Skocz do zawartości
bizon69

[TUTORIAL] Jak odbrickować Galaxy Ace

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam chciałbym się z wami podzielić informacją jak w prosty sposób można odbrikować naszego Galaxy Ace.

W większości przypadków działa ale może zdarzyć się że nie bedzie chciało, wtedy pozostaje wtyczka unbrick lub serwis :-)

1. Przygotuj Odina oraz ROM wieloplikowy! (ustaw wszystkie pola wg tutoriala http://forum.android.com.pl/f303/fleszowanie-wgrywanie-firmware-do-ace-66047/ bez klikania START)

2. Wyjmij baterię, kartę SIM i SD z telefonu.

3. Wciśnij i trzymaj w tym samym czasie klawisze Vol-, Power i Home

4. Trzymając wciśnięte klawisze włóż baterię do telefonu

5. W tym momencie Odin powinien wykryć Galaxy Ace (żółty napis Downloading... powinien się pojawić)

6. Wciśnij przycisk Start i odczekaj do końca wgrywania (~5min)

7. Pamiętaj, że wgrywamy soft wieloplikowy.

Opcja druga w/g BarT-GSM

1. Wyjmij baterię na 5-10minut, następnie włóż ją ponownie.(wyjecie i wlozenie baterii nic nie dawalo)

2. Uruchom telefon w trybie DM

3. Wgraj soft wieloplikowy.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem twój Galaxy powinien wrócić do świata żywych :)

Pozdrawiam

Bizon69®

Edytowane przez bizon69
    scalenie porady Barta, uwaga o sofcie wieloplikowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ta baterie to zębami włożysz ?

Przeciez to jest tutek wgrania softu...który jest podklejony na forum...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kolego po pierwsze wystarczy pomyśleć że zawsze można kogoś poprosić o pomoc przy włożeniu baterii :)

Po drugie gdzie jest chociaż jedno słowo o wyjmowaniu i wkładaniu baterii podczas wgrywania w tutorialu flashowania?

Po trzecie to nie tutorial wgrywania tylko odbrikowania fona.

Paru osobą może pomóc taki zabieg :)

Edytowane przez bizon69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko , nalezy dodac ze wgranie jedno paczkowego softu nie przywroci telefonu do zycia , po drugie podczas fleszowania nalezy wyjac karte sim oraz karte pamieci , podczas wyjmowania karty sim wyjmujemy rowniez baterie.

Mialem juz zbrikowanego Ace po wgraniu softu w jednej paczce , nie wlaczal sie , wyjecie baterii na 5-10minut pomoglo ,(wyjecie i wlozenie baterii nic nie dawalo) pozniej po uruchomieniu DM nalezalo wgrac jakis wieloplikowy soft bo inne go nie podnosily.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem że trzeba wyjąc kartę SIM i SD a bateria włożyć podczas połączenia a nie po wyjęciu kart.

Jeśli chodzi o jedno lub wieloplikowy Rom to nie wiem jak wygląda sprawa ale twoja uwaga jest zapewne trafna i może pomóc jakiemuś użytkownikowi zbrickowanego fona :).

W moim tutorialu ważny jest trick z baterią i na tym trzeba się skupić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xManyx

Mojego brata Galaxy Ace też był w zaświatach :DD Próbowałem tym sposobem .. I du*a blada

Jak wkładałem baterie odin czy tak czy tak nie wykrywał telefonu ani nie pojawiał się download :mad:

(specjalnie pożyczyłem od kumpla wtyczkę tą oferowaną przez BartT-GSM [to nie jest reklama ani nic po prostu tak miałem])

I nie chce nic mówić ale na wtyczce bez problemowo a z tym tutkiem trudziłem się 1 h i nic.. Zehro :DD

Ps. Niech to ktoś sprawdzi bo u mnie jak pisałem nici z tego wyszły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w innym wątku ktoś też próbował oryginalnym tutkiem po angielsku i też nie przeszło. W sumie jak walniete jest, że DM nie wstanie to nie pomoże przekładanie baterii ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie przykleić temat bo się sprawdził, tylko niech autor doda jeszcze sposób barta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mojego brata Galaxy Ace też był w zaświatach :DD Próbowałem tym sposobem .. I du*a blada

Jak wkładałem baterie odin czy tak czy tak nie wykrywał telefonu ani nie pojawiał się download :mad:

(specjalnie pożyczyłem od kumpla wtyczkę tą oferowaną przez BartT-GSM [to nie jest reklama ani nic po prostu tak miałem])

I nie chce nic mówić ale na wtyczce bez problemowo a z tym tutkiem trudziłem się 1 h i nic.. Zehro :DD

Ps. Niech to ktoś sprawdzi bo u mnie jak pisałem nici z tego wyszły

Mój znajomy miał ten sam problem z Galaxy Ace, użył tej wtyczki i spokojnie zainstalował Androida na nowo...

Nie mam pojęcia jak to działa, ale działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja mam swój zbrickowany ale sposób działa odin wykrywa mi go na com37 teraz tylko mam pytanie gdzie znalść wieloplikowy rom do galaxy ace bo mam tylko jedno plikowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi