Skocz do zawartości
wlodarek1

LG G3S zużywa dużą ilość danych mobilnego internetu .....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam LG G3S od 2 tygodni , wcześniej używałem innego smart[fona] - prestigio 4500 tduo . W ciągu 2 tygodni używania lg g3s zużył 390 MB danych mobilnego internetu . wydaje mi się że to bardzo dużu .

Poprzedni smartfon w ciągu miesiąca zużywał dużo mniejszy pakiet danych - około 300 MB - przez cały miesiąc . Na szczęście mam w plusie pakiet 500 MB z lejkiem , więc nie boję się że mi zniknie kasa z karty .

Ale dlaczego LG G3S zużył tak dużą ilość danych przy takiej samej intensywności korzystania z mobilnego internetu , jak przy poprzednim smartfonie . Wyłączyłem synchronizowanie usług google , instalowanie aktualizacji tylko przez WIFI . A może program pocztowy BLUE MAIL jest tak chciwy na dane mobilne . Pamiętam by w czasie gdy nie korzytam z mobilnego internetu , wyłączyć transmisję danych . A może jakiś program od producenta - LG - pochłonął mi tyle megabajtów ?

Dzięki za wszelkie porady .

Edytowane przez wlodarek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co pokazuje ci "zużycie tranferu " w ustawieniach ? Mi tam zjada standardowo raczej. Sprawdz użycie. Ja mam 5GB LTE od pomarańczowych w tym telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo. Próbowałeś wlaczyc funkcję tylko 3g albo 2g?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą sprawdziłem ; program pocztowy BLUE MAIL zużył 86 MB w ciągu 2 tygodni , wg mnie to za dużo

Przeglądarka CHROME - 25 MB .

Inne programy też po kilka MB ale nie za dużo .

Już odinstalowałem ten BLUE MAIL ....

Tobie LOPPMENT to dobrze - jesteś w orange i masz LTE .

a ja jestem w plusie i w miejscu zamieszkania LTE nie ma zasięgu ....

A jaką masz szybkośc pobierania pojedyńczych plików np plików ISO z dystrybucjami linuksa albo np "technicznym przeglądem" windows 10 poprzez LTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demis

Coś ci zżera internet.

U mnie pomiedzy 11grudnia a 10stycznia poszło tylko ok. 50MB, + przeglądarka /u każdego inne potrzeby/ .Ustawione mam 3G - ale to ma znaczenie tylko dla prędkości.

Ustukane przez LG G3s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozbraja mnie ten telefon :D mam pakiet internetowy 25mb i od 24,02-03,03 wykorzystalo okolo 29,79mb

najwiecej pobiera mi face 15,21 (mimo iz nie uzywam pakietu danych tylko wifi) wylaczylam dzialanie w tle, pakiet był załadowany a kase z konta coś zjadło :/ jak to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Jeśli przez przypadek wchodziłaś na facebook'a przez mobilne dane, to on jest winny utraty tych 25MB, ponieważ on cały czas chodzi w tle i podjadał sobie MB z pakietu (wystarczy, ze zapomniałaś wyłączyć mobilne dane). Pamiętam twój post o baterii... powinnaś wymienić tego facebook'a + messenger'a na coś lekkiego, co po wyłączeniu programu przestanie drenować baterię np. Facebook Lite (dostępny u nas na forum). Bardziej wizualnie dopracowany jeśli masz większe potrzeby i wymagania to UC Browser (wbudowany w przeglądarkę Facebook i inne portale społecznościowe). Jak widze sporo rzeczy pracuje Ci w tle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znacie jakieś inne fajne i warte polecenia apki zastępujące te oficjalne drenujące baterię np. jak wyżej Facebook Lite?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi