Skocz do zawartości
Mayster

Zamiennik Baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie cienko:-( Po pierwszym ładowaniu wytrzymała tylko dobę, ale u mnie chyba jest jakiś inny problem z energią. Zainstalowałem JuiceDefender i po ponownym ładowaniu telefon ładnie trzyma - w czasie spoczynku prawie w ogóle nie zużywa energii. A zatem jest jakiś problem z aplikacją, która łączy się za często z siecią, choć wydaje mi się że powyłączałem maksymalnie synchronizacje i odświeżanie.

Kiedyś był wątek o baterii, gdzie padła nazwa aplikacji na podstawie której został zidentyfikowany program odpowiedzialny za zwiększone zużycie energii. Niestety wątek został usunięty i nie mogę znaleźć. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moze mowisz o tym watku: Żywotność Bateri w WFS ?

Nie, ten prześledziłem dokładnie. Tamten został usunięty do Kosza, no i wiadomo, że już go nie ma.

Zainstaluj to

Wheres My Droid Power

Zainstalowałem już wcześniej, teraz używam Adroid Assistant, którego WMDP jest częścią a ma za to wiele użytecznych funkcji. Niestety nic z tego nie wynika:-( Facebook zużywa ok. 3%, pasek stanu 2%, telefon 1,7%, Sense 1,4%, Google Framework Services 1,2%, reszta poniżej 1% i to w większości gruuubo poniżej. Krzywa rozładowania wygląda ładnie, choć widać wyraźnie, że po zainstalowaniu JuiceDefendera zużycie baterii w stanie spoczynku wyraźnie spadło - ale on właśnie tak działa, że zamyka wszelką transmisję danych w czasie, gdy ekran jest wygaszony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Layio

Spróbuj Better Batery Stats, wersje darmową znajdziesz na XDA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opinie nt. tej firmy są naprawdę skrajne. Jedni piszą, że super, a inni, że nie mieli gorszych baterii. Pamiętaj, że do WFs nie dostaniesz klapki na większą baterię. Wszystkie są o ile się nie myle do hd7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konti

Dla mnie to jest jakaś totalna paranoja! Producenci prześcigają się (ponoć takie są oczekiwania klientów???), komu uda się zrobić najcieńszego smartfona z jak największym ekranem, co powoduje, że baterie z uwagi na małe wymiary padają po paru godzinach. W konsekwencji niezależni producenci robią kasę na tzw. power-packach (gruba bateria + tylna klapka), które pozwalają na dłuższą pracę. Telefony wracają więc do niegdysiejszych wymiarów, ale oprócz baterii za klapką znajduje się tylko puste miejsce, które normalnie mogło by być wykorzystane na większy głośnik, lepszy mikrofon, bardziej wydajną antenę. Czysty absurd, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Racja. Dodatkowo sprawa polityki firmy. Pewne celowe ograniczenia funkcji (także baterii). Dlaczego SGS nie mógł mieć od razu baterii takiej jak SGS+. Taka sama obudowa. Może i fizycznie da się do konkretnego modelu dać lepszą baterię, ale to się firmie nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi