Skocz do zawartości
glasswalker

Gear S - przekierowanie rozmowy przychodzącej z Gear S na telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam smartwatch Samsung Gera S oraz telefon Samsung Galaxy S4 (wersja 9506). Na obydwu urządzeniach zainstalowany jest oryginalny ROM (w tym na telefonie jest brandowany). Urządzenia posiadają dwie różne karty SIM.

Czy istnieje możliwość, przekierowania rozmowy przychodzącej z Gear S na telefon? Np. w takiej konfiguracji: ktoś dzwoni do mnie na kartę SIM w zegarku, a ja to połączenie odbieram telefonem. Wszystko jedno czy telefon będzie udawał słuchawkę BT (jeżeli w ogóle jest to możliwe), czy na zasadzie przekierowania rozmowy przez operatora GSM.

Jeszcze mam jedno pytanie, odwrócimy trochę sytuacje. Obecnie jak wybieram numer z zegarka, mam możliwość rozmowy poprzez telefon (do tego momentu jest tak jakbym chciał), ale odbierającemu wyświetla się numer karyty SIM telefonu.

Czy można tak skonfigurować Gear S-a/telefon, żeby odbierającemu wyświetlał się numer z którego rozpocząłem wybieranie (czyli z zegarka)?

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Telefon -> Gear S

Tu http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/223525-Gear-S---żywotność-baterii ( przeczytaj cały wątek i sobie wybierz co ci będzie lepiej pasowało ) znajdziesz dwa sposoby na przekazyanie połączeń.

Domniemam , że Gear s -> telefon można w taki sam sposób przekierować jak ja opisałem w podanym linku również w drugą stronę, bo widzę że Gear S ma też w ustawieniach podany numer poczty głosowej ( ustawienia-> połączenia-> poczta głosowa ) i tu możesz podać numer z telefonu. Tylko najpierw dwie rzeczy:

1. Zadzwoń do swojego operatora i dowiedz się czy aby napewno takie przekierowanie będzie darmowe. Ja mam w play z darmowymi minutami bez limitu i ja to za free.

2. Musisz kartę z zegarka włożyć do telefonu i w ustawienia -> ustawienia połączeń-> opcje dodatkowe -> przekierowania połączeń zmienić w wybranych opcjach numer z poczty głosowej na numer karty sim z telefonu. Będziesz tam miał cztery opcje ( przekierowania kiedy nie odbierasz, kiedy zajęte, kiedy poza zasięgiem , albo przekierowania wszystkich połączeń ).

Przełożysz kartę z powrotem do zegarka i powinno działać. Tylko dopytaj jakie są koszty żeby nie było zdziwienia.

Jak chcesz żeby dzwoniąc z zegarka był pokazywany numer zegarka a nie telefonu, to musisz ustawić w gear s ustawienia-> połączenia-> numer wychodzący i tu wybierasz z której karty sim będzie wychodziło połączenie. Take same opcje masz przy pisaniu sms w ustawieniach sms w gear s.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez karateka28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mdsc

Karateka28, a ja mam pytanie odnosnie przekazywania polaczen z tel na zegarek. Blekitna mnie juz zalewa bo przekazywanie w ogole nie dziala. W note4 w managerze mam ustawione ze ma przekazywac na nr w zegarku gdy nie bedzie bt (w gear mam wlaczony gsm, wifi, zdalne polaczenie i wylaczone bt itd) no i w zegarku wyskakuje info: blad przekazywania polaczen przychodzacych z urzadzenia przenosnego do zegarka gear. Co moze byc tego przyczyna? Chodzi mi o to bym idac biegac mogl zostawic note4 w domu i odbierac rozmowy i smsy na zegarku. W telefonie mam taryfe bez limitu wiec i tak bym nic nie placil przy przekazywaniu na zegarek.. Co jedyne, gdy skoncze dzwonic z 3ciego tel na moj tel to na zegarek przychodzi sms ze probowano sie do mnie dodzwonic... O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W linku który podałem wyżej znajdziesz sposób w jaki u mnie działają przekierowania ( pierwszy post ) .

Nie wiem co może być przyczyną błędu przekierowania. U mnie też on się pojawiał w note3 dlatego ustawiłem przekierowania po swojemu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez karateka28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi