Skocz do zawartości
Arek Jakubowski

klawiaturka i gry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakupic sobie maly gadzet a mianowicie mala klawiaturke do mojego htc, aby moc wygodniej grac w niektore gierki czy pisac sms. mam dwa pytanka forumowicze:

- czy klawka zgra sie dobrze z moim urzadzeniem? chodzi mi o apki, gry itd,

- moze polecicie mi jakas klawke do niego najlepiej taka ala ta do tabletow - klawka + etui. szukalem czegos takiego ale sa tylko od 7' do tabletow.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cripex

A nie lepiej Pad i tylko do gier?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

1. klawiaturę kupisz i ciepniesz w kąt. sam kupiłem bo maiła byc taka super do telefonu ale szybciej pisac na telefonie paluchem. przynajmniej jeżeli chodzi o takie uzywanie blisko.

ale nie pisałes o podłączaniu do TV..

2. pada mam takiego, ipega gamepad II 9025 Bluetooth Android,iPhone,PC (5026070400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

[to nie jest reklama aukcji, to nie moja aukcja, nie znam sprzedawcy, tylko przykład] i sprawdza się wyśmienicie w grach.

3. kompatybilność - z czasem coraz więcej gier wspiera pady, i z takimi grami nie ma problemu [emulatory, gta, ottworld..] jednak duzo gier jeszcze nie am takiego wsparcia.

można wtedy próbować mapować dotyk [tincore keymap na przykład] i wtedy tez można grać padem.

4. ewentualna wizja -> telefon jako konsola na dużym ekranie:

tak, po kablu nawet daje radę [grałem w emu psp, ppsspp, w ten sposób na tv i nawet nawet]

nie, jezeli chcesz grać poprzez bezprzewodowe połaczenie to są zbyt duże opóźnienia. niegrywalne są gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Jak wygląda to mapowanie? Dużo z tym grzebania? Bo jestem zainteresowany takim kontrolerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Trzeba mieć ROOT

A czasowo? Zależy od gry. Jak ma kilka statycznych guzików to parę minut. A jak ma dużo guzików, wymaga maziania po ekranie i jakieś inne cuda to zdecydowanie więcej.

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem również z czystej ciekawości sprawdzić jak gra się na padzie... mam kontroler od PS3, znam jego adres BT podczas podłączania pod PC jest on wyświetlany.

W tej sytuacji też muszę mieć ROOT? Jeśli tak, to nic z tego nie będzie, bo telefon ma kilka tygodni a szkoda gwarancji :(

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Nie mam ps3 ale:

Wykrywa telefon pada w ogóle?

Jeżeli tak to zagrasz na emu i kilka gier które maja wbudowaną obsługę pada [gta choćby]

Jak nie wykrywa to zobacz aplikacje sixaxis ale nie pamiętam czy roota nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam ps3 ale:

Wykrywa telefon pada w ogóle?

Jeżeli tak to zagrasz na emu i kilka gier które maja wbudowaną obsługę pada [gta choćby]

Jak nie wykrywa to zobacz aplikacje sixaxis ale nie pamiętam czy roota nie potrzeba.

Oczywiście BT normalnie nie wykrywa pada tak samo jak jest w przypadku PC. Natomiast program "sixaxis" wymaga ROOT - tak piszę w opisie na Marketplace... wielka szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi