Skocz do zawartości
Vangreen

Zmiana wyglądu stockowego interfejsu LG

Rekomendowane odpowiedzi

Vangreen

Witam

Ostatnio poszperałem trochę na xda i znalazłem parę fajnych modułów do xposed framework które są dedykowane do lg i kompletnie zmieniają wygląd interfejsu

Wymagania

-Telefon LG z stock rom

-root (Jak zrotować tu -> http://forum.android.com.pl/f1451/root-lg-f70-d315-v10c-szybki-i-a-atwy-501278/)

-xposed framework

Zacznijmy od programów, będą to:

-G3 tweaks box https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ptoti.g3_tweaksbox (działa znakomicie choć kierowany jest do innego modelu)

- G2 tweaksbox https://play.google.com/store/apps/details?id=it.ptoti.g2_tweaksbox&hl=pl

- Gravitybox [KK] http://repo.xposed.info/module/com.ceco.kitkat.gravitybox

Instalujemy dodajemy do modułów w xposed reboot i możemy zacząć

Na początek zacznijmy od G3 tweaksbox, w nim możemy dodawać różne motywy np do paska powiadomień, telefonu, aplikacji dzwonienia... pełna lista modułów tutaj [Mod/GWBT Theme][06.12.2014]G3 Tweaksbox The… | LG G3 | XDA Forums

Ja szczególnie lubię ikonki z Lolipopa oraz cały styl tego nowego systemu i taki motyw właśnie pobrałem i zainstalowałem (istnieje też taka funkcja w gravity boxie ale ta działa źle ponieważ ikonki nie są równo ułożone)

Oto efekt

Motywy pobieramy instalujemy pliki apk i wchodzimy do aplikacji wybieramy zakładkę themes tweaks--> themes i tam ustawiamy motywy (oczywiście wymagany restart po każdej akcji)

Nie polecam dodawania całkowitego motywu do "system ui" nie działa to najlepiej w pasku szybkich ustawień więc polecam pobrać do ikon paska sam motyw ikonek G3TWB Theming - xda-developers DevDB a potem całkowity i ustawiać je do pojedynczych aplikacji ;)

Oczywiście w aplikacji możemy zmieniać mnóstwo rzeczy poczynając od okna ostatnich aplikacji kończąc na pierścieniu.

Następna aplikacja to G2 tweaksbox i z niej jestem szczególnie zadowolony:

W niej możemy ustawić okno szybkich ustawień tak jak ma to miejsce w czystym androidzie 4.4.2 a dodatkowo aplikacja Gravity box umożliwia edycję kafelków. Efekt jest naprawdę niezły i o dziwo nie sprawia bugów

Pozatem sporo funkcji dubluje się w obu aplikacjach i sami możecie pogrzebać i sprawdzić co i jak.

Ostatnia aplikacja to gravitybox ale o niej jest sporo poradników a z tego co mogliście zobaczyć w poprzednich zdjęciach daje możliwość edycji kafelków i zmiany ikony baterii czy pozycji zegara. przydatną funkcją też jest rozszerzone menu zasilania

Dodatkowo mogę polecić Tindet status bar który zmienia kolor status bara w zależności od aplikacji, efekt jest bardzo miły dla oka lecz aplikacja nie działa w 100% na telefonach LG i trzeba ustawiać kolor ręcznie Tinted Status Bar [bETA] | Xposed Module Repository

Film na YouTubie co i jak po kolei

Jeśli używasz jakiś przydatny moduł do xposed napisz jaki :E

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tayced

Nie lepiej po prostu zainstalować moduł Theme Engine (lub całego Cyanogen Moda) i wybrać jeden z mnóstwa prześwietnych motywów? Sam mogę polecić Emerald Gema, Influxa, MI6, i jakieś imitujące iOSa.

Ogólnie props za poradnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Vangreen

Tak lepiej ale poradnik jest skierowany do osób preferujących stock rom

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tayced

Theme Engine działa na stocku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xenonex
Napisano (edytowane)

Polecam zamiast Tinted Statusbar, używac modułu Flat Style Colored bars(ale tylko w wersji poniżej 0.6.4, bo nowsze nie działają). Dopasowuje się sam do koloru paska w danej aplikacji w każdej chwili kolor mozna odświeżyć, wysuwając i chowając pasek.Plus ewentualnie XStana do zmiany samych ikonek na statusbarze. Polecam;)

Edytowane przez Xenonex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tayced

Na Resurrection Remix i Cyanogenie dla L90 wersje powyżej 0.6.4 działają, jakby to kogoś interesowało.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Xenonex

Mam zainstalowane tylko G2 tweaksbox i mam problem z paskiem. Jak go wysuwam to jest przeźroczysty

cb8b46907d84dc19f9f05f303de6c6a8.jpg
,ale jak już wysunę do końca to się przyciemnia
46562cfef87802f453bf53bdc373b863.jpg

Chcę, żeby ciągle był przyciemniony, ale gdy wcześniej używałem G2 tweaksbox (przedwczoraj, przed hard resetem) to problemu nie było. Jak wcześniej pisałem, mam zainstalowane tylko G2 tweaksbox i GravityBoxa, a wcześniej miałem jeszcze G3, ale tylko do motywu ustawień. G3 tweaksbox może mieć z tym jakiś związek? Jak inaczej mogę to naprawić?
Ok, problem rozwiazany. GB musiał się jakoś kłucic z G2tweaksbox, bo jak go wyłączyłem to wszystko ładnie działało :)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez niuniek24w
spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi