Skocz do zawartości
mariola44

INFO Jak wyłączyć TalkBack?

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy! Mam myphone cube. Podczas przeglądania funkcji włączyłam TalkBack (nie wiedziałam, głupia:zdziwko:, czym to grozi). No i teraz mam gadający telefon, ale nie mogę z niego korzystać, bo mogę tylko przyciskać aplikacje na ekranie i posłuchać, co przycisnęłam, ale nic nie działa. Proszę, niech mi ktoś powie, jak to [ciach] wyłączyć!

---------- Post dołączono o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam lub obraziłam moim słownictwem. Temat proszę potraktować jako nieaktualny - UDAŁO mi się (z pomocą małolata) wyłączyć aplikację TalkBack:hurra:

Edytowane przez BeStionub
    Na Forum panuje zakaz używania słów wulgarnych, powszechnie uznawanych jako obraźliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam taki problem moze ktoś miał i wie jak to wyłączyć talk back w telefonie gada i gada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hnrx

Ustawienia - Ułatwienia dostępu - talkback wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia - Ułatwienia dostępu - talkback wyłączyć

no właśnie nie moge tam wejść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hnrx

Ale jak to nie możesz? Co się wyświetla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie moge wejść do ustawien bo dotyk nie przesówa robi się żółta ramka i koniec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hnrx

Włączyłem, sprawdziłem i wyłączyłem, wszystko co chcesz włączyć albo wyłączyć robisz przez szybkie dwukrotne kliknięcie na samą ikonę czyli klikasz dwukrotnie na ustawienia, później najlepiej za pomocą dwóch kciuków zjeżdzasz na dol i szukasz ułatwienie dostępu znów dwa kliknięcia i tapatalk dwa kliknięcia pokaże się pasek na gorze po prawej do wyłączenia i na niego tez dwa razy i po sprawie

Edytowane przez hnrx
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problem rązwiązany dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    J F
    Napisano (edytowane)

Piszę tutaj bardziej by się wyżalić, czy takie /ciach/ jak Talkback, który potrafił mi się ni z gruchy ni z pietruch sam włączył ma sens istnienia. To jest jakiś horror, załącza się samo to /ciach/ i nie wiadomo jak to wyłączyć. Niby w ustawieniach jest opcja ułatwienia dostępu i tam to jest, ale żeby do tych ustawień dotrzeć to trzeba się z 20 minut mocno napocić, bo nic nie działa jak powinno. Tym bardziej są frustrujące wydawane przez telefon komendy i to żeby coś włączyć trzeba kilka razy kliknąć tą samą ikonę. 

Masakra, a chciałem matce dać telefon, ale jak jej się włączy takie /ciach/ to zostanie bez telefonu, bo sama nie da rady tego wyłączyć. Po co takie /ciach/, ktoś w Googlach wymyśla, czy nie można by do tego zrobić osobnej aplikacji? Przecież to jest absurd aby coś takiego samo się załączyło. Niedawno właśnie miałem aktualizację do nowej 9-tki, ale w porównaniu do poprzedniego androida to tylko się ikonki zmieniły i aby podzielić ekran trzeba więcej ikonek na klikać ,w poprzedniej wersji działało to znacznie lepiej. 

Ten wpis to jest ku przestrodze dla developerów, aby nie niszczyli czegoś co dobrze działa. Czyli na siłę wymyślanie nowych funkcji jak to było w przeszłości z GG czy Winamp'em, gdzie tylko nie potrzebnie komplikowano fajne systemy prosto do ich upadku. 

ps: to nowe dzielenie ekranów w nowym androidzie to też jest masakra, w poprzedniej wersji działało to dużo lepiej

Edytowane przez Gwozdek
    Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Talk Back sam się nie włącza - ty go włączyłeś.

https://support.google.com/accessibility/android/answer/6283677?hl=pl

@J F

Wyłączyć całkowicie da się - ustawienia - aplikacje - ... pokaż systemowe - talkback - wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi