Skocz do zawartości
za459

Zaśmiecony systemem po powrocie z serwisu - jak zaradzić?

Rekomendowane odpowiedzi

za459

Witam serdecznie, mój problem jest następujący: mój G3 (brand PLAY) wrócił z serwisu lg po wymianie płyty głównej, z zainstalowanym androidem w wersji v20f-GLOBAL-COM. Po uruchomieniu telefonu wita mnie coś takiego:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3011027&d=1415765701

Co gorsza, system posiadał olbrzymie ilości bloatwaru, w tym aplikacje Plusa, Play, Orange i innych śmieci, w sumie około 100 aplikacji, w dużej większości oczywiście niemożliwych do usunięcia. Twardy reset nie pomaga, po paru ponownych uruchomieniach telefon automatycznie pobiera wszystko od nowa.

Telefon nie wykrywał żadnych aktualizacji przez OTA ani PC Suite, próbowałem bawić się z LG Flash Toolem, jednak jakiego systemu bym nie zainstalował, zawsze pozostaje on jako GLOBAL-COM, wraz z powyższymi problemami. Próbowałem wrócić do 4.4.2 i z tej wersji zaktualizować przez PC Suite, w wyniku czego został ponownie zainstalowany v20f GLOBAL-COM, w dodatku bez widocznego navi baru, więc wróciłem do puktu wyjścia.

Co zrobić, aby pozbyć się tego androida od LG? Dłuższy czas szukałem rozwiązania problemu i nie znalazłem rozwiązania, jeśli coś przeoczyłem - najmocniej przepraszam.

Edytowane przez ldawid
    Poprawa tematu na zgodny z Regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic z tym nie zrobisz, na Facebooku w grupie g3 jednej kolega miał dokładnie ten sam problem i musiał zrobić roota żeby się tego pozbyć. Hehe serwis dla pewności zainstalował syf ze wszystkich sieci :P

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    za459

Tak też podejrzewałem, rozumiem że nie mam możliwości legalnego korzystania z telefonu w komfortowy sposób. Mój pierwszy i ostatni telefon marki LG. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

A z serwisem się kontaktowałeś? LG ma chyba jakiś profil na Facebooku z doświadczenia wiem że opisanie problemu na tablicy bardzo często czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    za459

Przed chwilą pisałem, konsultant niezbyt biegły w temacie polecił odesłać telefon do serwisu do poprawy, skąd przyjechał 2 dni temu. Absurd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem z aplikacjami.

Mialem wypadek z telefonem ktorego musialem odeslac na gwarancje, tam stwierdzili ze naprawa jest niemozliwa i wymienili plyte glowna. Chyba po naprawie nie zwrocili uwagi poniewaz poza aplikacjami systemowymi i tymi startowymi dowalilo mi dodatkowo 109 aplikacji np z frim orange play plus. Doslownie kilka dalo sie usunac poprzez odinstaluj, reszta w zaden sposob, sa zainstalowane z marketu ale jedynie da sie aktualizowac i sa zainstalowane poprzez Centrum Aktualizacji. Przywrocilem ustawienia systemowe bylo ok do czasu az nie wlozylem akrty sim gdyz momentalnie zaczelo sie wgrywac od nowa to wszystko. Dam dwa ss, poza tym w ustawieniach mam na liscie T action szczerze mowiac nie interesowalem sie tym co to jest, chcialbym miec po prostu czysty telefon taki jak na starcie jest bez tych wgranych ♥♥♥♥♥♥♥, dlatego pisze tu z prosba o pomoc oczysczenia, badz wgrania nowego roma. wszystkie pliki sa na liscie wylaczonych,

NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów

NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo, specjalnie dzwoniłem ponownie do nich po wymianie płyty głównej, efekt? przysłali kuriera wrócił po kilku dniach ale nic nie zrobili z tym.

Po napisaniu do nich wrócił czysty czy dalej masz zawalony apk?

Edytowane przez niuniek24w
    zdublowane usunąłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co lepsze dzwonilem zaraz po przyjsciu telefonu i kazali mi go odeslac, odeslalem opisalem i jedyne co zrobili to chyba przywrocenie ustawien fabrycznych bo nadal one sa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ciaker

Ja bym napisał skargę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości, ile mniej wolnej pamięci wewnętrznej przez to macie? Bo jeden koleś jak dobrze pamiętam pisał mi że zostało mu przez to tylko trochę ponad 6gb w co aż mi ciężko uwierzyć.

Próbowaliście instalować na nowo system z kzk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi