Skocz do zawartości
smugglersun

The Neverhood Mobile: Remake kultowej przygodówki w drodze na smartfony i tablety!

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie Neverhooda? Nie? To znaczy, że jesteście bardzo mlodzi, bo to kultowa plastelinowa przygodówka, która pojawiła sie na PC w 1996 roku. Dla ciekawostki - potrzebowała ona tylko:

Procesor 75 MHz klasy Pentium,

8 MB RAM,

10 MB wolnego miejsca na dysku,

napęd CD-ROM,

karta dźwiękowa

Kto nie zna tej gry niech koniecznie w nią zagra.

YouTube - ‪The Neverhood - Trailer‬‏

Z Facebooka "twórców" odnowionej wersji

"The Neverhood on your mobile phone is coming soon!

The Neverhood is an award winning adventure game first released by DreamWorks in 1996. It was created by Doug TenNapel (Earthworm Jim, Catscratch, Ratfist) and developed entirely using clay animation techniques. Its accolades include Game of the Year (PC Gamer), Best Animation (WAC), and it features an amazing soundtrack by Terry Taylor. The game still has a huge fan base and many game developers, animators, and artists credit it as their first inspiration.

Current plans are to eventually support iPhone, iPod Touch, iPad, Android phones, Android tablets, and Windows Phone"

Neverhood Mobile - Infos | Facebook

Pojawi się ona zarówno na urządzeniach z Androidem jak i z iOS i Windows Phone.

Ja czekam niecierpliwie, a Wy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Pierwowzoru nie znam, ale w to chętnie zagram :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jaaaaa!! Ale wypas. Będę musiał zagrać. Co prawda przeszedłem tylko 2 razy :( I miałem ogromny problem ze znalezieniem ostatnich 2 dyskietek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Enlil

Gralem w to :) Nasz tak zwany plastuś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

noo super :D grałem w to setki razy na kompie... heh az mi sie przypomniało gdy miałem Pentiuma 75mhz :D gra chodziła miodnie, była slicznie i mozolnie wykonana.. wszystko ręcznie robione. gra z wspaniałym humorem i scenkami sytuacyjnymi (np z tym "grzybem" czerwonym po którym mu się "odbijało" :D lub ucieczka przed tym zielonym stworem). Czekam niecierpliwie na nią na Andka:)

ciekaw jestem czy gra zostanie po prostu "przeniesiona" na telefon bez ingerencji w fabułe i grafikę czy zostanie stworzone cos nowego.. żałuję że nie grałem w wersje na PS1..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dla ciekawostki - potrzebowała ona tylko:

Procesor 75 MHz klasy Pentium,

8 MB RAM,

10 MB wolnego miejsca na dysku,

napęd CD-ROM,

karta dźwiękowa

Uśmieję się jak w wersji dla Andka będzie wymagała Tegry i 512 RAMu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gra, to była masakra! W niektórych momentach płakałem ze śmiechu... aż nie mogę się doczekać.:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skreedi

Czekam z niecierpliwością jak moi przedmówcy! Grałem w obie gry z Clayman'em - Neverhood PC i Skullmonkeys PSX, w to drugie już jest dane mi zagrać na smartfonie dzięki emulatorom, teraz tylko poczekać na Neverhooda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przygody Claymana to jedna z najbardziej kultowych przygodówek na PC. Nie grał w przygodówki ten, kto nie zna tego tytułu :)

Co ciekawe, nie dalej jak 2 dni temu wspominałem go w rozmowie ze znajomymi :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super grałem w to na ps1 :) Czekam z niecierpliwością na wydanie.

Jest jeszcze gra o nazwie Skullmonkeys [2d] gdzie kierujemy "plastelinowym gościem" zabijając małpki. Też wciągająca gierka, aż zaraz spróbuję ją odpalić przez emulator psx : D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x