Skocz do zawartości
mrozu812

Co mogę bezpiecznie usunąć z systemu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. chciałbym sie dowiedziec jakie aplikacje systemowe moge usunac bez zadnych konsekwencji. Naviexpert , amazon , my space itp. jakim programem ? Z góry dziękuje odpowidź.

Borowik13 : temat powinien zostać usunięty, zmieniłem sam nazwę bo to twój pierwszy temat.

Edytowane przez Borowik13
    Zmiana nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sudi

System app remover ma tez opcje pomocy ("koloruje" aplikacje pod względem krytyczne , bezpieczne .....do usunięcia) ma też możliwość backupu usuwanych aplikacji systemowych z możliwością przywrócenia, no wiadomo potrzebny root:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystkie oprocz googlowych skladnikow systemu. Usunac mozesz majac roota i file managerami (root explorer,itp) lub titanium backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Co można usunąć ??[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

Jestem akurat w trakcie pisania poradnika o tym :) muszę tylko ponownie system zainstalować bo nie mam już tych programów bo jak usuwałem przez roota pliki z folderu systemowego to nie znikały programy. Później za pomocą Titanum usunąłem kilka programów więc teraz nie mam jak zobaczyć ich nazwy. Po za tym nie było mnie na kompie dosć długo dopiero zrobiłem listę programów. Szukam jeszcze bo na xda było cos o tym ale tematu nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tayjkt Titanium backup wyswietla usuniete programy jako przekreslone.

Tylko powiedzcie mi, jaki jest sens usuwania wbudowanych aplikacji z defy

-jesli telefon posiada duzo pamieci wewnetrznej

-jesli to nie powieksza ilosci pamieci do instalacji aplikacji dla uzytkownika

Widze sens, w przykadku kiedy chcemy zainstalowac nowsza wersje aplikacji wbudowanej (jak swype), ale bez usuniecia starej nie mozemy tego zrobic, ale wtedy nie jeest potrzebna lista, bo wiemy co chcemy upgrejdowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sudi

Jest sens jeśli aplikacja jest w ogóle nieużywana! a np. startuje wraz z systemem a do tego jeszcze pobiera dane:)(np. widget pogody, widgety blur itd.....)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt
    tayjkt Titanium backup wyswietla usuniete programy jako przekreslone.

tak ale jako ścieżkę jak taką podam to nie wiadomo w końcu co usunąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.