Skocz do zawartości
Banzu

Oczekiwana aktualizacja Cube !

Rekomendowane odpowiedzi

Banzu

Siema !

Dziś ukazała się wiadomość na FB od MyPhone dotycząca aktualizacji !

Niżej screen :)

0ejzpw3d7ooj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak myślicie? będzie problem dla osób które zrobiły repartycje? i ciekawe czy wykorzystali jakoś sposób z naszymi plikami EBR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Banzu

wiesz co mysle ze podmieni pliki i bedzie ok no miejmy nadzieje !:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że nie udostępnią plików źródłowych do naszego Cube, już dawno byłby dla naszego telefonu CM12 :mad:

A tak to dobra aktualizacja dla tych co wolą nie robić nic w telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam się cieszę z tej aktualizacji, wsparcie producenta jest zawsze na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z pamięcią został rozwiązany przez użytkowników juz jakieś pół roku temu, Gdyby nie to, ciekawe urządzenie z dużymi możliwościami było by baaardzo ograniczone. A rewelacyjny model cube dalej zbierał by negatywne oceny ze względu na nieustanny problem z brakiem pamięci. Całe szczęście nasi koledzy rozwiązali problem w 100%ach skuteczną, sprawdzoną, stabilną metodą. Dzięki czemu nasz CUBE znów zyskał w oczach bardziej zaawansowanych użytkowników. Podobnie jest z siłą dźwięku przedniego głośnika, klawiaturą itp. Czym może zaskoczyć nas w/w aktualizacja? Juz dawno producent zmusił nas do roota sytemu abyśmy mogli normalnie korzystać z zasobów tego modelu. Zapewne zrootowane systemy nie do instalują tej aktualizacji przez inne recowery niż standardowe. A wiec wszystko trzeba bedzie rzeźbić od nowa żeby do instalować aktualizacje która może nie różnić się praktycznie niczym od tego co juz zostało opracowane i z czego od dawna korzystamy. więc pytanie... Czy warto instalować? Czy może lepiej w dalszym ciągu udoskonalać CUBA przy pomocy wiedzy integrujących się społecznościowo użytkowników, zwolenników, wielbicieli oraz fanów tego modelu ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ze stock recovery wgra aktualizacje, opisze i będzie widać co się zmieniło... proste. Ale jestem tego samego zdania co Ty jeśli chodzi i oczekiwane zmiany. Może jedynie poprawka do deep sleep...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia co to jest deep sleep. Jakoś umkną mi ten temat .. Nie zagłebialem sie. Na których cubach jest ta dolegliwość? Jakie są objawy? Aktualnie posiadam kostkę 4GB z play. Full root, CWM recovery, repartycjonowana pamięć, pojemność pamięci wewnętrznej 2,1 GB ... Wszystkie ApkI przewalam na SD przy użyciu link2sd. Na ta chwile do instalowane dokładnie 54 aplikacje a w pamięci wewnętrznej zajęte łącznie jest 887mb. Wydaje mi się ze to niezły wynik, wciąż zachowuje ponad 1,1Gb wolnej pamięci... Telefon nie zwalnia, nie zawiesza się pracuje stabilnie. Nie zauważyłem nic nie pokojacego. Moze ktoś mi przybliży na czym ten problem polega? Oraz czy pojawia się tez w wersji z play-a ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem istnieje w każdym modelu. Ogółem problem leży po stronie MTK, aczkolwiek da się go "naprawić" manualnie. Deepsleep to tryb pracy procesora. Kiedy wyłączasz ekran, telefon powinien normalnie przejść w tryb "głębokiego snu" (stąd ta nazwa) i ewentualnie wybudzać się na zawołanie którejś z aplikacji działających w tle. W Cube niestety nie działa to poprawnie.

Po zresetowaniu telefonu tryb snu działa poprawnie przez jakieś 5-6 godzin. Potem zaczyna wariować - zamiast wchodzić w deepsleep, procesor ciągle pracuje na częstotliwości 1040Mhz. Wnioski nasuwają się same - jeżeli procesor ciągle pracuje, to ciągle pobiera energię potrzebną do wykonania pracy i bateria trzyma dosyć kiepsko.

Jeżeli chciałbyś pomóc nam w testowaniu naszych sposobów z "naprawą" snu naszego Cube, to zajrzyj do tego tematu :)

Mam nadzieję, że opisałem sytuację w miarę zrozumiale.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jest to, że w modelu myPhone Fun 3 z identycznym procesorem i parametrami (różni się mniejszym i gorszym wyświetlaczem, w Cube procesor MT 6582, w Fun 3 - MT 6582M) problem z deep sleep nie występuje. Może błąd w konstrukcji procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi