Skocz do zawartości
loy1004

Bateria LG G3 S -opinie. Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Weźcie coś poradźcie bo po prostu nie wierze tyle kasy na LGG3S ma dokładnie 2dni a bateria ledwo trzyma dzień!

Gdy nie używam wfi nfc bluta nie gram w gry napisze parę esów pogadam kilka minut z kimś to fon trzyma ledwo dzień jasność na 100% ale fon praktycznie ciągle jest wygaszony ustawiałem tez na 80% i nic to dało mało tego nawet jak ustawie na zero to i tak żre baterie szybko...

nie wiem po co ja wg kartę pamięci do niego zamówiłem jak włączę jakaś grę albo muzę to pewnie 2-3 godziny i ♥♥♥ ładowarka jestem załamany nie po to kopiłem tego fona by non stop oszczędzać na nim baterie...

dodam jeszcze ze zainstalowałem sobie aplikacje advance system care i tam jest opcja bateria wchodzę i jest napisane kondycja baterii dobra przecież tam powinno być napisane wspaniała przynajmniej! fon ma 2 dni i nic praktycznie na nim nie robię.

Fon ogólnie jest fajny ale co z tego? co mam się na niego tylko gapić czy z domu nie wychodzić i siedzieć pod ladowara 24h po prostu załama;////

Edytowane przez Daniel.
    Punkt 3.2 regulaminu / Słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Buba91

U mnie problem ten sam. Zauważyłem jednak ze po około tygodniu trzyma tak jak by coraz dłużej. Zrobiłem dziś jedno rozładowanie do zera i ładowanie na wyłączonym (jak w bateriach starego typu) teraz znowu do Zera jadę i kolejna próba. Jeśli to nie pomoże oddam na gwarancję. Lg f60 trzymał mi dwa pełne dni przy ciągłym eksploatowaniu a tu poziom baterii po prostu Znika w oczach. żeby nie było z tego korzystam tak samo : open fm, stale włączone Wi-Fi lub transmisja danych, danych, chrome, Messenger, you tube co jakiś czas, smsy i telefony. Żadnych gier czasem jakaś aplikacja typu allegro czy olx. Podczas pisania tego postu przez tapatalk zjadło mi 3 procent. Nie mam roota wszystko firmowe. Wam też tak zjada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale teraz się już nie formuje baterii czy jak to się to mówi to jest nie możliwe żeby w nówce który ma 2 dni w ciągu kilku minut zżerało kilka procent baterii

ja się tak cieszyłem bo bylem rok bez telefonu trochę na niego zbierałem czytałem tu opinie wcześniej każdy pisał ze spokojnie 2 dni daje rade a tu taki wyjazd...

żebym jeszcze coś na nim robił wszystko wyłączone wfi itd fon leży a baterie zżera;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Buba91

Miał ktoś może tak samo i umie mam pomoc?. Żeby przynajmniej 10 godzin wytrzymał. Czekam na Power bank zawsze to jakieś rozwiązanie , ale może trzeba do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan
    Napisano (edytowane)

Po pierwsze bateria musi się "ułożyć", a to trwa kilka dobrych ładowań. Na samym początku szybko wysiada, ale z czasem będzie o wiele lepiej. Złota zasada: nigdy nie należy rozładowywać baterii do końca aż padnie !!! Max do 3% i ładujemy... ale nigdy do końca aż padnie fon. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z baterii u mnie wygląda to tak: 50% jasność ekranu (gdy spadnie na 20% bateria, to ekran przechodzi na moc 35%), nonstop 24/7 dwie poczty e-mail (jako sprzedawca na Allegro dostaje trochę tej poczty dziennie), sms-y 60 lekko dziennie, połączeń max 30 min , synchronizacja pogody co godzinę = 3,5 do 4 dni . Fakt bardzo mało siedzie na necie przez LG czy na YT, a czas działania ekranu to ogólnie 6,5 godziny.

EDIT: Podstawa to Root i wywalenie od groma syfu do Google lub zamrożenie innych systemowych apek. Polecam ten topic http://forum.android.com.pl/f1657/co-moa-emy-bezpiecznie-usunae-ae-majae-c-jua-root-a-lista-501776/

Edytowane przez TeriMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja tego roota nigdy nie robiłem i nie chce robić z 2 powodów nie po to wy*******m prawie 1000zl na fona bym to jeszcze ja musiał dbać o to żeby mi bateria trzymała chociaż 2 dni ledwo go używając! chodzi o to ze nie będę nic wgrywał żeby telefon łaskawie zaczął działać parę godzin więcej to jest nówka fon i powinien trzymać jak na nim nic nie robię normalnie z 2 dni nie chce usuwać z niego żadnych rzeczy które już tam były bo są spoko i ich używam...

2 sprawa to ostatnio czytałem o aktualizacji do android 5.0 ze nasz fon dostanie normalnie ta aktualizacje ale nie można coś tam w fonie zmieniać nie wiem dokładnie o co chodziło ale chyba o to własnie.

Obyś miał racje ze bateria musi trochę popracować by normalnie zacząć działać bo jak nie to kasa w błoto poszła bo po co mi taki fon odpalę ekran a tam 2%baterii wyjazd;/

dzięki za info pozdro!

a i jeszcze jedno w poniedziałek przyjdzie mi karta pamięci i coś mi się obiło o uszy ze bez tego roota nie da rady wgrywać aplikacji i gier na kartę tylko na fona wszystko trzeba jeśli to prawda to to jest jakaś kpina po h... mi ta karta wtedy? wgrałem 3 gry i to jakieś badziewia zrobiłem parę zdjęć jakiś filmik i telefon już płacze ze nie ma pamięci zero mp3 po co oni robią te blokady żeby sobie nie można było wgrać czegoś spokojnie na kartę skoro dali na nią slot ja nie czaje takich rozwiązań wg tym bardziej że te dobre gry wazą ponad giga.

Edytowane przez loy1004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Za dużo chodzi syfu w tle od operatora GSM i od Google, a to pożera na maxa baterie i to bardzo. Root bardzo prosta sprawa, zawszę cofniesz uprawnienia na wypadek reklamacji. Sprawdź dla ciekawości ile tego ci chodzi teraz w tle, pewnie będzie lekki szok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak mogę to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan

Ustawienia -> Ogólne -> aplikacje -> uruchomione -> na górze z prawej strony 3 kropki (kliknij) Pokaz procesy w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-Ekran główny

-Multimedia

-sms mms

-aktualizacje aplikacji

-zegar

-aktualizacje aplikacji

tyle jest i wszędzie jest napisane proces w tle z pamięci podrecznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi