Skocz do zawartości
Chomeini

K&M LIVE2 - samousypianie się telefonu !

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w kwestii tytułowej, samousypiania się telefonu, która wygląda tak że ściemnia się ekran i nie można go wybudzić tradycyjnie poprzez przycisk POWER ani innymi metodami (brak reakcji), dopiero wyjęcie baterii i ponowne włączenie przywraca mu życie. Na trzy miesiące posiadania tego telefonu padł mi w ten sposób raptem trzy razy ale jest to denerwujące, przeważnie zdarzało się to podczas pracy na jakiejś aplikacji ekran ściemniał się jakby się usypiał i po "ptokach", potrzebny był resecik. Postanowiłem zadać to pytanie, o co może chodzić w tej przypadłości po ostatnim padzie w którym wykorzystywałem Endomondo, przerobiłem fajną pieszą traskę (sprawdzałem w połowie trasy i było miodzio), po dojściu do mety chcę sprawdzić i się okazuje że smarkfon nie żyje - porażka (6 km w d...ę).

Telefon z najnowszą wersją andka 4.4.2, nie przeładowany aplikacjami, zapas RAM na poziomie 400 - 500 MB, stan baterii zawsze na poziomie gwarantującym sporo życia. a:o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj wyłączyć (CAŁKOWICIE WYŁĄCZYĆ) aplikację Quallcomma od oszczędzania energii. W moim przypadku pomógł dopiero format i wyłączenie tej aplikacji przed jakimkolwiek jej uruchomieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No OK, pobawię się z tym tematem w weekend, przeraża mnie preinstalowanie wszystkich apek od nowa. A przy okazji jak wygląda sprawa zużycia baterii bez Qualcoma - pozostaje na tym samym poziomie czy jednak szybciej jest zżerana ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

Czyli widzę, że kolegę również dopadł ten problem, który mam ja. Po aktualizacji był koszmar, potem się uspokoiło, dziś znów miałem spektakularnego crasha. Napisałem maila, zablokowałem telefon, po jakichś 40 minutach próbowałem odblokować znowu... i nic. Pomogło tylko wyjęcie baterii. I tutaj szok. Po włączeniu telefonu okazało się, że poziom baterii spadł o jakieś 70%! Poniżej zrzut ekranu z wykresu baterii

apzh0n

@wronatlen

Mówisz o wyłączeniu z poziomu ustawienia -> aplikacje? Czy jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszedłem za radą Kol. "wronatlen" i póki co bez resetowania/wipe (nie chciało mi się wgrywać wszystkiego od nowa) po prostu wyłączyłem Qualcona z użycia (takie zamrożenie z poziomu ustawień) od tamtej pory żadnego padu nie zaliczył (niecały tydzień), chociaż i tak nie miałem na razie powodu do paniki bo jak pisałem wcześniej takie zaśnięcia zdarzyły mi się aż, lub jak kto woli tylko 3 razy. Beż Qualcoma nie zauważyłem innego niż dotychczas zużycia baterii, pracuje tak samo jak do tej pory - zaczynam domniemywać że ten program to taki bajer dla naiwnych, ot żeby był i ładnie wyglądał. Proponuje wykonać podobną operację i poobserwować fonik, w razie 'W" serwis i niech myślą :zdziwko:

Można bezkolizyjnie z poziomu ustawień - wyłączyć (usunąłem wszystkie zapisane ustawienia tej apki), lub po zROOTowaniu fona Titanium Backup zamrozić, ewentualnie po prostu odinstalować.

Edytowane przez Chomeini
    Dodatkowy opis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

No ja [odpukać] też mam na razie spokój. Napisałem do serwisu K&M w tej sprawie, to dostałem tylko informację, że mam rozpocząć procedurę reklamacyjną. Wyłączyłem Battery Guru, wyczyściłem dane aplikacji i zobaczymy. Jeśli będzie crash, to wysyłam. Mam jednak nadzieję, że się to wreszcie uspokoi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, odpukać ale od dwóch tygodni żadnego odjazdu - telefon działa wzorcowo i oby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nerkin

I jak tam kolego? U mnie cisza, spokój i zero zwiech. Battery Guru wyłączony i to ten telefon, który uwielbiam:) napiszę w tej sprawie do serwisu żeby jakoś pomóc innym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chwalić - jest OK, nic się nie dzieje złego. Pokusiłem się na zROOTowanie fona i zastanawiam (czyt. zabieram) się nad podmianą pamięci wewnętrznej <=> karta SD, co prawda mam jeszcze mały zapas (ok. 500 MB) wolnego miejsca na wewnętrznej ale to się lubi strasznie szybko kurczyć, szczególnie że korzystam z "Maps Me Pro" który niby wgrany jest na SD ale mimo wszystko mapy instaluje na wewnętrznej i tu jest problemik. Nowy wypust K&M Flow ma już nieco więcej dostępnej pamięci bo aż, lub tylko 8 GB ale to już daje (prawdopodobnie) ok. 6,3 dostępnej pamięci dla użytkownika, nie jest to kosmos ale zawsze coś, no i proc nieco mocniejszy i nowszy, natomiast bryła i rozdziałka - porażka. Póki co uważam K&M Live2 za najlepszy z dotychczas posiadanych smarkfonów :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbysw

Niestety u mnie ten myk nie działa. Działał 2 dni i znowu czarny ekran. Wyzeruję go jeszcze i spróbuję znowu wyłączyć Battery Guru. Jak to nie pomoże to pewnie serwis.

No to serwis. Po wyzerowaniu znowu czarny ekran i konieczność wyjęcia baterii.

Edytowane przez zbysw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi