Skocz do zawartości
marti701

LG P920 (Swift 3D) - Opinie posiadaczy/Mini recenzje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy użytkownik forum. :)

Lg Swift 3D interesowałem się od kilku dni, a po lekturze forum zdecydowałem się na jego zakup - dokonany dziś. I co mogę powiedzieć:

Jest WIELKI.

Przesiadam się z Super AMOLEDa i póki co ekran sprawdza się dobrze.

3D jest OK, ale jakoś nie powaliło mnie na kolana.

Mam Androida Froyo na tablecie i szlak mnie trafia na samą myśl, że mam go użytkować - jednak ten OS na LG budzi nadzieję na poprawienie mojego zadowolenia z systemu. ;)

Telefon grzeje się przy ładowaniu, a prąd wcale wielki nie jest.

A z tego co mówił sprzedawca, to duuużo rozmawiając bateria trzyma 1,5 dnia, po przekazaniu żonie mniej go używającej są to 2 pełne dni. Ile w tym prawdy zobaczymy wkrótce. ;)

Dziękuję wszystkim za pomocne wpisy. :)

Edyta:

Świetnie - telefon zawiesił się podczas aktualizacji...

Edytowane przez Winston_Wolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musimy rozgraniczyć dwie kwestie. Oceniamy albo telefon albo oprogramowanie. Nigdy razem. Problem z aktualizacją to w 99% wina softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Druga runda dla telefonu - po wyciągnięciu baterii i ponownym włożeniu aktualizacja się powiodła.

Jak na razie opisywałem pierwsze wrażenia, na pełną ocenę o jednym i drugim będzie jeszcze czas. ;)

Edzia:

Literówka

Edytowane przez Winston_Wolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, to jest mój pierwszy post na forum :)

Na mój pierwszy telefon z robocikiem na pokładzie padło właśnie na p920. Po ponad tygodniowym użytkowaniu mogę stwierdzić, że się nie zawiodłem :D decyzję podejmowałem w oparciu o to forum i opinie innych użytkowników. Co do telefonu to jest rewelacyjny.

Obraz na ekranie jest bardzo ładny, na działce na pełnym słońcu nie było problemów z odczytaniem tego co było na ekranie. Reakcja na dotyk - hmn.. no cóż zbyt dużo punktów odniesienia nie mam. Bawiłem się chwilę "upadem" 2 i jakoś nie odniosłem wrażenia, że jest dużo szybszy w reakcji (no jeśli kilkanaście minut zabawy pozwala to stwierdzić) np. na powiększanie zdjęć za pomocą gestów.

Bateria ładuje mi się ok. 2-2,5h. Osobiście dbam o to co jest włączone, a co nie powinno - bluetooth, gps i wi-fi włączam tylko gdy ich używam. Wyłączyłem też transmisję danych, bo nie mam pakietu danych u operatora i nie chcę, żeby mi nabiło rachunku. Jak na początku się bawiłem - konfiguracje, aparat 3D, muzyka i filmy, Android Market (ściąganie i instalowanie) - wszystko na wi-fi, testy gps to dnia nie wytrzymał... Ostatnio chciałem spr ile wytrzyma max, to od rana (u mnie to 6:00 - 7:00) do zmroku zużył 20% baterii. W między czasie wysłałem kilka sms'ów.

Sam aparat robi bardzo ładnie zdjęcia. Uważam, że 5Mpix jest odpowiednie dla fona, bo 8 czy 10 przy tak mikroskopijnej optyce chyba mija się z celem. Z resztą fon to nie lustrzanka. Wideo jest wysokiej jakości, nie przycina. Spr 720p.

3D... tutaj chciałoby się naprawdę dużo napisać... jest ok. Efekt naprawdę fajny ;) oczy mnie nie bolą przy oglądaniu. Traktuję to bardziej jako bajer, ale bajer który działa.

Jakość dźwięku podczas rozmowy jest wysoka. Nic mi nie trzeszczy, dźwięk jest wyraźny i czysty.

Dobrze leży w dłoni. Bałem się trochę tego 4,3'' ale bezpodstawnie. Tylna klapka jest chyba nagumowana (mi w dotyku coś takiego przypomina) - nie ślizga się. Mam tylko zastrzeżenia do mocowania tej klapki - jest zatrzaskowa, co przy ciągłym otwieraniu i zamykaniu, nie sprawia wrażenia, że długo wytrzyma.

Mam nadzieję, że opinia będzie pomocna dla tych co się jeszcze wahają w kwestii zakupu - smartfon jest FENOMENALNY.

UP: Jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Wszystko spasowane jak na leży. Szczeliny między elementami są malutkie i wszędzie równe. Z tyłu na klapce ten srebrny pasek jest zimny w dotyku więc nie jest to plastik imitujący metal.

Edytowane przez TorGal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem telefonu od wczoraj. Cały czas siedzę na romie stock Lg. Faktycznie launcher LG ma mikro przycięcie, ale sa one naprawdę bardzo delikatne... Po zrobieniu roota (nie instalowałem pp) usunąłem go i zainstalowałem go launcher. W tym momencie mam zainstalowane kilkanaście gier i tyle samo najróżniejszych programów, o żadnych przycinkach nie ma nowy. Ramu wolnego mam ok. 180 mb. Dotyk działa tak samo jak w iphone 4 (mam go przy sobie, więc porównanie w miarę wiarygodne). Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem. Co do użytkownika syberka, posiada chyba walnięty egzemplarz;s.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam tylko takie pytanie czy wam też charczy glosnik przy pełnej glosnosci czy to wina mojego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nic nie charczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc będę chyba musiał iść z tym do serwisu. A powiedzcie mi ile bad pixeli jest dopuszczalne na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też nie charczy.

Po dobie używania zostało 34% baterii - zero GPS, 30min rozmów, 30min grania, z 15min Wifi, trochę zmieniania ustawień i innych takich pierdółek. Przy przesyłaniu danych był podpięty za 10min do kompa, sie trochę podładował. Bateria może być już lekko uformowana, bo kupiłem już używany (ale niewiele). Na razie nie używam żadnych bettery saverów.

Nie wiem jak tutaj to wygląda, ale kiedyś kuzyn miał 3 badpixele W PSP i przy oddaniu go na serwis w ciągu tygodnia dostałby nówkę sztukę.

Edzia:

Zapomniałem dodać, że przez połowę czasu był włączony przesył danych, później całkowicie wyłączyłem połączenie z netem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Więc będę chyba musiał iść z tym do serwisu. A powiedzcie mi ile bad pixeli jest dopuszczalne na ekranie?

Właśnie sprawdziłem z ciekawości, głośnik na full i nic nie trzeszczy, a więc póki masz gwarancje korzystaj z niej;). Co do ba pixeli to chyba unia kochana jakies normy ustala...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi