Skocz do zawartości
acdev

[CUSTOM] CyanogenMod 11 with custom kernel

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, znalazłem kilka bugów. Dość istotnych dla telefonów dual sim.

Po pierwsze, w przypadku używania jednej karty sim, potrafi zniknąć pozycja do konfiguracji network modes w ustawieniach dla quick settings. Nie jestem w stanie świadomie naprawić, ani zreplikować problemu, by jednoznacznie stwierdzić, co go powoduje.

Po drugie przy starcie rom potrafi znaleźć sieć tylko dla jednej karty sim, jeśli są różni operatorzy (za wyjątkiem jednej karty play - wtedy ustawia dla play roaming dla sieci z karty drugiego operatora). Dla drugiej po starcie trzeba ustawić sieć ręcznie. Ponieważ rom się nie resetuje się samoczynnie jak stockowy, nie jest to jakimś specjalnym problemem dla osób, które zbyt często nie restartują telefonu, ale jednak...

Myślę, że oba problemy są ze sobą powiązane, ponieważ w drugim przypadku występuje zawsze pierwszy problem.

Gość znalazł rom na jakimś chińskim forum i coś tam w nim podłubał, ale chyba bardziej na zasadzie dorzucenia jakiegoś liba, lub podmiany apki, niż poprawy i kompilacji źródeł. Nie można od niego oczekiwać bóg wie czego.

Jeśli ktoś jeszcze nie sprzedał swojego monstera i jest zainteresowany, to niech poczyta wątek na pda4, w którym pisał i dorzuci jakiś szczegółowy opis odnośnie tego romu. Moja umiejętność rozumienia cyrylicy nie pozwala na to... Dodam tylko, że w pozostałych kwestiach, o których gość pisał na 4pda, wszystko się zgadza - rom od baddheta nie wykrywa sim, a rom od acdeva robi bootloop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrek

Wróciłem z wakacji i tu taka niespodzianka miła. Tylko mam mały problem z internetem. Ustawiłem APN według TEGO, a internetu nadal nie ma :/

Mógłby ktoś podesłać linka do tego romu? Szukam i nie mogę znaleźć, czy jest to może link wyżej ?

https://drive.google.com/file/d/0B6EUaW2zEJrmYlhhTjhyZFVPSWs/view

[Dodano: 20.05.2015 - 16:55]

Poprawka dla dual sim.

http://forum.android.com.pl/topic/230914-modem-firmware-monster/

Co do kafelka, należy przed jego ustawieniem zmienić tryb sieci na GSM only.

Jakiego kafelka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Quick Settings tiles - kafelki. Kojarzysz chyba...

A co ja się napocił nad rejestracją na 4pda, to tylko [email protected] może wiedzieć ;-) cholerna cyrylica.

Edytowane przez c2560242
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrek

To jak zmienić tryb na GSM only? Mam kłopot z tym cholernym internetem mobilnym. Wam normalnie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na tym romie? Żadnych problemów. Jaki masz problem? Ja sobie ustawiłem przy pomocy skrótów gravityboxa. Możesz również przestawić za pomocą kodu *#*#4636#*#*. Dochodzi jeszcze jednak kwestia, mianowicie tryb 2/3g nie zmienia się automatycznie w trakcie zmiany trybu dla kart. Tak więc zanim zmienisz tryb dla jednej na 3g, musisz zmienić dla drugiej z 3g na 2g. Są drobne niuanse, ale poza tym rom jest dobry. Nie resetuje się samoczynnie.

Edytowane przez c2560242
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrek

Zrobiłem i nadal nic :/ Jestem w UK jak to coś zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie. Zainstalowałem ROM - jest ok. W WIN8.1 widze urządzenie jako PHICOMM,

tel podłączony do kompa kablem USB - a nie widze z systemu WIN karty w telefonie.

Po wybraniu "Połączenie przez USB" i "Włącz urządzenie" - nic sie dzieje.

W systemie LINUX widzę etykiete karty SD ale nie mogę podmontować.

Na innych ROMach jest OK. Tylko ten Cyjan jakiś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zrobiłem i nadal nic :/ Jestem w UK jak to coś zmienia.

Niestety nie mam pojęcia, ani możliwości sprawdzenia. Może chodzi o częstotliwość pasma, a może brak Ci po prostu skonfigurowanego  Poprawnie APN. Polski Play i Orange działają prawidłowo i mają domyślnie skonfigurowane APN.

W systemie LINUX widzę etykiete karty SD ale nie mogę podmontować.

Settings - Storage - menu: USB computer connection - Media device (MTP)

Widzi zarówno kartę sd jak i internal storage i montuje oba po kliknięciu. Z windowsem Ci nie pomogę, bo nie mam.

Edytowane przez c2560242
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi