Skocz do zawartości
acdev

[CUSTOM] CyanogenMod 11 with custom kernel

Rekomendowane odpowiedzi

Qrek

Złe wieści. Próbowałem na innej karcie z UK i Internet mobilny w ogóle nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno jest jakiś kruczek. Zawsze jest jakiś. Niestety drugi jest taki, że musisz ten pierwszy znaleźć sam, bo z polskimi operatorami działa prawidłowo, więc nie ma czego szukać. Wrzuć jakiś logcat i szukaj - rom sam coś powie. Może. Ja używam tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nolanlawson.logcat&hl=pl

Od razu zaznaczam, że nie będę Ci tych logów analizował ;)

Edytowane przez c2560242

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrek

A jak tego użyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Czy są gappsy do tego romu?

[Dodano: 11.06.2015 - 19:23]

W opcji multi sim jest funkcja TuneAway , czy ktoś wie do czego ona służy?

W stocku mogłem sobie każda z kart sim zarówno nazwać własną nazwą jak i nadać wybrany kolor który ją "reprezentował". W tym CM11 nie widzę takich możliwości. Da się to w ogóle zrobić?

[Dodano: 11.06.2015 - 19:32]

Bateria spada sporo szybciej niż na stocku...ktoś rozwiązał ten "problem"?

Zasięg... na stocku był stabilniejszy...tutaj dosyć często sieci znikają i pojawiają się...

[Dodano: 11.06.2015 - 20:10]

osobnych dzwonków dla każdej simki też nie mogę znaleść

Edytowane przez Norbas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładam, że rozgryzłeś jak działa logcat, więc jeśli nie wymyśliłeś niczego do tej pory z brakiem netu, to może spróbuj pacmana. Znajdziesz go również w moim mirrorze. Generalnie to cm11 z jakimiś udoskonaleniami i znaleziony jak cm11 na 4pda. Ficzery jak dla mnie nadmiarowe, więc zainstalowałem na chwilę tylko po to, żeby sprawdzić, czy w ogóle działa.

A jak tego użyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Mam problem z kontaktami

[Dodano: 14.06.2015 - 21:32]

Wchodze w kontakty i wybieram jeden. Klikam w numer telefonu i nie ma zadnej reakcji

[Dodano: 14.06.2015 - 21:51]

Na ekranie glownym z kolei nie dziala mi lewy przycisk po uzyciu ktorego powinienem miec dostep do ustawien itp. Z poczatkowego entuzjazmu zaczynam z racji powyzszych bugow ktore u mnie wystepuja popadac we frustracje. Czy ktos ma podobne cyrki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo, bardzo słaby jest ten wątek. BARDZO!

Czytam całe 6 stron by się dowiedzieć, że:

-instalacja jest w kawałkach (ROM+fixy) - czy ktoś kto zrobił wszystkie kroki nie może opublikować swojego backupu dla wszystkich? telefon jest wszak ten sam?

-linki użyte w postach, odnoszące się do tego forum i nie tylko, są martwe

-niema instrukcji krok po kroku (jak instaluje się fix?) - z karty, przez kabel, przez apkę w uruchomionym już andku?

-o odpowiedź, czy aplikacja taka czy owaka działa na danym romie trzeba się dobijać dziesiątkami postów (wiemy w końcu, czy da się nagrywać rozmowy, choćby z użyciem ACR? bo na szczęście dowiedzieliśmy się, że autoguard działa)

-stado forumowiczów całymi setkami zdań kłócą się o prostą i głupią rzecz i do tego każą czytać całe to forum.... a po tym jednym wątku to się już odechciewa ;(

Coraz tańszy jest dostęp do Internetu, ale nie będę pobierał wszystkich paczek by się dowiedzieć, że niema tam nawet instrukcji, bo siedzę na azjatyckim zadupiu i jedyny mój dostęp do netu to ten przez Monstera, więc uceglenie choćby softowe stanie się dla mnie nieodwołalnym.

Chyba, że tu działa taka zasada: tak tani telefon musi mieć tak tanie wsparcie ;/

PS Kto zwraca hajs za cenny czas, który tu marnujemy by osiągnąć Dead end!?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Jak ustawic dzwonek dla druguej karty sim? Dzwonek dziala tylko dla pierwszej...jak ktos dzwoni na druga to nawet nie wiem o tym. Ktos odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Norbas

Pokusze sie o male podsumowanie tego romu na moim telefonie.

Problemy co do ktorych nie udalo mi sie w tym watku doczekac komentarza:

-nie mozna ustawic dzwonka dla drugiej sim...po prostu jest cisza jak przychodzi polaczenie.

-bardzo duże wachania i zaniki zasięgu których nie było na stocku

-w niewiadomych momentach podczas kożystania z nagrywanja wideo telefon zamoczynnie potrafi się zrestartować

-czesto klawiszem powrotu nie da się wyłączyć aparatu bo nie reagije na ten przycisk

-nke udalo mi sie ustalic do czego jest funkcja tuneaway w ustawieniach multi sim

-brak jasnego lub za pomocą kolorów oznaczenia kart sim co przy uzywanie dwoch kart kozystajacych z tej samej siwci co czesto bywa w romingu jest malo klarowne i latwo sie pomylic

-klikankie w kontaktach w numer telefonu daje zero reakcji a powinno wyskoczyc okienko z wyborem z ktorej karty chcemy wykonac polaczenie. Zamiast tego musze wynrac po przytrzymaniu numeru edycje lrzed wybrankem i dopiero da siw zadzwonic. Ratunkiem jest umieszczenke kontaktu na pulpicie bo wtedy dziala to poprawnie ale chyba nikt nie ma na pulpicie kilkudziesieciu kontaktow...

To jak narazie zaobserwowane bolączki ktore niestety zniechecaja tym bardziej ze watek jest praktycznie martwy i nie mozna uzyskac nawet konstruktywnej dyskusji na temat bolaczek romu z czego wnioskuje ze nie tylko ja mam problemy i ludzie powracali do stocka.

W zwiazku z tym moja ostatnia tu prosba.

Czy jakas dobra dusza mogla by napisac mi jak wgrac ponownje stocka v5?

Czy twrp zostawiamy w telefonie i wgrywamy po prostu z karty sd plik z uaktualnkeniem ze strony producenta oznaczony v5 czy tez trzeba wgrywac jakos fabryczne recovery 3e o ile dobrze pamietam i dopiero wtedy v5?

Czy po wgraniu stocka modem wroci fabryczny czy trzeba jeszcze cos kombinowac?

Licze że choć w poradzie jak wrócić do pełnego stanu fabrycznego ktos mi pomoze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Isirli

@@Norbas Problem z dźwiękami z drugiej karty sim tkwi w domyślnych ustawieniach profili. Wystarczy że wejdziesz w ustawienia > profile > domyślny i tutaj sobie ustawisz głośność powiadomień i dzwonków. które defaultowo są na zero    :confused:   Ten problem zgłaszali już ludzie w różnych innych wersjach cyan-a.

Edytowane przez Isirli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi