Skocz do zawartości
krzychok

Ładowarka mobilna AA/AAA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem HTC Wildfire S. Próbuję rozwiązać problem z baterią która przy używaniu GPS czy 3G szybko się rozładowuje. Na Allegro znalazłem wynalazek "ŁADOWARKA R6/R03 + POWERBANK USB 2w1 XANDER". Jest to ładowarka AA/AAA z wyjściem USB o parametrach 5V/1000mA. W terenie można podładować telefon. Cena od 55 zł. + akumulatory.

To jest teoria.

Mam pytanie, czy takie wynalazki są bezpieczne dla telefonu? Przy założeniu, że trzymają parametry - co sprawdzę - czy nie uszkodzą baterii i telefonu i nie wpłyną na żywotność baterii? Czy ktoś używa zewnętrznych ładowarek mobilnych? Wiem, że tzw. "solary" się nie sprawdzają z powodu słabej wydajności.

Energizer i inne firmy mają ładowarki mobilne z akumulatorami od 600 mah do 4000 i więcej ale są droższe, od 100 zł .

Można dokupić oryginalną baterię, ale szybciej w terenie podłączyć kabelek, niż wymieniać baterię i startować telefon.

Ale rozwiązanie z bateriami AA/AAA bardziej mi odpowiada. Baterie wykorzystuję w MP3, rejestratorze dźwięków, oświetleniu rowerowym itd itp. Tylko że to Made in China.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem jeśli te wszystkie (i teraz przepraszam za określenie ,gdyż nie znam się na elektryce) "napięcia wejściowe,wyjściowe, nie wiem, moc itd. zgadzają się, to uważam, że powinno być ok. Teraz jeszcze dochodzi jakość Chińskiej rzeczy... Niektóre to porządne produkty, niektóre to Shit. Sam zastanawiam się nad czymś takim. Wiem, że te energizera sądroższe, ale wtedy mamy większą gwarancję jakości i nie będzie Ci pasować do mp3, roweru itd. Uważam, że warto zainwestować w takie urządzenie, bo przyda się do innego,następnego telefonu. A płacąc troszkę więcej za energizera, masz pewniejszy produkt. Tylko z drugiej strony uważam, że warto kupić taką ładowarkę/akumulator,który naładuje w pełni telefon, a taki 600mAh to tylko do połowy naładuje. A ja znalazłem coś takiego: Energizer Power Pack XP2000 Bateria GSM GPS (1677583502) - Aukcje internetowe Allegro niezła bomb -. 2000 mAh tylko dziwne, że nie ma przejściówek i kabli. Jak mnie wkurzy szybko rozładowująca się bateria to kupię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, ale wiesz co mnie zmyliło? "Lekkie - nigdy więcej niewygodnych adapterów AC i kabli" więc o co w tym chodzi?

a jeśli ktoś się nie boi, że "Made in China", to Zewnętrzna Bateria/Akumulator HTC Wildfire S (1685564828) - Aukcje internetowe Allegro bardzo dobra propozycja, spokojnie 2 razy można z tego akumulatora telefon naładować. 300mAh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simono

Bez kabelka przecież nie podłączysz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paweue

Kupiłem ostatnio "zapasowy" akumulator za "grosze" i nie szkoda mi go zużyć takimi zewnętrznymi ładowarkami - co sądzicie o czymś takim?

ŁADOWARKA AA/AAA USB + POWER BANK Wa-Wa SKLEP (1720312531) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lupus

kupiłem kumplowi coś takiego (nie o tego gościa ale taką samą) i powiem Wam, ze ciekawe rozwiązanie. 2 godzinki na worze i bateria pełna. Podłączamy do pda i mamy awaryjne zasilanie.

APPLE iPHONE 3 iPHONE 3GS ŁADOWARKA SŁONECZNA (1735289142) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi