Skocz do zawartości
mivosz

W jaki sposób można pozbyć się rys na ekranie G2?

Rekomendowane odpowiedzi

mivosz

Cześć. Mam problem z moim G2 chodzi o to, że w niewyjaśniany (jak dotąd) sposób został... PORYSANY:mad:. (by zapaznać sie z problem i dodać odpowiedź starczy przeczytać tylko wytłuszczony tekst)

Z przekonania jestem (a w zasadzie byłem) przeciwnikiem wszelkich coverów, silikonów, etui, folii, szkła ochronnego i tego typu rzeczy. No chyba, że ktoś w ten sposób chce zwiększyć walory wizualne swojego telefonu, a wszelkie argumenty za tym, że takie rzeczy chronią nasz ekran ignorowałem z tego względu, że chyba nie po to producenci inwestują w super duper corning gorilla glass ochnastej generacji żebym ja musiał do normalnego użytkowania dokupywać multum rzeczy, aby telefon po tygodniu użytkowania jako tako wyglądał.

Od prawie 5 lat jestem użytkownikiem SGS którego ekran chroni gorilla glass. Telefon przeszedł wiele (nieplanowanych) drop testów chyba z każdej możliwej wysokości, był noszony w kieszeni z kluczami drobniakami i innego typu rzeczami, był noszony luzem w torbie. I mimo tego mojego całego znęcania się nad telefonem nie ma on, na pierwszy rzut oka, na ekranie śladów użytkowania ani rys. Dopiero gdy przyjże się pod światło to widać dość sporo mikro rysek i jedną troszkę mocniejszą ale nie wielką. Co nie zmienia faktu że w codziennym użytkowaniu to nie przeszkadza/drażni. Oczywiście zgodnie z moim przekonaniem nie chroniłem telefonu żadnymi foliami szkłem czy innego typu wymysłami, które według mojej ówczesnej wiedzy były po to by wyłudzić pieniądze i uprzykrzyć życie kupującym.

Także do kupionej nie dawno G2 (która ma nowszą generacje szkła gorilla) też nie planowałem dokupywać tego typu rzeczy no bo i po co? Ale jakież było moje zdziwienie (które zweryfikowało mój cały dotychczasowy światopogląd!:zdziwko:) gdy po niespełna dwóch miesiącach użytkowania na mojej g2 zobaczyłem rysy a telefon nie miał do tej pory żadnych traumatycznych przeżyć był noszony zwyczajnie w kieszeni sam, czasami z słuchawkami. Nie wiem jaka może być tego przyczyna może objaśnicie mi ten fenomen? Ja wysnułem jak dotąd dwie hipotezy które mogły mieć na to wpływ. Może to przez wielkość ekranu ale bardziej wydaje mi się, że jest to spowodowane przez technologie w jakiej ekran jest zrobiony i przy świetle bardziej widoczne są na nim rysy ale to i tak nie usprawiedliwia powstania paskudnych rys>:(.

Ale w związku z powyższym chciałbym naprawić mój błąd :D i po pierwsze w miarę możliwości pozbyć się rys i zaopatrzyć się może nie w jakiś cover ale myślę, że bez szkła/folii ochronnej na ekran się nie obejdzie. Także ma pare pytań:

W jaki sposób mógłbym pozbyć się rys? Czytałem gdzieć coś o polerowaniu pastą do zębów ;/ ale jakoś mnie to nie przekonuje.... Może znacie jakieś sklepy, które się czymś takim zajmują i ewentualnie ile taki zabieg może kosztować?

I co proponujecie na ekran folie czy szkło ochronne i jakie? Gdzieś czytałem, że firmy 3mk są dobre ale jestem w tej sprawie kompletnie zielony także czekam na wasze propozycje.

Edytowane przez Daniel.
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as1970

Idź do lakiernika i pastą polerską niech przepoleruje. Nie wiem na ile jest ta rysa głęboka . Tylko zaklej czymś głośnik od słuchawki żeby pasty nie naleciało najlepiej kawałkiem taśmy klejącej . Ja miałem w lumii 820 porysowaną szybkę i przed sprzedażą w ten sposób ją potraktowałem i pomogło . Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mivosz

A gdzie ja teraz lakiernika znajdę i czy on mi nie zepsuje telefonu? A co do rys to nie są głębokie, są takie nie wielkie ale irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as1970

A kto ci każe teraz chodzić - jutro tez jest dzień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast polerować ekran, i przy okazji zniszczyć powłokę oleofobową, polecam na drobne rysy zakup szkła hartowanego. Jeśli rysy są płytkie powinno je zamaskować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy okazji chciałem pozdrowić, u mnie wygląda to podobnie:

używałem SGS'a praktycznie do teraz.

przez pierwsze 2lata miałem folię, ale potem odkleiłem bo stwierdziłem że i tak telefonu nie planuję sprzedawać a folia zaczeła się odklejać i słabo wyglądać. Do tego czasu (bez folii) nic a nic się nie porysowało, szkiełko wygląda jak nowe.

teraz planuję zakup G2, ale wracając do tematu, mam zamiar potraktować je szkłem hartowanym.

Kolega takiego używa i wygląda dużo lepiej niż folia.

najlepiej sprawdź u znajomych i wybierz rozwiązanie bliższe twoim oczekiwaniom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja nie jestem zwolennikiem oklejania telefonu czymkolwiek.

Folia jakoś przeszkadza mi w użytkowaniu.

Natomiast fajnie jest kupić używany tel. z folią od nowości, większa pewność że wyświetlacz jest w lepszym stanie niż bez folii. Ja polecam wsuwki, mam brązową z prawdziwej skóry, dobre i solidne wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie oklejajcie niczym, ale potem nie biadolcie że coś się porysowała. O ile co do etui mógłbym się zgodzić, to nie wiem w jaki sposób folia bądź szkło może przeszkadzać w użytkowaniu (chyba, że ktoś skąpi paru groszy na dobrej jakości ochronę ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mivosz

@majkel02 folia lub szkło może przeszkadzać na wiele sposobów, może pogarszać reakcję na dotyk, precyzję dotyku, widoczność w słońcu, odbijanie światła, pogarsza kolory, i denerwuje jak się odkleja. Nie po to kupię super extra telefonik z ekranem 4k i niebywałym zagęszczeniem pixeli na cal z dobrą widocznością w słońcu z świetnymi kolorami i fantastyczną reakcja na dotyk by potem wszystkie te parametry pogarszać za po mocą foli. Ale za To nasz ekran podatny jest na rysy. Cóż coś za coś.

Ale wracajac do nurtującego mnie tematu. To nie znacie jakiś praktykowanych sposobów (nie wiem w serwisach komórkowych czy gdzieś) na usunięcie rys z ekranu?

I co do zakupu ochrony na ekran na co już się zdecydowałem to możecie mi doradzić co jest lepsze folia czy szkło i jaka jest różnica między nimi? A może macie jakieś już konkretne typy które są dobre może ze swoich telefonów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na temat folii i szkieł masz masę opinii w dziale akcesoria.

Wszystkie informacji, o które pytasz są tam zawarte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi