Skocz do zawartości
eraeste

Oficjalny rom 4.4.2 POLSKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pare kosmetycznych zabiegow, za to wydaje mi sie ze bateria leci w oczach ale musze naladowac do pelna i zobaczyc jutro co bedzie sie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Risu

Ktoś może rootował ten rom już? Działa nowy kingo root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem odinem i jest spoko, co do baterii nie ma źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

A co z rootem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten soft pójdzie na i9200? Jeśli nie to czy jest dostępny oficjalny na i9200 z PL?

Edytowane przez pico1979

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Risu

Mam dobre wieści.  

Dzisiaj dopiero wgrałem polski rom 4.4.2 i zrootowałem go przez kingroot bez nabicia flagi knoxa.

Root jest trwały, knox warranty nienaruszony. Telefon aktualizowałem z bezknoxowego 4.2.2 (oczywiście również zrootowany). Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Telefon "urósł", bo niektóre ikony interfejsu zabierają więcej miejsca. Mam możliwość przenoszenia aplikacji na kartę sd (tego nie miałem na francuskim romie). Zamiast supersu mam teraz Kinguser, która działa tak samo. Dobrze, że poczekałem z aktualizacją.

Edytowane przez Risu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Mam dobre wieści.  

Dzisiaj dopiero wgrałem polski rom 4.4.2 i zrootowałem go przez kingroot bez nabicia flagi knoxa.

Root jest trwały, knox warranty nienaruszony. Telefon aktualizowałem z bezknoxowego 4.2.2 (oczywiście również zrootowany). Pierwsze wrażenia bardzo dobre. Telefon "urósł", bo niektóre ikony interfejsu zabierają więcej miejsca. Mam możliwość przenoszenia aplikacji na kartę sd (tego nie miałem na francuskim romie). Zamiast supersu mam teraz Kinguser, która działa tak samo. Dobrze, że poczekałem z aktualizacją.

Czy mówisz o tym rom-ie?

Model GT-I9205
    Model name GALAXY Mega 6.3 LTE
    Country Poland
    Version Android 4.4.2
    Changelist 3741149
    Build date Wed, 21 Jan 2015 10:28:56 +0000
    Product code XEO
    PDA I9205XXUDOA1
    CSC I9205OXXDOA1

Wolę się upewnić bo KNOX to draństwo jakich mało... przy tym nigdy nie używałem Kingoroot - jakaś konkretna wersja?
    Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Risu

Tak, to ten. Tylko uważaj przy pobieraniu, bo może się pobrać uszkodzony z sammobile.

Kingoroot używałem przy jellybean. Natomiast ten rom rootowałem przez kingroot. To są zupełnie dwa inne narzędzia, działają na innej zasadzie. Kingoroot jest ogólnie lepszy i działa z supersu (wydali ostatnio poprawioną wersję), ale nie testowałem go na tym romie. Natomiast Kingroot ma własne narzędzia do zarządzania prawami administratora i nie wymaga podłączania do PC. Jak dotąd nie mam z nim problemu (V4.1.0.703), połowa moich apek wymaga roota i wszystkie działają. Knox nadal nie naruszony i na dodatek jego procesy ciągle działają w tle. Zastanawiam się czy całkiem knoxa nie wywalić, bo wyrzuciłem już mnóstwo samsungowego bloatwaru z tego romu razem z s-voicem.

Po za tym ten rom jest bardzo dobry. Momentalnie przełącza mi aplikacje z launchera. Jak dotąd żadnego restartu telefonu czy zwiechy.

Edytowane przez Risu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Dzięki za info. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przesiadką, ale najbardziej mnie wstrzymywała sprawa nabicia flagi przy roocie - mam jeszcze z pól roku gwarancji :). Jednakże pojawia się coraz więcej appek działających od 4.4 w górę... Chyba się skuszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi