Skocz do zawartości
stihl

Mój telefon nie wstaje po wgraniu ROM-u/MOD-u/Kernela >>> PISZ TUTAJ <<<

Rekomendowane odpowiedzi

stihl

Witam wszystkich serdecznie,

przez swoją głupotę totalnie zbrickowałem sobie telefon (prawdopodobnie to żadna nowość). Nie działa recovery, download, usb, telefon nie reaguje. Jedyne co widać to podczas podłączenia USB i wyjęcia baterii pojawia się na wyświetlaczu ikonka informująca, iż nie ma włożonej baterii. Wcześniej miałem sytuację taką jak tutaj http://goo.gl/7LV8nJ ale prawdopodobnie aboot.img który ściągnąłem był nie dla mojego telefonu (znalazłem niby podpisany D315, ale prawdopodobnie to było coś innego). Po zrobieniu dd nic nie wstaje.

Czy jedyną szansą na naprawienie telefonu jest zrobienie tego hardware via JTAG czy coś podobnego? Pewno będę musiał przeserwisować?

W zasadzie nie wiem co zrobić : / nie znajduje urządzenia, wcześniej chociaż dysk wymienny znajdowało i mogłem coś pogrzebać w pamięci telefonu z poziomu linuxa. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Tryb download powinien się włączyć po podłączeniu do komputera i przytrzymaniu klawiszy power i +. Jeśli to nie pomoże to idź do serwisu może się niedomyślą że ty zpaprałeś.

PS z kąd brałeś te pliki aboot ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stihl

z jakiegoś randomowego poradnika opisującego model D315. Wpisałem d315 aboot.img i coś znalazłem. Widocznie albo sam źle w dd coś wpisałem i skopiowałem nie tam gdzie trzeba, albo to był zły aboot (raczej to drugie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Dziwne że aż tak zceglił się odrazu, dobrze że ja nie brałem się za bootloadera,w sumie naradzie niema sensu jeśli niema custom romów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stihl

szkoda no ;p, będę musiał jakoś oddać go do serwisu żeby zboxowali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Napisz jak i co potem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WSZ

Oddaj go na serwis jak masz gwarancje z informacja ze podlaczyles go pod ladowarke na noc a rano patrzysz i tel wylaczony i nie dziala. Wymienia cala plyte glowna :)

Wysyłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stihl

no tak też zrobię, dam znać co i jak ;)

generalnie na moje oko bez jakiegoś medusa box http://medusabox.com/ czy podobnego programatora się nie obędzie:D

Edytowane przez stihl
    medusa box

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W serwisie wymienią ci płytę główną(jeśli masz gwarancje). Wystarczy powiedzieć tak jak kolega WSZ napisał wcześniej, nie odpalą go żeby sprawdzić czy grzebałeś w sofcie, skutecznie to uniemożliwiłeś. I najważniejsze, powinni to zrobić za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Miałem napisać coś w po dobie do WSZ ale bałem się że zaczniecie mnie wyzywać od "polaczka cebulaczka" Idź idź do serwisu i zdaj relację jak tam serwis LG traktuję klienta

PS

Co to jest to medusa box po polsku, bo niby angielski władam wmairę dobrze to tego nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi