Skocz do zawartości
adamg567

CM 12 - jak wgrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótki tutorial jak wgrać Cm12 na naszą Xperię LT25i.

Najważniejsze! - musimy mieć odblokowany Bootloader oraz zainstalowany na komputerze Flashtool wraz z sterownikami dla naszego telefonu.

1. wchodzimy na CyanogenMod Downloads - i ściągamy najnowszą dostępną wersję.

2. wchodzimy na Google Apps - CyanogenMod - i ściągamy paczkę Gapps dla CM12.

3. otwieramy ściągniętą wcześniej paczkę np."cm-12-20150215-NIGHTLY-tsubasa.zip" - wypakowujemy z niej plik "boot.img".

4. kopiujemy obie wcześniej ściągnięte paczki (cm-12-20150215-NIGHTLY-tsubasa.zip oraz gapps-lp-20141212-signed.zip) na kartę pamięci.

5. Wyłącz telefon.

6. Uruchom Flashtool

7. Trzymając przycisk Volume Up podłączamy (wyłączony) telefon do komputera - dioda powinna świecić na kolor niebieski.

8. W programie klikamy ikonkę "pioruna" i wybieramy opcję "Fastboot mode" - następnie "Select kernel to Flash".

9. W oknie na samym dole zmieniamy "Pliki typu" z *.sin na *.img - i wybieramy nasz wcześniej wypakowany boot.img (punkt nr 3). Czekamy kilka sekund na wgranie i odłączamy telefon.

10. Włącz telefon wciskając (bardzo szybko) kilkunastokrotnie przycisk Volume down (dioda zaświeci się na różowo a następnie na pomarańczowo.

11. Na telefonie wyświetli nam się Cyanogen Recovery (poruszamy się w górę i dół przyciskami głośności, a wybieramyprzyciskiem power) - na początek wybieramy "Wipe data/factory reset", następnie "Wipe cache partition".

12. Teraz wybieramy "Apply update", następnie wchodzimy w "Choose from sdcard1" i wybieramy nasz "cm-12-20150215-NIGHTLY-tsubasa.zip" po udanym wgraniu romu analogicznie wgrywamy gapps.

13. Na koniec wybieramy z głównego menu "Reboot system now".

System będzie za pierwszym razem dość długo wstawał

Gdyby coś było niejasne proszę pytać - postaram się odpowiadać :-)

Edytowane przez adamg567
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biddle

Cześć

Dzięki za instrukcję.

Napisz jeszcze jeśli system się nie spodoba czy można wrócić do starszej wersji czyli do: 4.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że można wrócić do stock-owego systemu.

W tym temacie na XDA

• [FTF] STOCK FIRMWARES for Xperia T,TL,… | Sony Xperia T, TL, TX, V | XDA Forums

są praktycznie wszystkie stock-owe roomy, wraz z instrukcją jak zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biddle

Witam

Niestety mi się nie udało:( Bootloader odblokowany

Ściągnołem najnowszą wersję CM 12 z dnia 03 03 2015 i wyskoczył błąd :(

Ciekaw jestem czy telefon wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biddle

Witam

Udało się wgrać CM 12 Wersja którą wgrywałem musiała mieć uszkodzony plik instalacyjny. Całkiem fajny ten android 5.0 ale widzę że jeszcze trzeba go dopracować. Spolszczony faktycznie w 80 %. Niestety po 3 godzinach zapoznawania się z systemem musiałem go odinstalować ponieważ kalendarz mi się zawieszał. Podoba mi się możliwość dowolnej konfiguracji diody powiadomień.

Poczekam na usunięcie błędów i będę go używał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwość wgrania jakiejś klawiatury, gdzie będzie opcja " Klawiatura w pionie - Klawiatura Telefonu" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś na tym forum istnieje??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Dziwi mnie to, że telefon dość dobry, a prawie nikt tu nie zagląda....
    Ja mam inny problem - generalnie bardzo podoba mi się system, a szczególnie te 500-600Mb wolnego RAMu. Galeria nie działa, ale to nie problem zastąpić inną appką.
    Problem stanowi root. Wszystko mam odblokowane, na każdym innym ROMie root normalnie działa, na Andku 4.4.4 również root działa. Ale już przy CM12 - jaką bym wersje nie zainstalował - root niby jest, ale żadna apliakcja i tak nie dostaje uprawnień. Ktoś coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biddle

Cześć

Którą wersję wgrałeś CM 12?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Szczerze? Chyba już wszystkie jakie są na Vke i te z tego linku i z innych for i zawsze mam problem z rootem ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi