Skocz do zawartości
mivosz

W jaki sposób można pozbyć się rys na ekranie G2?

Rekomendowane odpowiedzi

@majkel02 folia lub szkło może przeszkadzać na wiele sposobów, może pogarszać reakcję na dotyk, precyzję dotyku, widoczność w słońcu, odbijanie światła, pogarsza kolory, i denerwuje jak się odkleja. Nie po to kupię super extra telefonik z ekranem 4k i niebywałym zagęszczeniem pixeli na cal z dobrą widocznością w słońcu z świetnymi kolorami i fantastyczną reakcja na dotyk by potem wszystkie te parametry pogarszać za po mocą foli.

To lipnych folii używałeś. Ja nigdy nie miałem problemów z widocznością, dotykiem, czy kolorami na żadnym szkle ani na folii - na tym po prostu nie ma co oszczędzać i będzie się zadowolonym, trzeba też wiedzieć co kupić, żeby potem nie gadać jak ty. Również nigdy nie odkleiła mi się sama żadna folia. G2 nie ma ekranu 4k.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mivosz

Ja miałem tylko raz w życiu folię i była do du*y doklejała się i palcowała ale fakt że była no name. A resztę znajomi mi opowiadali. A to że żaden telefon nie ma 4k to wiem tylko w ten sposób chciałem to uwydocznić

Edytowane przez mivosz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również jestem negatywnie zaskoczony jakością szkła ochronnego w G2-ce :( Miałem w zeszłym roku kilka telefonów zanim przesiadłem sie na G2-kę (Z1 Compact, OnePlus One i HTC One M8) mniej więcej po tyle samo czasu, ale G2 jest jedynym, w którym po trzech miesiącach mam już porysowany ekran. Nie jest to dużo rys, ale jedna znajduje się na środku ekranu i jak mi jasne zimowe słońce zaświeci, to widzę ją jak cholera. Nigdy nie miałem potrzeby zakładania folii na ekran, bo telefon zawsze noszę osobno w kieszeni. Widzę jednak, że dla tego telefonu będę musiał zrobić wyjątek i zaopatrzyć się w folię ochronną na ekran.

Co najlepsze na reszcie obudowy nie udało mi się zauważyć ani jednej ryski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mivosz

To mam podobnie.. Telefon igła tylko ten ekran...

Ale jestem ciekaw czym to jest spowodowane przecież chroni go gorilla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gorilla to bardziej chwyt marketingowy niż prawdziwa ochrona, poza tym każde szkło prędzej czy później się rysuje. O ile szkło nakładane można wymienić o tyle szkła na wyświetlaczu juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mivosz

Pewnie, że to chwyt marketingowy ale mimo wszystko daje jakieś tam rozeznanie. Podobnie z markowymi rzeczami musiałbyś się cholernie na czymś znać, żeby zaryzykować kupno tańszej, nieznanej ale mimo tego równie dobrej albo i lepszej rzeczy. Tylko w dalszym ciągu nie wiem dlaczego na moim SGS nie ma drażniących zarysowań mimo katowania a na G2 po 2 miesiącach rysy kują w oko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Niejednokrotnie spotkałem się z opiniami iż GG pierwszej generacji było bezkonkurencyjne pod względem zarysowań. Niestety miałem telefony z GG2 i rysy się pojawiały. Coś po prostu skopali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez jedna ryska nie wiadomo skad. Albo ja zrobil serwis albo nie wiem jak powstala:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi