Skocz do zawartości
Gość xxyz

Wgrywanie custom romów do SGS II za pomocą CWM(Clockworkmod recovery)

Rekomendowane odpowiedzi

duchu

Od dzisiaj jestem posiadaczem SGS 2 (na poczatku niestety z przymusu, ale teraz jakos godze sie z tym faktem) wczesniej mialem i dalej mam Milestone, pomimo tego ze to i to android to myslalem ze bede musial sie wszystkiego uczyc od nowa. Ale jednak nie tylko nazwy programow sie zmieniaja i kilka innych funkcji, wiec dla osoby wczesniej posiadajace juz zielonego robotka to nie bedzie wielka sztuka. Lecz dla osob tzw. zielonych moze to stanowic problem. Dlatego uwazam ze nie powinno sie opierdzielac osob ktore maja ponizej 50 postow bo faktycznie one jeszcze w pelnym stopniu moga nie wiedziec co i jak i gdzie. Jestem wlasnie po rootowaniu i wgrywaniu customa do sgs2 i moge powiedziec ze nie jest to wielkie wyzwanie, wytarczy poczytac dwa watki ktore sa wyroznione w dziale ROM'y & Modyfikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikei
    Masz stock rom, nie masz roota - wgrywasz CF-ROOT, ...

Gaspar, załóż nowy wątek, nazwij go jakoś tak sensownie że dla nowicjuszy i zbierz łanie te dwa ostatnie maile. Stawiam PYWO na zachętę.

Jak za pierwszym razem się przymierzałem, to poradzono mi robić backup Titanium.Bez roota nie zrobi tego dobrze, a z rootem zwykle mam już nandroida...

Poza tym jakoś nikt nie wspomniał, że backup na kartę SD potrafi zostać wyczyszczony przez ODIN'a przy repartition - przekonałem się o tym przy trzecim flashowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    turzol
    .

Titanium backupuje aplikacje systemowe i/lub aplikacje użytkownika, ale nie tworzy lustra (obrazu) systemu. TB nie tworzy również kopii kontaktów, zadań, czy smsów.

Tutaj muszę się wtrącić .

TB zrobisz bez problemu backup/restore wymienionych przez Ciebie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Oświeć mnie proszę :) Kontakty, smsy, zadania kalendarza, logi połączeń... Oślepłem, czy co? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    turzol
    Oświeć mnie proszę :) Kontakty, smsy, zadania kalendarza, logi połączeń... Oślepłem, czy co? :D

Bedac w operacjach zbiorczych, spójrz w sekcje "utwórz kopie zapas.wszystkich danych systemowych". Na liście to pozycje zaznaczone zieloną czcionką. Przykład:

- Zakładki Internet 2.3.4 - wiadomo co

- SMS/MMS/APN - zachowuje ustawienia sms/mms/apn + wszystkie w wiadomości

- [Kalendarz] Pamięć kalendarza - chyba jasne

oprócz tego ustawienia BT, listy odtwarzania, kontakty, ustawienia APNów, słownik użytkownika, email

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Nie do końca jestem przekonany, że to są TYLKO dane, albowiem w legendzie opisane jest to jako usługa systemowa z użytecznymi danymi, a więc jak dla mnie jest to backup aplikacji wraz z danymi, który do końca mnie nie zadowala, bo załóżmy, że w nowym romie pewna aplikacja jest w nowszej wersji, a z TB przywrócisz starą wraz z danymi. W takim przypadku wolałbym, żeby mieć wyeksportowane same dane, które mogę zaimportować do nowszej wersji np. kalendarza, czy aplikacji do sms...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidch

j

a mam pytanie z innej beczki jakie romy mogę wgrywć za pomocą CWM w wiekszości są spakowane rarem a taj wywmagany jest zip. poza tym czy maja byc to romy 1 plikowe czy3 plikowe oraz czy wystarczy repack z rar-a na zipa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    j

a mam pytanie z innej beczki jakie romy mogę wgrywć za pomocą CWM w wiekszości są spakowane rarem a taj wywmagany jest zip. poza tym czy maja byc to romy 1 plikowe czy3 plikowe oraz czy wystarczy repack z rar-a na zipa?

Chłopie za pomocą CWM wgrasz jedynie custom romy typu Sensation,LeoMar,MIUI...1 plikowe i 3 plikowe w postaci .tar wgrywa się za pomocą Odina...poczytaj przypięte wątki o flashowaniu za pomocą Odina i CWM a wszystko zrozumiesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidch
    Chłopie za pomocą CWM wgrasz jedynie custom romy typu Sensation,LeoMar,MIUI...1 plikowe i 3 plikowe w postaci .tar wgrywa się za pomocą Odina...poczytaj przypięte wątki o flashowaniu za pomocą Odina i CWM a wszystko zrozumiesz...

a no to już jestem w domu :)

przesiadłem się z htc hero a na sgs2 sporo rzeczy działa inaczej

dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stoo

Orientujecie się może czy jest AMON_RA Recovery na nasze SGSII ?

Wcześniej miałem Nexus One i Amon_Ra było o niebo lepsze niż CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi