Skocz do zawartości
janpod

Hello, Android. Programowanie na platformę Google dla urządzeń mobilnych

Rekomendowane odpowiedzi

janpod
    Napisano (edytowane)

Dostałem maila z Helionu. Nie wiem ile książka jest warta, ale cena zachęca do zakupu.

Drogi Czytelniku,

Informujemy, że do przedsprzedaży trafiła książka:

"Hello, Android. Programowanie na platformę Google dla urządzeń mobilnych"

Możesz zamówić ją już teraz po promocyjnej cenie 48.45 zł.

Jej cena regularna wynosi 57.00 zł.

W realizacji od: 2011-07-24r.

Z opisem zapoznasz się na stronie:

[ "Hello, Android. Programowanie na platformę Google dla urządzeń mobilnych" - Książka, kurs - Ed Burnette - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl ]

Edytowane przez janpod
    [quote]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem powyższą książkę w oryginale. Cena taka jest bo nie jest to biblia, w której mamy omówione wszystkie zagadnienia związane z Android SDK. Autor uczy na podstawie przykładów kilku aplikacji (np. takiego Sudoku). Niemniej jednak przyjemnie się czytało (przynajmniej anglojęzyczna wersję).

Co po przeczytaniu książki? Nauczyłem się dobrze organizować UI i poznałem wiele przydatnych narzędzi z Android SDK. Książka dobra na start i przede wszystkim dla ludzi, którzy rozpoczynają przygodę z programowaniem. Dla bardziej wymagających książka Murphy'iego lub Hashimiego i spółki, drożej, ale więcej materiału poruszają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za informację ;)

Brat będzie miał co mi kupić na urodziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czytam właśnie, a właściwie przerabiam.

Spoko książka, podstawy. Na przykładzie Sudoku po kolej wyjaśniają różne rzeczy.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja żałuje kupna :/ - wolę już anglojęzyczne publikacje, takie oto podstawy dają, niby dla mnie, bo dopiero zaczynam. Jednakże sam język książki do mnie nie przemawia.

Edytowane przez ramzixp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z początku byłem z niej bardzo zadowolony - wszystko wytłumaczone co dlaczego i po co. Niestety dalsza część stała się dla mnie bezmyślnym klepaniem kodu ( dla osoby słabo znającej się na programowaniu w javie ), a nie mogłem sprawdzać empirycznie co jak działa ponieważ użyli na początku metody, która była stworzona na samym końcu.

Tymczasowo wróciłem do podszkolenia się w javie ( polecam: Kurs java, nie tylko podstawy ) i wykonywaniu różnych tutoriali na andka i powoli zaczyna coś trybić więc niedługo może wrócę do przerabiania książki jeszcze raz.

Dla kogo więc ta książka? Patrząc z perspektywy tygodnia - dla osób posiadających podstawową znajomość javy niby napisali w przedmowie, że do programowania na system Android jest wymagana taka znajomość, aczkolwiek po pierwszych stronach byłem zachwyconym początkującym bez żadnych podstaw w javie i sądziłem, że tak zostanie do końca. Dlatego nie zgadzam się z stwierdzeniem

Książka dobra na start i przede wszystkim dla ludzi, którzy rozpoczynają przygodę z programowaniem

Książka na pewno jest dobra na start, ale nie dla osób zaczynających przygodę z programowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrmike
    Z początku byłem z niej bardzo zadowolony - wszystko wytłumaczone co dlaczego i po co. Niestety dalsza część stała się dla mnie bezmyślnym klepaniem kodu ( dla osoby słabo znającej się na programowaniu w javie ), a nie mogłem sprawdzać empirycznie co jak działa ponieważ użyli na początku metody, która była stworzona na samym końcu.

Bez znajomości Javy każda książka o programowaniu na androida będzie "bezmyślnym klepaniem kodu".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bez znajomości Javy każda książka o programowaniu na androida będzie "bezmyślnym klepaniem kodu".

Możliwe, aczkolwiek z początku nawet bez znajomości javy rozumiałem większość bo wszystko starali się wytłumaczyć, a znając podstawy programowania w innych językach również można wielu rzeczy się domyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety dalsza część stała się dla mnie bezmyślnym klepaniem kodu

Niekoniecznie. Komentarze w książce dobrze wyjaśniają za co odpowiada dana linijka. Według mnie książka dużo lepsza na początek od potężnej "Android 2" którą zakupiłem wcześniej. Przykłady są krótsze, bardziej zwięzłe i łatwo je odrazu sprawdzić w praktyce.

Książkę polecam początkującym programistom Android (znającym jednak podstawy Javy/C#)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi