Skocz do zawartości
jokerr99

Aplikacje nie mogą ustalić lokalizacji. GPS zmienia tryb wyszukiwania samoistnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem z lokalizacją w telefonie. Żadna aplikacja pogody nie może namierzyć mojej lokalizacji, jedynie mogę ustawić manualnie jaką miejscowość ma wyświetlać.

Oprócz tego, gdy wchodzę w ustawienia-> lokalizacja-> włączam usługę i mam do wyboru wysoka dokładność (sieci i gps), oszczędzanie baterii (same sieci) i tylko urządzenie (gps). Wybieram oszczędzanie baterii, a mimo tego gdy wejdę z pulpitu w notyfikacje pokazuje mi, że gps jest włączony. Gdy go wyłączę to wtedy automatycznie wyłącza mi się cała lokalizacja... Nie mogę jej włączyć bez gps, a nawet gdy jest włączona z gps, to i tak nie namierza lokalizacji.

Dodam jeszcze że w mapach google nie ma problemu z lokalizacją.

Może ktoś wie co może być tego powodem i jak to rozwiązać?

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

GPS mam włączony na stałe, ale tak naprawdę włącza się dopiero gdy zażąda tego program nawigacyjny. Dwa dni temu zainstalowałem aplikację mBanku i mimo odmówienia jej dostępu do lokalizacji, telefon co kilka minut próbował ustalić lokalizację. Nie pomogło nawet odinstalowanie aplikacji. Musiałem zresetować telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie od czasu do czasu gps nie wiedzieć dlaczego włącza się sam. A na stałe to raczej odpada, bo kiedyś jakoś się musiał włączyć i nie zauważyłem i po całej nocy, a wtedy nawigacja na pewno nie działała, a spadło chyba ponad 30% baterii o ile dobrze pamiętam. Też mam aplikacje mbanku, ale nie miałem takiego problemu. Niby to nic wiele z tymi widgetami ale irytujące to jest, ze nie moze ustalić lokalizacji. w niektórych aplikacjach też, a o dziwo w mapach nie ma problemu i nawigacja też działa bez zarzutu, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo na dłuższą metę nie testowałem jeszcze, gdyż telefon mam nieco ponad dwa tygodnie.

Tak samo jest denerwujące, że gdy wyłączę ten gps w notyfikacjach, to w ustawieniach wyłącza się cała lokalizacji i nie można dać, żeby ustalało tylko przez transfer danych lub wifi, bo włącza sie ten gps.

Kto wie, może wina oprogramowania, ale nie wiem jak było wcześniej bo kupiłem go już z androidem 4.4.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi