Skocz do zawartości
Koger

Rozliczanie VAT z Google Play od 1 stycznia 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy spojrzeć na dowolną apkę w Google Play i w opisie można dostrzec "Sprzedawca: Google Commerce Ltd" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. 

Bo patrzę na raporty sprzedaży z Google Play i kwota jakaś niska (niż spodziewana) a i faktura za prowizje Google praktycznie zerowa (a przecież pobierają 30%).

Ktoś coś wie jak oni to teraz wyliczają? Przesyłają w raportach kwoty już po potrąceniu prowizji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja za maj i czerwiec nie widzę od nich faktur w GPC. Zmieniła się jakoś lokalizacja faktur?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Jak rozliczacie VAT ze sprzedaży poza UE? Chodzi mi o te kraje gdzie Google go nie odprowadza. Z info jakie uzyskałem wynika że trzeba sie w każdym z tych krajów zarejestrować jako płatnik VAT i odprowadzać do właściwych US VAT. To jakiś kosmos, czy ktoś wie jak to ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz coś się pozmieniało, ja już nie dostaje od nich faktur za ich prowizje. Oni ode mnie faktur za wypłaty też nie chcą. Jak wy to teraz rozliczacie po ostatnich zmianach regulaminu? Też nie dostajecie już faktur?

Edytowane przez mstaniszczak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt już nie dostaje, oni stali się sprzedawcą bezpośrednim w stosunku do klienta, który dolicza "marżę" (ich prowizja) do twojej ceny. Czyli tobie raportują przychód o 30% niższy i to co od nich dostajesz jest podstawą do opodatkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No spoko, ale skoro oni sprzedają mój towar, to chyba muszą go najpierw ode mnie kupić? Więc powinienem im wystawiać fakturę na kwotę jaką oni mi przelewają. A kontaktowałem się z nimi i piszą, że nie chcą żadnej faktury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niuanse prawne. Księguj raport miesięczny jaki od nich dostajesz (ten z zestawieniem każdej transakcji).

My tak robimy od zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma FV na sprzedaż w UE ale poza chyba są przynajmniej tak odpowiedzieli na @. Jak rozliczacie sprzedaż poza UE? Ludzie na innym forum piszą że poza UE ustawiają 23% i wykazują jako sprzedaż w Polsce i odprowadzają VAT sami w kraju. Czy ktoś mógłby wyjaśnić jak rozlicza u siebie taką sprzedaż poza UE gdzie stawki ustawia się samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie dostaje żadnej faktury, ani od sprzedaży w UE, ani w US, ani w kanadzie... żadnej. Też mi pisali coś podobnego, ale jak sie dopytałem dlaczego nie mam dla krajów spoza EU to się gubią już sami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi