Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Koger

Rozliczanie VAT z Google Play od 1 stycznia 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.09.2017 o 15:38, wojtas41 napisał:

Nie wystawiasz faktury. Raport sprzedaży jest twoją "fakturą".

Coś mi się wydaje, że AdSense to jednak co innego niż sprzedaż appek/subskrypcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy sprzedając aplikacje bądź produkty w aplikacji rejestrowaliście się do MOSS i wysyłacie im jakieś deklaracje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Oczywiście chodzi mi o kraje UE.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

I wystarczy to tylko ująć jako odwrotne obciążenie w vat7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwaga, uwaga: od 1 października 2017 r. deklarację VAT-9M można składać bez podpisu elektronicznego. Ja osobiście składam używając programu eDeklaracje Desktop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fub

Hej. Jak wystawiacie fakturę typu odwrotne obciążenie to uwzględniacie ją w raportach VAT-UE?

Z jednaj strony Anglia to wciąż EU więc powinno być to tam uwzględnione. Z drugiej strony jeśli tak zrobię to tak jakby Google powinno zapłacić VAT od całości a tak na prawdę to tak nie działa. Mocno skomplikowana jest sytuacja z Google Play.

My sprzedajemy, Google pośredniczy w sprzedaży, Google za nas odprowadza VAT który powinniśmy doliczyć w wybranych krajach do ceny apek.

Ja do tej pory wystawiałem fakturę VAT na Google z odwrotne obciążenie - w programie którym używam jako "NP dostawa poza krajem" bez zaznaczania opcji "podlega art. 100" ustawy".

Z tego raportu co oni wysyłają wyliczałem CAŁKOWITY zysk ze sprzedaży apek, od tego odejmowałem w drugiej pozycji wyliczoną PROWIZJĘ Google a następnie dwa podatki z Brazylii. Kwota "Razem" na fakturze" to kwota którą de facto Google nam wypłaca. Na tej fakturze miałem też ujętą kwotę prowizji Googla więc nie obsługiwałem osobno tych faktur VAT-EU które oni wystawiają chociaż wydaje mi się, że powinienem i dodatkowo doliczyć do tego VAT jako naliczony  i należy (wychodzi neutralne podatkowo).

W ogóle to nieźle zakręcone bo to MY sprzedajemy,  "my" (w naszym imieniu Google) doliczamy VAT użytkownikowi końcowemu a tu nagle się okazuje, że do tego co Google potrąca za prowizję mam jeszcze doliczyć kolejny VAT :D.

Przykładowo:

Cena apki 1,0  PLN.

Cena z VAT 1,23 PLN dla Polski.

0,23 PLN Google odprowadzi podatku VAT w Polsce.

Z 1,0 PLN Google potrąci 0,30 PLN prowizji.

Do tego 0,30 PLN wystawi nam fakturę z odwrotnym obciążeniem do której powinniśmy doliczyć VAT w wysokości 23% na kwotę 0,07PLN który powinniśmy potraktować jako należny i naliczony (neutralne podatkowo).

Tak poza tym to z tych 0,70 PLN co nam zostaje liczymy podatek (u mnie 19%) i zostaje nam 0,57 PLN - z grubsza przyjmując na czysto zarabiamy 50% z tego co płaci użytkownik końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi