Skocz do zawartości
seba754

Zasięg w Samsung Galaxy Alpha

Rekomendowane odpowiedzi

rzukus

Wymienili mi dwukrotnie płyte główną i problem z zasięgniem został usnięty. Co do osiągów pod LTE to wina sieci ORANGE(maks 30Mb/s w ciagu dnia) - stąd pewnie znieśli limity;) W Plusie LTE działa prawidłowo osiagi na poziomie 80-90Mb/s w ciągu dnia <wow> W nocy pewnie więcej. Widać różnicę przy przeglądaniu Internetu. Teraz ALPHA mi działa jak powinna;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja Alpha ma duży problem z zasięgiem. Nie jest to wina operatora ponieważ w innym telefonie zasięg i internet są w porządku. Dwukrotnie już oddawałam telefon na gwarancję i za pierwszym razem wgrali mi nowe oprogramowanie a za drugim razem nie stwierdzili żadnych błędów i telefon "niby" działa normalnie. Niestety nie działa... Mimo tego że wskazuje pełny zasięg to wybierając numer wyświetla mi się " Nie zarejestrowano w sieci". Fakt, że czasami udaje mi się nawiązać połączenie, ale nie od tego mam telefon żeby się zastanawiać czy ktoś będzie się mógł do mnie dodzwonić czy nie.

Do tego wszystkiego pani w obsłudze Samsunga powiedziała, że po trzecim oddaniu telefonu na gwarancję, prawdopodobnie mi go nie wymienią na nowy bo to nie jest uszkodzenie mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzukus

Masz uszkodzona MB. Miałem ten sam problem. Dopiero druga wymiana MB rozwiązała usterkę. Musisz reklamować do skutku. Najlepiej nagraj im problem zasięgu do jakieoś pliku avi.

Ogólnie serwis Samsunga jest problemayczny. Dla nich zawsze wszystko jest ok.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co - telefon dziala jak powinien, czy nie? Mnostwo osob skarzy sie na zly zasieg, a przypadki kiedy nie mozna sie do nas dodzwonic jeszcze bardziej wskazuja na to, ze Alphe powinno sie omijac. Czy jest ktos z PLAYa kto jest zadowolony z tej podstawowej funkcji tel. bez zmieniania opcji z LTE na 2/3g?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowik3

Ja mam w virgin mobile ale działa to na nadajnikach play i przy włączonym od rana do wieczora lte zero problemów odnośnie zasięgu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Alphe od wtorku i brak problemu z zasięgiem. Jest lepiej niż w moim ex - Z3 . Nie miałem sytuacji gdzie nie mogłem wykonać połączenia a jakość rozmów zawsze jest na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzukus

U mnie problem z zasięgiem pojawił się po kilku tygodniach użytkowania. Po wymianie dwóch płyt głównych telefon został naprawiony. Teraz zauważyłem problem z grafiką, zamiast napisów w grach pojawiają mi się krzaki. Kilkakrotnie musze uruchamiać grę. Czeka go kolejna wizyta w serwisie. Moim zdaniem telefon jest niedopracowany. Chodź działa całkiem dobrze jak na swoje parametry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

To że akurat Ty masz problemy ze swoim telefonem nie oznacza, że całościowo jest on niedopracowany. Zawsze i wszędzie zdarzają się egzemplarze wadliwe, a w twoim przypadku wygląda na to, że właśnie taki Ci się trafił. Nie ma co jednak generalizować. Alpha to bardzo dobry telefon w przystępnej cenie, a że jeden czy dwa egzemplarze mają jakieś tam problemy to normalne. 

Nie wiem jak to jest do końca, ale czy aby po trzech nieudanych naprawach tego samego elementu nie przysługuje Ci prawo do wymiany na model wolny od wad?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzukus

Mam dwie Alphy i w obu po kilku tygodniach pojawił się problem zasięgu. Z wpisów na forum wynika, że nie tylko ja trafiłem na wadliwe egzemplarze. Wymiana przy czwartej reklamacji wg. regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Polecam samemu wgrać nowy inny modem - po testować różne. https://www.mediafire.com/file/0iqh1zh94kysjyj/Modemy_SAMSUNG_GALAXY_Alpha_SM-G850F.7z/file

Ja aktualnie wgrałem Modem G850FXXU1BNK2 i jest lepiej niż było wcześniej.

Unikać modemu o nazwie G850FXXU1ANHB (nie działa wcale).

Ustawiamy na 2/3g olewamy lte chyba że u was zatrybi to zostawiamy na auto all.

Ale tak naprawdę to chodzi pewnie o styki anteny z elektroniką - po jakimś czasie noszenia w kieszeniach one zaparowywują od zwyczajnego ciepła i potu - po czym nie chce mieć antena dobrego styku i dzieje się wtedy cyrk z zasięgami - jak powygina się trochę telefon lub puknie na boku jakimś drewienkiem małym to od razu zasięg abo jest na maxa abo spadnie całkiem. Trzeba rozebrać cały telefon jak się da i przeczyścić mu wszystko kontaktem 60 w sprayu i po winno pomóc na dłuższy czas. 

Dodatkowo telefon się grzeje mocno jak ma dużo do roboty co rozpręża go wewnętrznie od tego ciepła a jak się robi zimy to się kurczy i to ma wpływ właśnie na styczność dobrą z anteną - najlepiej by było to jakoś przylutować antenę na stałe ale się zapewne nie da :(

Edytowane przez SagatPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi