Skocz do zawartości
yoshki

Rysy czy pęknięcia - nowy telefon

Rekomendowane odpowiedzi

yoshki

Witam, telefon i9100 mam od piątku...nie korzystałem jeszcze z niego jako z telefonu gdyż czekałem aż przyjdzie mi Case-Mate. Do tej pory służym mi do przeglądania internetu i ogólnie go poznawałem i obchodziłem się z nim możliwie delikatnie. Dzisiaj gdy zakładałem Case-mate zauważyłem, że pod pewnym kontem i światłem widać dwie ryski/pęknięcia. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło...nawet nie nosiłem go w kieszeni...leżał cały czas na "pleckach". Nie wiem czy to ryski czy pęknięcia, ponieważ jak przejade po tych kreskach paznokciem to kompletnie nic nie wyczuwam...kreski te nie rzucają się w oczy, trzeba sie przyjrzeć jak ekran jest wyłączony. Poniżej link do zdjęć na ktorych widac ekran w pozycji gdzie nie widac kresek i pod katem pod ktorym je widac:

https://picasaweb.google.com/103628725865262806324/GalaxyII?authuser=0&feat=directlink

Postanowiłem tutaj napisać, aby uzyskać jakąś radę w tym temacie...czy jest się czym przejmować?? Wiadomo, że jak coś jest nowe to chciałoby się aby jak najdłużej było nieskazitelne a ja na 99% jestem pewien, że te kreski nie powstały z mojej winy ale nie wiem czy jakaś reklamacja ma sens.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc...Adam

Po dokładniejszych ogledzinach jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że "rysy" występują pod Gorilla Glass'em :/

Edytowane przez yoshki
doprecyzowanie postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak telefon ma tak krótko to idź tam gdzie go kupiłeś i spróbuj oddac do serwisu tylko że nie na gwarancję tylko spróbuj się z nimi wykłucać że chcesz oddać telefon na niezgodność towaru z umową i żądaj od nich żeby dali Ci nową sztukę najlepiej od ręki ....może się uda ... ;)

---------- Post dołączono o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

a jak nie od ręki to żeby serwis wysłał Ci nówkę do domu .. !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wajdos

Jak dla mnie skaza na wyświetlaczu, telefon do wymiany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak czytam o problemach w tak wypasionym sprzęcie , zastanawiam się nad tym czy warto ryzykować i wywalać tyle kasy. Zwłaszcza że serwis nie uznaje często wad które powstają z winy samego producenta. Tafla Gorilla jak wiadomo jest elementem konstrukcyjnym i także powinna być wymienialna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rebel

Takie rysy ja od razu bym widział... Nie wiem jak je nie zauważyłeś ale popytać rodzinę może ktoś z nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yoshki
Takie rysy ja od razu bym widział... Nie wiem jak je nie zauważyłeś ale popytać rodzinę może ktoś z nich.

"Rysy" są praktycznie niewidoczne na wprost patrząc na ekran...ciężko mi było ustawić telefon do zdjęć aby je było widać...jest to możliwe tylko pod kątem i gdy pada na nie mocne światło...widać ryski i ich lustrzane odbicie...gdyby nie przypadek to jeszcze długo bym tego nie zauważył...rodzinka na pewno się do tego nie przyczyniła bo mieszkam sam ;)

No nic...zaraz przejdę się do pobliskiego serwisu Samsunga i zobaczę co powiedzą.

EDIT:

W serwisie powiedzieli, że to najprawdopodobniej pęknięcia od środka i w miarę użytkowania mogą się powiększać...zalecili kontakt ze sprzedawcą (doradca Plus), tyle że sprzedawca wyjechał na 2 tygodniowy urlop...a problem pozostał :/

Edytowane przez yoshki
Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
demola

A oprócz tego doradcy nikt tam nie pracuje już? To nie sarkazm, pytam poważnie ;)

Jeżeli nie to problem jest i to znaczny, zwłaszcza jeżeli te ryski miały by faktycznie się powiększać. Zawsze możesz oddać po prostu ten telefon na gwarancje, choć nie wiem czy gwarancja takie wady obejmuje.

Niemniej jednak poszukaj w swojej okolicy Rzecznika Praw Konsumenta i zadzwoń do niego, ewentualnie przejdź się osobiście i opisz mu swój problem. Zobaczymy co Ci doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yoshki

Ten doradca działa jako jednoosobowa firma i wydaje mi się, że bez niego ani rusz...ale udało mi się z nim "zesemesować" i napisał, że mam normalnie użytkować telefon i jak wróci to się tym zajmie...no zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
demola

Ja i tak mimo wszystko skontaktował bym się na Twoim miejscu z tym rzecznikiem. Możliwe, że ten doradca to fajny facet i przyjmie ten telefon bez mrugnięcia oka, ale może okazać się że po przyjeździe będzie się wykręcał sianem. A tak rzecznik Ci powie jak najlepiej postępować tej sprawie co może Ci oszczędzić masę nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po swoich przejściach z serwisem samsunga też radze skontaktować się z rzecznikiem.U mnie pomogło a problem opisywałem wypalone pixele w i9003.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi