Skocz do zawartości
timiset

Żywotność baterii - jakie jest zużycie podczas użytkowania?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadaczy ponad rocznych LG G2 chciałbym zapytać czy i kiedy wymieniali baterię z powodu słabszego trzymania.

Edytowane przez Camulos
    korekta nazwy wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiej potrzeby. Li-po traci 10% pojemności po 400-500 cyklach. Weźmy 450 jako średnią. Ja ładuje telefon średnio co 3 dni. 450 x 3 = 1350. 1350/365 = 3,7. Po 3.7 roku bateria straci zalewnie 10% poiemności. Za ten czas to ja już będę miał wyginany telefon z hologramem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    expo69

@UP

ale weź pod uwagę, że jednak mimo wszystko niektórym bateria szybciej się uszkadza. Jednym trzyma długo, a inni narzekają na gorsze wyniki. Wówczas albo gwarancja, a gdy jej brak, to wymiana na własną rękę. Może ktoś miał taką sytuację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adi800

Telefon mam od sierpnia 2014,ładuje 1 na dzień, od około 2 miesięcy osiągnięcie 7h na ekranie przy użytkowaniu jak kiedyś jest wręcz niemożliwe. 4h teraz to max i właśnie zastanawiam się nad wysłaniem tylko nie uśmiecha mi się tyle czasu bez telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 2 msc telefon i nawet nie pamietam kiedy do 5h mi dobilo. Soft oryginalny, laduje srednio co 1,5 dnia czasem co 2. Ogolnie zawiodlem sie bateria w tym tel ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

@up <przytul>

Mam tel od czerwca 2014 i bateria trzyma fenomenalnie jak na taki telefon z ekranem 5.2' Stock kernel robi robotę można też wgrać custom kernela i pobawić się z wydajnością baterii.

Tak w ogóle to powiem wam, że temat " trzymania baterii " jest idiotyczny bo jak tu nie raz pisano każdy użytkuje telefon inaczej począwszy od katowania go w grach, facebook messenger po leżakowanie na półce po 70godzin. Temat rzeka i tyle opinii co użytkowników. Jedynie co to można wyciągnąć jakąś średnią nic po za tym i kwestia pytań typu " jemu trzyma 7godz a mi 5godz SOT " uważam za bezcelowe oraz bezsensowne. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Bateria li-ion (li-poly to w zasadzie to samo) w momencie wyprodukowania zaczyna tracić swoją pojemność, nawet, gdy nie jest w ogóle używana. Dodatkowo cykle ładowania/rozładowania też powodują utratę pojemności. Myślę, że jeśli ktoś ładuje codziennie, to po roku zauważy widoczne pogorszenie. No i nie spodziewam się, że w tym telefonie akurat bateria jest wyjątkowo dobrej jakości, skoro wszystko w nim jest raczej z niskiej półki, zaczynając od plastiku na obudowę, a kończąc na jakości głośniczka. To czy nie zaoszczędzili na baterii, jeśli zaoszczędzili na wszystkim innym? Może jednemu trafi się lepsza sztuka, innemu gorsza, tak jak jednym świetnie działa GPS w tym telefonie, a inni mają z nim problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem co Wy robicie że Wam tyle trzyma, praktycznie cały dzień wifi LTE i messenger i instagram i facebook czasem chwilkę w grę i rano gdy mam 100% po południu muszę ładować w szkole czasem mi do końca lekcji ciężko dociągnąć, a bateria była wymieniana nie dawno podczas wizyty w serwisie i to nie jej wina bo wcześniej było tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    expo69

@UP

masz odpowiedź:"praktycznie cały dzień wifi LTE i messenger i instagram i facebook czasem chwilkę w grę".

Zainstaluj sobie wakelock detector i zobacz, że facebook i messenger wybudza telefon dziesiątki razy bez naszej wiedzy, nawet jak nie używamy. LTE swoje też robi, każdy w zależności od tego jak użytkuje telefon, tak mu trzyma bateria ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może na bateri tak mocno lg nie oszczędzilo chyba że ogniwa SIO+ to dziś standard?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi