostatnio cos o synchronizacji z kontem Google'a sie przewijalo).

Na jakim etapie, jakim narzedziem i czy w ogole czyscic ustawienia telefonu. I jak to wplywa na backupowane dane (czyszczenie flasha telefonu, czyszczenia karty, itd).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Masz stock rom, nie masz roota - wgrywasz CF-ROOT, masz roota i CWM. W aplikacjach znajdziesz narzędzie CWM, spod którego wykonasz wierną kopię całego systemu, to tak jakbyś pod windowsem użył programu typu Norton Ghost, albo tym podobne. CWM tworzy zatem lustro całego fona. Jeśli więc wgrasz inny rom, czy to stockowy, czy custom, to zawsze upewniasz się, czy masz na nim roota z CWM. Stwierdzasz, że rom jest do bani, nie podoba Ci się, no cokolwiek, odpalasz w Aplikacje CWM, dajesz Restore i wybierasz katalog z uprzednio stworzonym backupem. Fon restartuje się i zaczyna proces przywracania. I to tyle w tej kwestii.

Titanium backupuje aplikacje systemowe i/lub aplikacje użytkownika, ale nie tworzy lustra (obrazu) systemu. TB nie tworzy również kopii kontaktów, zadań, czy smsów.

Czyszczenie telefonu możesz również wykonać poprzez CWM, ale wówczas wyłączasz telefon i przechodzisz w tryb Recovery, po starcie w ten tryb zobaczysz menu CWM, skąd możesz wybrać opcje do wipe.

Czyszczenie jest wskazane przy przechodzeniu na różne romy, bowiem wielu użytkowników potwierdza, że system działa wtedy stabilniej, a aplikacje nie powodują FC (force close).

Zwórć uwagę, że przy każdym custom romie developer pisze w pierwszym poście co należy wykonać i w zdecydowanej większości operacji tych dokonuje się poprzez CWM, rzadziej przez Odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vasago

Serdeczne dzieki :)

Moglbys jeszcze napisac czy ktoras z opcji czyszczenia systemu jest na tyle agresywna, ze moze takie backupy (TB i CWM) usunac i czy w zwiazku z tym nalezy je przechowywac na karcie albo w ogole poza telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

CWM domyślnie robi kopię na partycję /sdcard (/sdcard/clockworkmod/backup), czyli pamięć wewnętrzna SD. TB też tworzy kopię na pamięć wewnętrzną (partycja /sdcard), choć w nim można ustawić tworzenie backupów do innej lokalizacji, np. /sdcard/external_sd, czyli pamięć zewnętrzną (microSD). Dopóki nie wyczyścisz /sdcard to śpisz spokojnie. Ja dla bezpieczeństwa backup z CWM kopiuję dodatkowo na external_sd, a więc mam w 2 lokalizacjach. Agresywny wipe dotyczy zwykle wgrywania 3 plikowych romów przez odina, tam polecą nawet dane na /sdcard. Wipe z poziomu CWM masz pod kontrolą, bo sam wybierasz co ma być czyszczone, np. partycje /cache, czy /data...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi