Skocz do zawartości
TeriMan

Co możemy bezpiecznie usunąć mając już root'a - lista...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zrobiłem roota, mógłby ktoś mi opisać jak usuwać te wszystkie zbędne aplikacje. Na przykładzie jakiejś aplikacji krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj sd maid. Tam ładujesz listę aplikacji i wybierasz do usunięcia te które są zbędne.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS 01

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Aplikacja SD Maid -> (wybieramy) Zarządzaj aplikacjami. Jak znajdziesz apke do usunięcia lub zamrożenia (z listy podanej wyżej), to klikamy w programie np. na Google + i uruchomi się menu z wyborem: uruchom teraz, eksportuj plik, usuń aplikację i jej dane, zamróź aplikacje, zresetuj aplikacje do ich stanu pierwotnego. Teraz możesz działać czyli usunąć albo zamrozić.

Innym ciekawym programem jest np. Root Uninstaller Pro (za darmo możesz usuwać i zamrażać, ale odmrażać apke tylko 3 razy za free) wybierasz w nim aplikacje i od razu otwierają się opcję do usunięcia, zamrożenia, kopi...

EDIT: @rumapark

W tym samym czasie napisaliśmy post :-) i ten sam program polecamy.

Edytowane przez TeriMan
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok bardzo dziekuje juz to zrobiłem tylko, ze po restarcie wszystko zainstalowalo sie na nowo. Jak to zablokowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Sprawdz programem Root Checker Basic -> VERIFY ROOT czy będzie na zielono. To dla potwierdzenia czy na 100% masz zrootowany system.

Wgraj jeszcze apke: SuperSU z google play.

EDIT: I wyłącz automatyczne aktualizacje aplikacji bez potwierdzenia.

Edytowane przez TeriMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w rootcheker na zielono, wylaczylem automatyczne aktualizacje. Usunelem jeszcze raz wszysyko i po restarcie wszystko na nowo sie zainstalowalo..zainstalowalem supersu, ale co w nim sie robi,mam napisane brak aplikacji i brak logow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

SuperSU pozwala na zaawansowane zarządzanie prawami (superużytkownika) dostępu dla wszystkich aplikacji w urządzeniu, które potrzebują root. Dajesz w apce przyzwolenie, będzie pytać automatycznie i zapamiętywać (odliczany będzie czas 15 sek czy zezwalasz na prawa superużytkownika). Monit będziesz widział przy większości zainstalowanych programów czyli większe uprawniania danej aplikacji. Szczególnie jak będziesz usuwał śmieci od operatora czy systemowe to danemu programowi zezwól na tę super prawa....do usuwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja w supersu nie widze zadnych aplikacji czy to nie w nim sie je widzi? A dlaczego wszystkie smieci zainstalowaly sie od nowa po restarcie chociaz automatyczne aktualizacje sa wylaczone i root jest zielony? Sorry ze tyle pytan ale chce bwszystko ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

A czy wyłączyłeś w ten sposób automatyczne aktualizacje ? :przytul:

1. Otwórz aplikację Sklep Google Play unnamedrpr.png

2. Kliknij ikonę Menu unnamed2.png

3. Ustawienia

4. Aktualizuj aplikacje automatycznie -> klikamy i zaznaczamy nie aktualizuj

Edytowane przez TeriMan
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi, tak teraz sie nie zainstalowaly na nowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi