Skocz do zawartości
adamg567

CM 12 - jak wgrać

Rekomendowane odpowiedzi

GeoHot

@@biddle

Notatka od Moderatora: GeoHot
    wykrzyk.png To temat, który objaśnia instalacje, a nie dyskusja na temat cyanogenmoda. A z pytaniem do jednego użytkownika możesz wystosować prywatną wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak oblokować bootloader?  mam oryginalny system i chce wgrac cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pszema

Cześć. Mam problem z wgraniem CM13. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, ale tylko do pewnego momentu. W pkt. 9 jest podane że wybieramy plik BOOT wgrywamy i odłączamy tel. A u mnie pojawia się taki komunikat

Spoiler

v0RZ5gK.png

Czyli problem z rootem? 

Posiłkowałem się tym tematem 

Ale po ponownej próbie wgrania CM nadal pojawia mi się komunikat o root.

Co mogę jeszcze zrobić żeby dało się zainstalować CM13? 

Edytowane przez Nekser
    Zdjęcia wstawiamy w spoilerze. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@pszema root nie ma tu nic do rzeczy, napewno masz odblokowany bootloader? 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pszema

Wydaje mi się że tak

gOduWOD.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@pszema masz zablokowany bootloader. Info 'bootloader unlock allowed:yes' świadczy o tym, że możesz go odblokować. Jakby byl odblokowany, to miałbyś info 'bootloader unlocked' 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pszema

Mieliście rację. Boostloader było trzeba odblokować. Niestety teraz mam inny problem 

"12. Teraz wybieramy "Apply update", następnie wchodzimy w "Choose from sdcard1" i wybieramy nasz "cm-12-20150215-NIGHTLY-tsubasa.zip" po udanym wgraniu romu analogicznie wgrywamy gapps. "

podczas tej instalacji mam po chwili ładowania komunikat " Install failed" i nie mam pojęcia dlaczego. Wgrywałem pliki kilka razy dla pewności. Ponownie wgrywałem img za pomocą flashtool. A teraz nawet nie mogę zrobić fotki pełnego błędu jaki mi się pojawia. 

Miał ktoś coś podobnego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Wydaje mi się, że może być plik źle pobrany, stąd błąd. Aczkolwiek te wersje na CM też są snapshot i nightly, mogą więc mieć jakieś błędy, zwłaszcza że prawie świeżo zaktualizowane :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pszema

Ja próbuję wgrać cm-13 snapshot. CM-14 też próbowałem, ale tam error na samym początku się pojawia. Zastanawia mnie plik .img. W instrukcji jest żeby go wypakować i wgrać za pomocą programu. Natomiast na stronie CM jest obraz do pobrania jako Recovery. Ale też próbowałem go wgrać a potem zainstalować cm-13, ale i to też nie pomogło. 

Spróbuję pobrać ponownie zip i jeszcze raz wgrać wszystko krok po kroku. 

edit:  10. Włącz telefon wciskając (bardzo szybko) kilkunastokrotnie przycisk Volume down (dioda zaświeci się na różowo a następnie na pomarańczowo.

Tu mam nieco inaczej bo dioda mignie na zielono po czym świeci na niebiesko, ale menu  Cyanogen Recovery  pojawia się normalnie. 

edit2: Dziękuję wszystkim za pomoc i szybkie odpowiedzi. System się zainstalował i jak narazie działa (mam Android 6). 

Piwko dla @ct65 i dla @maxprzemo za błyskawiczną i trafną odpowiedź :)

I rozwiązanie mojego problemu: 

11. Na telefonie wyświetli nam się Cyanogen Recovery (poruszamy się w górę i dół przyciskami głośności, a wybieramyprzyciskiem power) - na początek wybieramy "Wipe data/factory reset", następnie "Wipe cache partition".

Jeżeli pojawia się błąd podczas instalacji taki jak u mnie to trzeba wrócić do pkt.11 i zamiast "Wipe cache partition" należy wybrać drugą opcję "Full reset" po tym wyborze system się zainstalował bez przeszkód. 

Edytowane przez pszema
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi