Skocz do zawartości
krzysiek_88

Samsung mega 6.3 simlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Samsunga Mega 6.3 z simlock'iem na angielska sieć, czy da się w jakiś darmowy sposób usunąć simlock'a? Czy root telefonu i wgranie romu coś pomoże? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvxcvx

Za darmo nie zdejmiesz simlocka z tego modelu. Jedynie kod lub box serwisowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz, zdjąłem wczoraj wieczorem w komisie za 40 zl.

Edytowane przez krzysiek_88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety coś jest nie tak. Telefon działał z karta sim Orange i nju mobile. Po jednym dniu użytkowania wyjąłem na dłużej baterię i kartę sim, a po ponownym włożeniu niby rejestruje mnie w sieci jednak mogę wykonywać tylko połączenia alarmowe. Podobnie jest na karcie Orange. W ręcznym wyszukiwaniu sieci znajduje mi: Orange PL, Plus, Play, T-mobile.pl. Simlock'a na 100% nie ma. Jest to telefon z sieci AT&T model I527, obsługuje pasmo 900/1800 MHz, więc 2g powinno działać i działało przez krótki czas. Może jest tu jakaś blokada regionalna, lub trzeba coś zmienić w service mode?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvxcvx

Zmieniłeś soft czy coś? Wygląda na uszkodzony efs, naprawa sieci powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem oryginalny room za pomocą Kies, ale to już po tym jak telefon nie mógł się połączyć z nju. W jaki sposób mam sprawdzić czy efs jest uszkodzony i czy da się naprawić sieć "domowym sposobem", czy muszę jednak go zanieść do serwisu lub komisu w celu naprawy? Próbowałem też wgrać jakiś custom rom, ale nie mogę uruchomić twrp ponieważ kernel jest zabezpieczony przez AT&T i wyrzuca mi na starcie error o nie oryginalnym oprogramowaniu, więc custom room'y chyba odpadają:( Numer IMEI jest ok po wpisaniu *#06#

Edytowane przez krzysiek_88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Jeśli masz IMEI to EFS powinien być ok. Poza tym skoro wszystko działa prawidłowo to po co nieść do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie wszystko działa ok, ale po zdjęciu simloc'a telefon działał z polskimi operatorami tylko przez dobę, więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

To trzeba było nieść wtedy, a teraz co powiesz w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W starych samsungach był jakiś kod co zdejmował tylko do wyjęcia baterii (albo jeżeli w złej kolejności było robione - nie pamiętam) a Panowie z serwisie użyli pewnie podobnej metody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi