Skocz do zawartości
dawido995

Aktualizacja do 4.4 EMUI 3.0 dla KAŻDEGO SOFTU RÓWNIEŻ B127 - G6-L11 / P7Mini-L11

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W tym poradniku dowiesz się jak wgrać najnowszy dostępny system - B370 na każdą wersję G6-L11/p7Mini.

Wymagania:

• odblokowany bootloader
    • zrootowany telefon (polecam kombinacje: zrootowanie przez Kingo Root i potem root-again by Root Genius - wtedy mamy komplet binarii, ważne by premission managerem była aplikacja Kinguser (z root genius))

Komplet potrzebnych programów/plików:

ADB&FASTBOOT:

[TOOL]Minimal ADB and Fastboot [11-6-14] |

Android Development and Hacking | XDA Forums

HuaweiUpdateExtractor_0.9.8.0:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2822141&d=1403960391

EX4_UNPACKER_EXE:

Confidentialité- France

Root Explorer:

Download Root Explorer 3.3.3 paid .apk - ApkHere.com

Soft B370:

http://android-host.de/HUAWEI/P7Mini/B370/B370.zip

»»» Za pomocą HuaweiUpdateExtractor wyodrębnij wszystkie pliki z UPDATE.APP znajdującego się w B370.zip

»»» Za pomocą EX4_UNPACKER_EXE (lub 7-zip jeśli ex4-unpacker nie jest potrzebny) wypakuj pliki z uzyskanych z wcześniejszego wyodrębniania plików MODEM.img oraz CUST.img

»»» Skopiuj uzyskaną zawartość na kartę pamięci. Za pomocą ADB zamontuj folder /cust/ oraz /firmware/ używając następujących komend:

adb shell

su

mount -o rw,remount -t vfat /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modem /firmware

mount -o rw,remount -t vfat /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/cust /cust

»»» Za pomocą Root Explorera, przejdź do katalogu /cust/ i usuń jego zawartość. W jej miejsce wklej zawartość uzyskaną wcześniej z rozpakowania CUST.img. (zmień nazwę folderu HW i podfolderu NORMAL na tę którą widzisz w pliku data/custom.bin na telefonie - u mnie HW na dt i NORMAL na pl)

»»» Za pomocą Root Explorera, przejdź do katalogu /firmware/ i usuń jego zawartość. W jej miejsce wklej zawartość uzyskaną wcześniej z rozpakowania MODEM.img.

»»» Przenieś uzyskane z rozpakowania UPDATE.APP pliki: RECOVERY.img BOOT.img SYSTEM.img do folderu z ADB

»»» w ADB (nie shell) użyj komendy reboot-bootloader. Teraz jesteś w fastboocie. Sflashuj przeniesione wcześniej pliki do folderu ADB za pomocą komend:

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash system system.img

fastboot reboot

============

edit mobopx: w przypadku  błędu "FAILED <data transfer failure <Too many links>>"

zapraszam do postu nr 20. Rozwiązanie problemu przedstawił kolega  @MścisławDrugi

==================

Brawo, masz na swoim telefonie najnowsze oprogramowanie bez czekania na OTA!!!

W razie problemów wykonaj WIPE.

W TELEFONIE MOŻE WYSTĘPOWAĆ PROBLEM Z PODMIANĄ PLIKÓW, DLATEGO TEŻ NALEŻY PLIKI USUWAĆ I WKLEJAĆ W ICH MIEJSCE NOWE, ZGODNIE Z PORADNIKIEM.

(wyrażam zgodę na edycje mojego postu przez moderatora/admina w celach poprawienia stylistyki napisanego przeze mnie poradnika, jednocześnie bardzo proszę o przetłumaczenie go na język angielski)

Sposób instalacji opracowany we współpracy z użytownikiem shockwave.

Edytowane przez mobopx
    aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko spoko tylko przy flashowaniu system.img wywala mi błąd "FAILED <data transfer failure <Too many links>> finished. total time: 26.062s". Oczywiście telefon zostaje bez systemu, wchodzi tylko fastboot i recovery. Ktoś już się spotkał z czymś takim? Jak to zwalczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem tak jak jeszcze kombinowałem, rozpakuj firmware jeszcze raz, wyłącz włącz komputer, a najlepiej spróbuj sflashować na innym komputerze, to błędy bez przyczyny najczęsciej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, czyli próbujemy do skutku. Póki co męczę to już jakiś czas (na dwóch kompach) i jeszcze nie ruszył ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozpakuj .app jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, wiem, rozumiem. Już parę razy wypakowywałem ten plik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa wsio zgodnie z opisem.

W jednym punkcie nie użyłem polecenia "»»» w ADB (nie shell) użyj komendy reboot-bootloader. Teraz jesteś w fastboocie" tylko ręcznie włączyłem telefon w w trybie FASTBOOT [VOL- i POWER]. za cholere nie chciał się restartować. A jeszcze jedno po każdej komędzie poczekajcie chwilkę, czytajcie co robi program.

Microsoft Windows [Version 10.0.9926]

© 2015 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery recovery.img

target reported max download size of 804257792 bytes

sending 'recovery' (11332 KB)...

OKAY [ 0.438s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.500s]

finished. total time: 0.953s

C:\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash boot boot.img

sending 'boot' (10266 KB)...

OKAY [ 0.406s]

writing 'boot'...

OKAY [ 0.469s]

finished. total time: 0.875s

C:\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash system system.img

erasing 'system'...

OKAY [ 1.734s]

sending sparse 'system' (775440 KB)...

OKAY [ 32.828s]

writing 'system'...

OKAY [ 38.046s]

sending sparse 'system' (250606 KB)...

OKAY [ 10.753s]

writing 'system'...

OKAY [ 12.219s]

finished. total time: 95.612s

C:\Minimal ADB and Fastboot>fastboot reboot

rebooting...

finished. total time: 0.000s

C:\Minimal ADB and Fastboot>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saku
    Napisano (edytowane)

Próbowałem zaktualizować telefon tą metodą, jednak napotkałem się z tym samym problemem co @scyzor23. Rzecz w tym, że telefon wpadł w bootloop, nie jest w stanie wejść w recovery czy fastboot. Co robić?

#Edit: Uratowałem telefon, dla potomnych: Wrzuciłem soft B118 (update.app czy jak to ma) do folderu dload i uruchomiłem telefon kombinacją 3 klawiszy (vol +, vol -, power), zaczęło się aktualizowanie do B118 i telefon wstał.

Edytowane przez Saku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Saku, po co ci ta metoda? skoro masz soft B118 zainstalowany z pliku .APP to nie musisz kombinować, pobierz paczkę z softem B350 i sflashuj tak, jak zrobiłeś to z softem B118, tylko zamiast pliku UPDATE.APP masz plik UPDATE.ZIP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    doni5

witam

Mam ten sam problem co @scyzor23. Próbowałem ratować się podpowiedzią @Saku jak i @dawido995 i dalej lipa.

Jest jeszcze coś co mógłbym zrobić.??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi