Skocz do zawartości
herrscher

[I9005] Rozłącza rozmowy i pływajacy zasięg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch miesięcy korzystam z Samsunga S3 LTE z polskiej dystrybucji bez brandu (Android 4.4.4). Od kilku dni, samoistnie rozłączają mi się rozmowy (po około minucie). Czym to może być spowodowane?

Druga sprawa to niestabilny zasięg (jestem abonentem sieci Play). Mieszkam niemal w centrum Łodzi. Na początku korzystałem z sieci macierzystej, ale zasięg strasznie pływał. W momencie wzięcia telefonu w rękę potrafił spaść do połowy. Nie lepiej było w roamingu lokalnym w Plusie i T-Mobile. Ostatecznie korzystam z infrastruktury sieci Orange (po uprzednim odblokowaniu w BOKu) i zasięg jest nieco lepszy, jednak też czasami pływa. Ponadto, używając "danych komórkowych", widać ciągłe przełączanie się między trybami 3G>HSPA>HSPA+ i tak w kółko (sytuacja ma miejsce na każdej infrastrukturze). Przywracanie ustawień fabrycznych oczywiście nic nie daje.

Pozostaje serwis gwarancyjny czy macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jestem abonentem sieci Play

tu leży problem, mam tak samo w play, zresztą we wszystkim co korzysta w reamingu krajowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ciekawostka: Właśnie doładowałem konto i już nie zrywa połączeń :cool: Wówczas miałem kilkadziesiąt groszy, a początek występowania problemu zrywania połączeń wychodzących miał miejsce mniej więcej od momentu, kiedy stan konta zszedł poniżej 1zł :zdziwko: Co ciekawe, zauważyłem, że im stan konta był bliższy zeru, tym szybciej połączenia były zrywane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

@UP

Nie obserwuję niczego takiego a mam abo w play. Wszystko jest perfekcyjnie i bardzo płynnie i wydajnie przełącza się między play/tm/plus i nigdy nie uświadczyłem straty zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do tematu.

Play potwierdza, że zrywanie połączeń przy saldzie wynoszącym mniej niż 1zł ma na celu zapobieżenie ujemnego stanu konta.

Ostatnio zacząłem korzystać wyłącznie z zasięgu LTE w Play i sprawa wygląda tak, że zasięg strasznie pływa. W centrum Łodzi mam 2 na 4 "kreski", czasami zrzuca nawet na HSPA+. Zastanawiam się, czy w końcu jest to wina telefonu czy samego operatora. W Łodzi jest sporo nadajników LTE i dziwne, że zasięg jest tak słaby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi