Skocz do zawartości
WKD622

[Tutorial] Mój telefon nie wstaje po flashu, wgraniu kernela, moda itp.

Rekomendowane odpowiedzi

sabm

lloret23 udało Ci się naprawić tubkę? Jeśli tak to napisz w jaki sposób udało Ci się przywrócić go do życia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luis

na xda ktos opsywal podobny problem, podobno udalo mu sie odinem wgrac rom dla indonezji czy czegos takiego i telefon ruszy, warto przeszukac xda, niestety nie mam linku w historii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem podczas próby zmiany softu

To od początku próbowałem wgrać android 2.3.5 GT-S5830_XEN_S5830XWKS2_S5830XENKS1_S5830XWKS2

Odin Multi Downloader v4.38 wszystko zrobiłem jak należy po naciśnięciu przycisku start stanął na :

Download Start...

<0> Create File...

<1> StartThread Detected : 1

<2> StartThread Detected : 0

<3> StartThread Detected : 0

<4> StartThread Detected : 0

<5> StartThread Detected : 0

<6> StartThread Detected : 0

<7> StartThread Detected : 0

<8> StartThread Detected : 0

<1> setup connection...

<1> odin mode.. check plcatform verification.

<1> VerifyPlatform:V0, P0,R0

<1> START!!!

<1> set download environment.

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> big partition size!!

<1> mibib download..

i dalej nic pisało gdzieś że trzeba do skutku próbowałem z 10 razy i dalej nic nawet ani razu nie zaczął flashować w końcu chciałem go uruchomić i otrzymałem "Black Screen Of Death" czyli Telefon komputer a między nimi wykrzyknik, pisali aby zrobić resert i tu następny problem kodem nie mogę a recovery się nie uruchamia (home+włącznik) i teraz co dalej robić próbować samemu czy oddać na gwarancji ciekawe czy w ogóle przyjmą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pkrak

Wygląda mi to na softbrick.

Na xda jest aplikacja która umożliwia zdejcie softbrick`a.

[How to] Unbrick Samsung Android Phones with One Click [Guide]

Mi pomogło jak raz przypadkiem odłączyłem USB podczas flashowania odinem.

W instrukcji pisze że trzeba uruchomić jako adminitrator ale u mnie coś nie chciało się instalować, musiałem ręcznie dokończyć proces instalacji. Jak będziesz miał problemy z instalacją to pisz, postaram się pomoc.

Edytowane przez pkrak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xManyx
    i dalej nic pisało gdzieś że trzeba do skutku próbowałem z 10 razy i dalej nic nawet ani razu nie zaczął flashować w końcu chciałem go uruchomić i otrzymałem "Black Screen Of Death" czyli Telefon komputer a między nimi wykrzyknik, pisali aby zrobić resert i tu następny problem kodem nie mogę a recovery się nie uruchamia (home+włącznik) i teraz co dalej robić próbować samemu czy oddać na gwarancji ciekawe czy w ogóle przyjmą?

Wejdź w tryb download (jak wejdziesz to już sukces) i spróbuj przeflashować innym romem przez odina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam problem z cegłą kompletną tzn. Nie włacza się, komputer go nie wykrywa a o download mode mogę zapomnieć. Problem pojawił się tuż po kliknięciu "Reboot" czy coś takiego w ROM Managerze, telefon się wyłączył i nie reaguje na nic... Telefon był zrootowany i na sofcie 2.3.4. Czy jest jakieś światełko w tunelu że go odzyskam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Trochę dziwne skoro miałeś soft 2.3. Możesz spróbować wtyczki Download, jak wtedy nie wejdzie w Download Mode to tylko serwis (możliwe że padła płyta główna), powinni naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ROM Manger na Ace działa tylko na CyanogenMod!!! Uwaliłeś sobie telefon i najprawdopodobniej czeka cię serwis, ale poczytaj sobie [NEW 01/11][READ HERE + Q&A] A Newbie Guide for your Galaxy Ace - xda-developers a głownie:

Q8: Oh no! My phone is bricked! I accidentally flashed the wrong device in ROM Manager!

A8: Oh no . You might wanna try either:

Method 1:

-Remove the SIM card , SD card and battery from the phone

-Hold Volume Down + Home + Power

-(Optional) Bring it near a heat source .

-While still holding those buttons , place the battery into the phone

-It should go into Download Mode .

-Try to flash a full package file via ODIN and your phone should come back to life .

If that doesn't work , try Method 2:

-Bring the phone to a nearby service center for repair .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam trochę spory problem.

Sytuacja wygląda tak: parę dni temu byłem jeszcze na oryginalnym androidzie 2.2.1 i chciałem zrobić aktualizację. Kolega pokazał mi forum i znalazłem temat i wszystko ok zrobiłem aktualizację do 2.3.5(w spisie chronologicznym jest na samym dole ostatni) i potem jakieś rooty i inne głupoty ( jestem w tym całkowicie zielony więc nie bardzo wiem o co chodzi) i wgrałem sobie Cyanogenmoda 7 (z tego posta: [ROM][uNOFFICIAL] CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-RC1 Android 2.3.7 UPDATE(12.10.2011)) i wszystko działało i było cudownie i radośnie ale dzisiaj coś głupiego pokierowało moim mózgiem i stwierdziłem że chcę usunąć cyanogenmoda i wrzucić spowrotem tamtego softa 2.3.5. No i wszystko ok robię przez odina i w ogóle i doszło do końca było PASS i zobaczyłem że telefon wyświetla tą animację z napisem SAMSUNG w kółko i nie wiem co zrobić. Nie odłączyłem nawet od USB i nie wiem co zrobić i czekam.

RATUNKU XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luk137

odłącz telefon i zrób wipe jak nie pomoże wgraj jakiś rom wieloplikowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi