Skocz do zawartości
mirpo

nie mogę wejść w menu żeby zmienić Debugowanie USB

Rekomendowane odpowiedzi

mirpo
    Napisano (edytowane)

Witam.

Mam w telefonie Gingerbreada i chciałem sobie wrzucić jakiś inny motyw. Ściągnąłem z forum motyw o nazwie Honeygreen, zainstalowałem zgodnie z opisem. I po właczeniu telefonu pojawił się komunikat, coś typu "... inna aplikacja działa.... ".

I nie pokazuje się w ogóle górny pasek ze stanem baterii zasięgu. Nie można rozwinąć go w dół, np. żeby przeczytać powiadomienia. W ogóle jakoś zniknął :/ ale to jeszcze nic .....

Przywróciłem ustawienia fabryczne poprzez HOME+POWER. Nic nie dało. Wgranie motywu domyślnego też nic nie dało.

Próbowałem wrzucić od nowa Gingerbreada, ale po tym jak przywróciłem ustawienia fabryczne, pewnie wyłączył się tryb Debugowania USB. Ale nie mogę tego zmienić, bo po wejściu w Menu -> Ustawienia -> Aplikacje, dalej już nic nie mogę wybrać bo pojawia się ten komunikat i powrót go głównego Menu.

Co w takiej sytuacji można zrobić? ODIN pokazuje brak komunikacji z usb :(

Wrzuciłem inny motyw i górny pasek już jest. Ale nadal nie mogę wejść w wiele opcji w Menu. Wygląda to tak jakby brakowało jakichś ikonek, czcionek?? Pojawia się okienko z komunikatem po rosyjsku.

Nadal nie mogę przełączyć Debugowania....

Edytowane przez mirpo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przede wszystkim wejdź w tryb download. [volume down+home+power] bez tego nie uzyskasz połączenia z Odinem.

Cały ambaras wyszedł z tego, że Twój soft nie był deodexed czyli nie był podatny na modyfikacje. Po wgraniu motywu zaczęło się wszystko krzaczyć - dzisiaj rano miałem identyczną sytuacje. Mogłeś mieć też soft KPH a podane motywy są tylko dla KPE.

Po wrzuceniu trybu download flaszowanie powinno pójść jak po maśle.

powodzenia

Edytowane przez marciin88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirpo

Miałem włączony tryb download jak próbowałem jeszcze raz wgrać 2.3.4, ale pojawiał się w okienku w Odinie napis, że coś nie łączy z USB i "code 2" czy jakoś tak.

Chyba że to tak ma być ?

Wiesz, jak zrobiłem ustawienia fabryczne, to chyba Debugowanie USB się wyłączyło, a teraz nie mogę tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zmienić gniazdo portu USB. Specjalnie wYłączyłem sobie debugowanie, włączyłem tryb download i się połączyło normalnie więc na 100% nie w tym tkwi problem. Debugowanie nie musi być odpalone do przeprowadzenia tej operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirpo

W Odinie pokazuje się coś takiego:

Download Start...

<0> Create File...

<1> StartThread Detected : 1

<2> StartThread Detected : 0

<3> StartThread Detected : 0

<4> StartThread Detected : 0

<5> StartThread Detected : 0

<6> StartThread Detected : 0

<7> StartThread Detected : 0

<8> StartThread Detected : 0

<1> --- cannot open the usb serial port. code: 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na innych portach jest tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle masz sterowniki do USB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirpo

Ze sterownikami od USB powinno być wszystko OK, bo kilkanaście dni temu zmieniałem oprogramowanie z 2.2.1 na 2.3.4 i poszło elegancko. A teraz na tym samym porcie USB nie idzie :/

Czyli z czym to może być błąd? KIES jest zainstalowany więc sterowniki też powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiesa trzeba wyłączyć przed flashowaniem inaczej mogą być problemy. Czasami trzeba zresetować komputer, poczekać aż się załaduje podłączyć telefon chwilę poczekać, ubić kiesa(helper i tray agent) i dopiero włączyć odina i flashować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

Kiesa najlepiej wyłączać z menadżera zadań. Ja nie mam żadnych ikon w trayu ani na pasku, a mimo to w menadżerze łobuz siedzi. I o ile pamiętam są trzy składniki KIESa do ubicia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi