Skocz do zawartości
adamg567

CM 12 - jak wgrać

Rekomendowane odpowiedzi

biddle

Ja szukam stabilnej wersji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wacuso

Jest możliwość wgrania jakiejś klawiatury, gdzie będzie opcja " Klawiatura w pionie - Klawiatura Telefonu" ?

Zawsze można poszukać klawiatura xperia link lub jak da radę to ze sklepu play link.

Dziwi mnie to, że telefon dość dobry, a prawie nikt tu nie zagląda....

Jeżeli chodzi o zaglądanie na to forum to "stara gwardia" już pozbyła się tego tel. i teraz śledzi fora związane ze swoim modelem. Zagląda się tu sporadycznie z sentymentu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

To już tam mniejsza o to, mnie bardziej interesuje co mam zrobić aby root na CM12 mi działał jak należy... Na ARC S z rootem nie miałem problemu, a tu takie cuda... ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wgraj CM12 od początku krok po kroku powolutku i powinno zadziałać. Musisz coś robić źle..

Wacuso - dzięki ;)

Edytowane przez krzysiek21nh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :) 

Co do problemu ice6666. Co prawda nie mam zainstalowanej wersji CM12 tylko CM12.1, ale sprawa powinna wyglądać podobnie.

Ustawienia -> opcje programistyczne (o ile są odblokowane) -> Dostęp do roota -> zaznaczasz opcje "Aplikacje i ADB".

Osobiście zaistalowałem jeszcze SuperSU ze sklepu play ( też poprosił o prawa roota), tak dla pewności.

Przy takiej konfiguracji działa m.in. możliwość usuwania aplikacji systemowych za pomocą Titanium backup ( z tym, że trzeba zrestartować tel. aby wywaliło usunięte ikony.

Takie małe pytanie ode mnie. Dysponuje ktoś aplikacją WALKMAN, która ruszy na tym adroidzie? Zależy mi głównie na opcji clearaudio+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Co do problemu ice6666. Co prawda nie mam zainstalowanej wersji CM12 tylko CM12.1, ale sprawa powinna wyglądać podobnie.

Ustawienia -> opcje programistyczne (o ile są odblokowane) -> Dostęp do roota -> zaznaczasz opcje "Aplikacje i ADB".

Osobiście zaistalowałem jeszcze SuperSU ze sklepu play ( też poprosił o prawa roota), tak dla pewności.

Przy takiej konfiguracji działa m.in. możliwość usuwania aplikacji systemowych za pomocą Titanium backup ( z tym, że trzeba zrestartować tel. aby wywaliło usunięte ikony.

Takie małe pytanie ode mnie. Dysponuje ktoś aplikacją WALKMAN, która ruszy na tym adroidzie? Zależy mi głównie na opcji clearaudio+

Opcje programistyczne zawsze odblokowywuje zzaraz po zainstalowaniu ROMa jak i również zawsze zaznaczam "Aplikacje i ADB" i nic...

SuperSu także instalowałem w Play, testowałem też inne ale efekt taki sam - appki nie wykrywają mi roota, a mi głównie chodzi o TB - mam w tej appce zrobione kopie zapasowe różnych appek aby na nowo ich nie instalować i nie ustawiać wszystkiego jak i właśnie usuwam nim systemowe appki. Niestety już przy samym stracie TB wyskakuje, że brak roota... Oczywiście przy każdej zmianie robiłem restart telefonu, ale także bez efektu ;/

Wgraj CM12 od początku krok po kroku powolutku i powinno zadziałać. Musisz coś robić źle..

Wacuso - dzięki ;)

Wgrywałem wiele razy, wiele wersji i zawsze jest to samo... Taki problem tylko na CM12 i CM12.1 również.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Opcje programistyczne zawsze odblokowywuje zzaraz po zainstalowaniu ROMa jak i również zawsze zaznaczam "Aplikacje i ADB" i nic...

SuperSu także instalowałem w Play, testowałem też inne ale efekt taki sam - appki nie wykrywają mi roota, a mi głównie chodzi o TB - mam w tej appce zrobione kopie zapasowe różnych appek aby na nowo ich nie instalować i nie ustawiać wszystkiego jak i właśnie usuwam nim systemowe appki. Niestety już przy samym stracie TB wyskakuje, że brak roota... Oczywiście przy każdej zmianie robiłem restart telefonu, ale także bez efektu ;/

Wacuso - dzięki ;)

Wgrywałem wiele razy, wiele wersji i zawsze jest to samo... Taki problem tylko na CM12 i CM12.1 również.. ;/

Ice6666 po wgraniu romu niekiedy wyskakuje opcja, czy ustanowić roota (SU itd itp.) na stałe. Należy to pominąć. U mnie przynajmniej zawsze się potem wszystko gryzło, albo nie działało wcale.

Jeśli jednak i to nie pomogło. Wgraj cały rom od nowa wg instrukcji. Jeśli program wgrywający będzie chciał ustanowić roota to mu odmów.

Potem wgraj tak samo jak rom ten plik

http://sendfile.pl/pokaz/353834---1NQ8.htmlNie trzeba mieć wcześniej zainstalowanego SU i najlepiej wgrać to na świeżo zainstalowany system.

Gdyby się okazało, że nie wolno mi tego linku tutaj zamieścić, to z góry przepraszam za przeoczenie ;)

Autorem pliku też nie jestem, ale nijak nie pamiętam już skąd go mam ;p

Edytowane przez Marcino1600

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Hmmm przy którymś z ROMów pytał się o ustanowienia roota... Może tam błąd popełniałem i ustawiałem - już właśnie nie pamiętam.

A SU 2.46 instalowałem zaraz po wgraniu systemu - na czysty, roota zawsze robie na świeżym systemie aby później coś nie zaczęło mi fixować. Ale poszukam tego ROMa gdzie tamto z rootem mi wyskakiwało, może akurat coś to da ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    biddle

Mam pytanie do Marcino1600

Co to za wersja która używasz CM 12.1 Stabilna jest jesteś z niej zadowolony?

Zapodaj linka chętnie przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wersji CM 12.1 ogólnie jestem zadowolony. Brakuje mi trochę opcji "miniaplikacji" z orginalnego romu oraz walkmana od sony (z opcją clearaudio+). Ogólnie wersja jest stabilna. Przyjąłem dwa crashe, ale to podczas prób wgrywania apek sony, co do których nie miałem pewności, czy zadziałają.

Sony movie i album udało się wgrać w wersjach funkcjonalnych (tryb recovery), co do walkmana wciąż nie mogę znaleźć działającego.

No i aplikacja obsługująca aparat najwyższych lotów nie jest. Polecam wywalić i wgrać aparat google ze sklepu. Działają tam zdjęcia sferyczne.

Co do linku

http://ch***l/marcino1600/Xperia+lt25i+CM+12.1     Nazwy plików orginalne tak więc "wójek google" może odeśle do źródeł niepłatnych ;)

mogę podesłać tylko ten. Zachomikowałem, żeby nie zgubić.

Podesłałbym inny link, ale prędkość łącza na terenach wiejskich niestety nie powala i mam problem a uploadem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi