Skocz do zawartości
acdev

[CUSTOM] CyanogenMod 11 with custom kernel

Rekomendowane odpowiedzi

@@Kalsiver

Nie jestem pewny czy zasługuję na tytuł kogoś "bardziej zaawansowanego komórkowo", ale udało mi się wgrać Cyana 12.1(odpowiednik androida 5.1.1 Lollipop) na mojego Monstera i śmiga aż miło icon%20banan.gif

Więcej info podałem w tym temacie http://forum.android.com.pl/topic/287773-pentagram-monster-x-5-pro-a-android-44-kitkat/

Jak będę miał trochę wolnego czasu to może zbiorę to wszystko do kupy i napiszę dokładniejszą instrukcje. Choć z pewnością znalazłaby się na tym forum osoba bardziej do tego adekwatna    :P

Edytowane przez bartekc00
    Odpowiadając na ostatni post w temacie nie cytujemy go w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, nie wiem czy wiecie, ale jest dostępny CM13 (Android 6.0) na nasz telefon i wszystkie jego bliźniaki. (Innos d10f itp).

Dostępny jest tutaj: http://www.myac.msk.ru/ota/d10f_cm13/stable/full/.

Polecam wersję 20160321, kolejna jakoś nie chce mi się zainstalować sama a nie chce mi się dłubać. Testuję rom od trzech dni - mam dość pozytywne wrażenia - na pewno oszczędny jeśli chodzi o baterię (używa funkcji doze), płynny i ogólnie daje radę. Nie ma problemów z usługami google (u mnie aplikacja usług google żarła baterię i puchła do rozmiarów typu 300mb).

Jeśli chodzi o gapps to trzeba je ściągnąć od razu z romem i flashować z twrp od razu po flashowaniu romu (nie odpalać romu) - inaczej potem przy uruchamianiu telefon zawiesi się w pętli wyświetlając błąd.

Na początku przy instalacji trochę się grzał ale z tego co widzę, to ustało.

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za uceglenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, nie wiem czy wiecie, ale jest dostępny CM13 (Android 6.0) na nasz telefon i wszystkie jego bliźniaki. (Innos d10f itp).

Dostępny jest tutaj: http://www.myac.msk.ru/ota/d10f_cm13/stable/full/.

Polecam wersję 20160321, kolejna jakoś nie chce mi się zainstalować sama a nie chce mi się dłubać. Testuję rom od trzech dni - mam dość pozytywne wrażenia

Testuje ktoś jeszcze nowego roma? Chodzi o dłuższe użytkowanie bo wiadomo niektóre sprawy wychodzą dopiero po czasie.

Edytowane przez Kalsiver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, nie wiem czy wiecie, ale jest dostępny CM13 (Android 6.0) na nasz telefon i wszystkie jego bliźniaki. (Innos d10f itp.

Wiem że to upierdliwe pytanie ale musze ję zadać czy ten rom można wgrać poprzez ten schemat flash custom recovery, następnie backup bierzącego, factory reset, instalacja zipa z karty sd, wspomniałeś też o jakiś gapsach możesz jaśniej Edytowane przez świeżak/laik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, działa przez TWRP bez problemu. Jeśli chodzi o Gapps to trzeba sobie ściągnąć właściwe ze strone opengapps - w zależności od preferencji kto ile chce mieć aplikacji - ja instalowałem wersję nano i doinstalowywałem aplikacje ręcznie.

Tylko trzeba wrzucać gappsy przed odpaleniem ROMu, bo inaczej się pokaże błąd, że jakiśtam program został zatrzymany, a po kliknięciu ok okienko pojawia się znowu. I tak w kółko. Jeśli dorzuci się Gapps przed uruchomieniem romu, wszystko gra.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Scaevola

Ale zanim TWRP robiłeś z tym IBL tak jak to ktoś w innym wątku pisał ?

I TWRP instaluję przez fastboot ?

Edytowane przez pasterzppp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twrp instalujesz przez kabel USB przez fastboot , trzeba zainstalować sterowniki ADB do Windows (pod Linuksem też się da zapodać TWRP), na rosyjskich stronach można znaleźć odpowiednią wersję dla innosa d10f

(na przykład tutaj:) http://myac.msk.ru/ota/d10f/twrp/ 

Dla tych którzy nie wiedzą - ten telefon naprawdę nazywa się Innos d10f, a wszystkie inne nazwy są klonami zamawianymi przez lokalnych sprzedawców. Obecnie firma Innos nie produkuje już d10f, a produkuje za to d6000 - który w Polsce jest sprzedawany jako KrugerMatz live 3+.

Wysłane z mojego D10F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Scaevola
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma też inne nazwy w zależności od kraju pochodzenia.

@@Scaevola

Chodziło mi o to czy ten IBL jest konieczny do zainstalowania TWRP a potem CM w pamięci wewnętrznej i jeżeli tak jak go zainstalować ?

Edytowane przez pasterzppp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam już, bo TWRP władowałem gdzieś z rok temu (wiele razy uratowało mi tyłek od tego czasu, bo telefon potrafił odwalać dziwne akcje łącznie z tworzeniem losowych badsectorów na karcie), ale wydaje mi się że nie trzeba ładować IBL - powinno zagrać na standardowym.

Na rosyjskich forach piszą że gdy się używa standardowego IBL, może paść emmc - u mnie nic się nie dzieje, a twrp mam od dawna.

Edytowane przez Scaevola
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 18.07.2016 o 00:31, Reijirou napisał:

@@Kalsiver

Nie jestem pewny czy zasługuję na tytuł kogoś "bardziej zaawansowanego komórkowo", ale udało mi się wgrać Cyana 12.1(odpowiednik androida 5.1.1 Lollipop) na mojego Monstera i śmiga aż miło icon%20banan.gif

Więcej info podałem w tym temacie http://forum.android.com.pl/topic/287773-pentagram-monster-x-5-pro-a-android-44-kitkat/

Jak będę miał trochę wolnego czasu to może zbiorę to wszystko do kupy i napiszę dokładniejszą instrukcje. Choć z pewnością znalazłaby się na tym forum osoba bardziej do tego adekwatna    :P

12.1 instalujesz tak samo jak 12.0 ?

jakie są znane błędy w 12 i 11 ?

dodana zawartość

Zainstalowałem i przetestowałem 12.1 => wynik bardzo dobry, wszystko śmiga bardzo szybko mimo zapchania telefonu do granic możliwości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi