Skocz do zawartości
loy1004

Bateria LG G3 S -opinie. Wątek zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

TeriMan

@up

Pamiętaj, że najlepiej sprawdzi się Greenify (Donation Package) szczególnie jak zamierzasz coś systemowego usypiać :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i powiem Wam, że teraz Greenify zaczął działać prawidłowo ;) nic więcej mi nie potrzeba do szczęścia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z CM Security i sprawuje sie dobrze, narazie zero wirusów ale zabiera ciagle ram w granicach 12mb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM jest o tyle fajne, że ubija procesy po blokowaniu/odblokowaniu ekranu zwalniajac RAM. Wiec nawet jak sam zabiera te 12 mb to w sumie niewiele. Na greenify trzeba wydac kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TeriMan

Root + Greenify + Xposed = Funkcje eksperymentalne czyli mega oszczędzanie baterii.
W Androidzie wiele aplikacji działa w tle. Nawet jak je wyłączymy, to część z nich i tak włączy się po jakimś czasie sama, aby na bieżąco aktualizować specyficzne dla niej dane. Takie działanie jest jednym z większych obciążeń dla baterii - im więcej aplikacji coś robi w tle, tym szybciej smartfon się wyładowuje oraz działa wolniej. Greenify dodaje do Androida funkcję hibernacji, dzięki której możemy pozostawić włączone tylko najpotrzebniejsze aplikacje, a resztę wprowadzić w stan uśpienia.

Cena (opcja płatna) godna tej aplikacji na dzień dobry odczujemy jej działanie na korzyść baterii. Troche łobuz ze mnie, bo jej nie kupiłem, a też używam wersji PRO ;-) PS. Prosze pamiętać o włączonej auto-hibernacji w programie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiego Xposed używasz?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TeriMan

Xposed wersja 2.7 experimental 1

Greenify jest modułem Xposed tak ogólnie :-) ważne, że jest odpowiedzialny za optymalizację zużycia energii i wtym się sprawdza idealnie i w 100%.

Moja lista w hibernacji jest długa ... było tego trochę za ubicia na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Wam w Greenify pokazuje systemowe apki do zahibernowania czy tylko dodatkowe, własne doinstalowane (ja widzę tylko te drugie, systemowych nie widzę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xp82

Żeby hibernować systemowe aplikacje musisz mieć zainstalowane Xposed i dodatkowo trzeba tą opcję włączyć w ustawieniach Greenify.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka. W moim G3S'ie z pewnością nie narzekam na baterię, ba nawet jestem z niej wielce zadowolony, gdyż pierwszy raz zdarzyło mi się zakupić telefon w którym nie muszę ładować baterii dzień w dzień :) Telefonu używam nie tylko do połączeń, smsów, ale i również internetu (YT parę razy dziennie po kilka minutowych filmików, parę razy zwykły wujek google żeby coś sprawdzić no i moje aplikacje prywatne, które również wymagają dostępu do internetu), oglądania filmów (czasami mi się zdarza obejrzeć film w drodze do pracy i w powrotnej, więc zdołam obejrzeć go całego), słuchania muzyki (jak już nie mam co oglądać, albo po prostu mi się nie chce to zapuszczam się w świat nie wymagający pracy moich zmęczonych oczu :). Ogólnie często bawię się jeszcze telefonem (mam go dopiero ok. 2 tygodni), gdyż zawsze jestem ciekaw czy odkryłem już w nim wszystko :P
Tak więc takie jest moje użytkowanie telefonu i ku mojemu zdziwieniu w stosunku do baterii w moich poprzednich telefonach, zdecydowanie mniejszych, trzyma ona zdecydowanie dłużej. Od samego początku ładuję ją co 3 dni, aczkolwiek jeśli bym chciał wytrzymałaby i 4, lecz tego trzeciego już na siłę próbuję go rozładować, bo przecież nie wiadomo co jutro będzie :D 
Pozdrawiam

EDIT: Zapomniałem dodać, telefon bez roota, prosto z PLAY, tyle że z powyłączanymi aplikacjami, które tylko zaśmiecają system.

Edytowane przez Fragile11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi