Skocz do zawartości
loy1004

Bateria LG G3 S -opinie. Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

TeriMan

To nie wina telefonu, tylko samego Androida kitkat 4.4 on ma blokadę do zapisu na kartach microSD. Czuje, że z lizakiem nie będzie wcale lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no zanim ten 5.0 się pojawi na 3gs to kolejny śnieg spadnie a tak z ciekawości jak wyjdzie i zainstaluje to usunie mi to roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojo90

ja tez mam ogromny problem z bateria. Codziennie na noc musze gada ładować. Wstane rano zjem sniadanie odpale neta cos porobie jakis fejsbuk, poczta itd. I za nim dojde na autobus to juz mi z 10-15% bateri ubylo. Mocno wk###ria ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no u mnie to samo a telefon mam tydzień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam od poniedziałku i jestem w szoku (pozytywnym). Spokojnie wytrzymał dwa dni ciągłej zabawy (podpiąłem ładowarkę jak spadło do 20%) i instalowania appek (nówka więc i syndrom nagrody na maksa). W ogóle go nie oszczędzałem ale od razu wziąłem się za jego konfigurację tak aby mi pasował. 

Po pierwsze ROOT, potem wywalenie całego dziadostwa, którego i tak nigdy w życiu nie użyję. Następnie instalacja kombajnu do optymalizacji i zabezpieczenia telefonu CM Security. Korzystam z tej apki od dawna i polecam. Pilnuje aby żadne dziadostwo nie dostało się do autostartu, czyści regularnie RAM oraz pilnuje czy jakiś proces nie zwiesił się w tle powodując drenaż baterii (często spotykane w niedopracowanych appkach jak na przykład Kwejk). 

Po drugie ustawienia ekranu: dla mnie ekran jest zdecydowanie za jasny dlatego ustawiłem podświetlenie na 33%. Mnie osobiście starcza i nie bolą mnie ślepia. 

Po trzecie zmieniłem ustawienia GSM. Nie korzystam obecnie z pakietu danych więc wyłączyłem LTE, wymuszając WCDMA.  

To co mnie najbardziej zdziwiło, to fakt, że w nocy w ogóle nie spadło mi naładowanie baterii. Kładłem się było 55%, wstaje rano i dalej 55%. W mojej starej SXP rano miałbym już 30%. 

Jestem bardzo zadowolony z baterii w telefonie. Od wczoraj mam w nim kartę pamięci, więc sprawdzę, czy ma to jakiś wpływ na żywotność baterii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możesz napisać szczegółowiej odnośnie czym wywalasz owe dziadostwo i co do niego zaliczasz? Z jakiego programu korzystasz aby usuwać?

Po zrootowaniu coś instalujesz dodatkowo bo zrobiłem root z instrukcji  i teraz co dalej?! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj clean master i przyznaj uprawnienia do roota.

Ja jeszcze kozystam z sd maid(polecam wersje pro) z oczyszczania systemu i apek, moim zdaniem czysci lepiej niz cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Up @@Martini26

Tu masz instrukcje wraz z listą appek, które można wywalić: http://forum.android.com.pl/topic/216701-co-mozemy-bezpiecznie-usunac-majac-juz-roota-lista/

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TeriMan
    Napisano (edytowane)

@KamilKat

Polecam Ci jeszcze Greenify, super sprawuje się na naszych G3S (będziesz miał więcej pamięci RAM, bo nauczysz apke co ma blokować/usypiać, które systemowe śmieci, procesy, nieużywane programy, gry...) z automatu strzeli usypianie zaraz po zablokowaniu ekranu do czasu ręcznego kliknięcia w dany program, a później znowu zatrzyma...
    EDIT: Clean Master działa w tle i podjada cały czas pamięć RAM, a na czas nieużywania można go wyłączyć. W obecnej chwili mam 309 MB wolnej pamięci RAM i bateria odczuwa działanie Greenify na duży +

Edytowane przez TeriMan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root strzelony, G3 Tweaksbox plus xposed installer z frameworkiem zainstalowane ;) teraz usuwanie apek z powyższego linku i listy za pomocą SD Maid;)

Później Greenify 2.6 beta 3 i napiszcie czy korzystacie z CM Security i czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi