Skocz do zawartości
eta

Wgrywanie oprogramowania flash firmware Lg G2 mini D620

Rekomendowane odpowiedzi

eta

Witam

Poradnik wzorowany na http://forum.android.com.pl/f764/wgrywanie-oprogramowania-flash-firmware-dla-telefona-w-lg-alternatywna-i-prostsza-metoda-by-bride-352830/ aczkolwiek używam programu od czasów Lg L5 E610 i wszytko przebiega znakomicie.

Poradnik napisany jest w celach informacyjnych, wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność. Gdyby cokolwiek poszło źle ani ja, ani nikt z tego forum (poza tobą) nie jest odpowiedzialny za porażkę.

Flashowanie KDZ usuwa roota, blokuje bootloader i wgrywa stock recovery (o ile było zmieniane). Nie powoduje wipe/factory reset. Jeżeli twój telefon dostanie bootloop (zatrzymanie uruchomienia na logo LG), należy wykonać hard reset. Zalecam wykonanie kopii zapasowej kontaktów, zdjęć oraz wszystkich ważnych plików zawartych w pamięci telefonu. 

W pierwszej części używamy UpTestEX_BY_BRIDE_2014 w drugiej LG Flash Toll 2014.

Uwaga ! ! ! Jeżeli z jakiegokolwiek powodu występuje potrzeba wprowadzenia telefonu z tryb download należy  na wyłączonym telefonie wcisnąć vol + i trzymając go podłączyć przewód USB od PC. Gdyby program nie wykrył naszego telefonu należy zaznacz "EMERGENCY" lub "CS_EMERGENCY" w opcji "PhoneMode".

Metoda I

Przed przystąpieniem do czynności upewnij się że:

Kiedy już wszystkie sterowniki wraz z programem LG MOBILE SUPPORT TOOL zostaną zainstalowane pobieramy UpTestEX_BY_BRIDE_2014 i rozpakowujemy na dysku. Następnie odnajdujemy folder o nazwie LGMOBILEAX. Folder ten jest niewidoczny, należy włączyć widoczność ukrytych folderów. Ścieżka do folderu:
    Windows 2000/ XP
    C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\LGMOBILEAX\

Windows Vista/7/8
    C:\ProgramData\LGMOBILEAX\

Dla ułatwienia autor programu utworzył skróty do folderów folder - Apps , bez potrzeby ich szukania. W tym celu klikamy w wybrany plik pod nasz system operacyjny. Naszym oczom powinien ukazać się folder z zawartością. Następnie wracamy do pobranego folderu Apps i odszukujemy plik o nazwie LGMLauncher.exe i kopiujemy go do ukrytego folderu podmieniając go. Nadpisujemy plik wybierając opcję tak. Następnie wchodzimy do folderu B2C_Client i podmieniamy w analogiczny sposób plik o nazwie LGUserCSTool.exe plikiem z folderu APPS, który pobraliśmy wcześniej.

W telefonie włączamy opcje DEBUGOWANIE USB w Menu->Ustawienia->Informacje o telefonie->Informacje o oprogramowaniu klikamy 7 razy na Numer kompilacji następnie klikamy back dwa razy i naszym oczom ukazują się Opcje dla programistów, wchodzimy i zaznaczamy debugowanie usb. Ustawiamy tryb Oprogramowanie LG w Menu->Łączność->Tryb połączenia USB

Podłączamy telefon kablem USB do komputera. Chwile czekamy, aż samoistnie doinstalują się sterowniki. Pojawi się komunikat ze strony systemu o gotowości urządzenia do użycia. Alternatywnie jeśli telefon nie posiada opcji Debugowanie USB (np. obecność Custom ROM) istnieje możliwość bezpośredniego wprowadzenia telefonu w tryb download

Uruchamiamy program UpTestEX_BY_BRIDE_2014

1.png

Wskazujemy pobrany plik .kdz z softem, który chcemy wgrać w oknie select kdz file.

2.png

Program powinien być standardowo ustawiony jak na screenie poniżej. Jeśli nie jest, to zmieniamy ustawienia PhoneMode: DIAG, oraz Select Type: CDMA

Wybieramy normal web upgrade test następnie upgrade start.

4_online.png?lgfp=3000

Po chwili wyskoczy okienko. W nim klikamy Clear phone Software update Registry, w sekcji Country wybieramy Different country, oraz w Language wybieramy Polish , następnie klikamy OK.

3.png

Otworzy się program LG MOBILE SUPPORT TOOL, który rozpozna telefon, rozpakuje firmware i je wgra. W tym czasie nie obciążamy komputera, oraz nie zamykamy okna.
    Po zakończeniu pojawi się komunikat o pomyślnym wgraniu oprogramowania.
    Można odłączyć telefon od komputera i dodatkowo wykonać hard reset.

Metoda II

Wgrywanie oprogramowania z użyciem Flash Tool 2014.

Wykonujemy wszystko tak jak w poradniku UpTestEX_BY_BRIDE_2014 punkty od 1 do 6

Pobieramy oprogramowanie LG_Flash_Tool_2014  lub  https://drive.google.com/file/d/0B_Fdk0dSpjUaZ2hHSFpjbGk1eGc/view?usp=sharing

Odpalamy program z uprawnieniami administratora

Pojawi się okno LG Flash Tool 2014:
    zaznacz "CDMA" w "Select Type" Uwaga!!! Jeżeli zmienisz na "3GQCT" zniknie opcja CSE Flash
    zaznacz "DIAG" w "PhoneMode".

flashtool1.png

wskazujemy plik z oprogramowaniem jakie chcemy wgrać

flashtool2.png

Wybieramy opcję CSE Flash aby usunąć wszystkie dane z telefonu czyli Full Wipe. Wybierając Normal flash wykonamy update bez utraty danych.

flashtool3.png

W następnym oknie wciśnij START

flashtool4.png

Pojawi się okienko: "Select country and language". Klikamy kolejno

1: Clear phone Softweare update Registry

2: Zmieniamy "Country" na "Different Country"

3: Language zmieniamy na "Polish" a następnie wciskamy "OK"

flashtool5.png

Następnie program uruchomi LGUserCSTool i zainstaluje nowe oprogramowanie, będzie to trwało okolo 10 - 15 min. Po zakończonym flash'owaniu można odłączyć telefon i zamknąć aplikacje.

Jeżeli flash'ujemy opcją CSE telefun uruchomi się ponownie i wykona FULL WIPE.

Jeżeli flash'ujemy opcją Normal Flash przywracanie ustawień fabrycznych wykonujemy ręcznie w ustawieniach.

Edytowane przez eta
    Dodano opcję Flash tool
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemanko.
    Niedawno postawnowiłem dziewczynie wgrać CM 12, ale z uwagi na to że często robią się restarty, chcę powrócić do stocka.
    Mam problem przy flashowaniu.
    Korzystając z kompedium wiedzy do tego telefonu jest tam napisane :

*Przejdź do katalogu gdzie wypakowałeś paczkę i wejdź w folder Apps. Jeżeli korzystasz z Windows XP, przenieś z nadpisaniem plik LGMLauncher.exe do ścieżki 

-C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\LGMOBILEAX\

a plik LGUserCSTool.exe do ścieżki 

-C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\LGMOBILEAX\B2C_Client. 

Jeżeli korzystasz z Windows Vista, 7 lub 8 - wykonujesz to samo, tylko ścieżką docelową będzie C:\ProgramData\LGMOBILEAX oraz C:\ProgramData\LGMOBILEAX\B2C_Client.

*Wracamy do folderu gdzie wypakowaliśmy naszą paczkę, wchodzimy do UpTestEX_BY_BRIDE_2014 i uruchamiamy UpTestEX_BY_BRIDE_2014.exe.

Problem leży w tym że na moim kompie nie mogę znaleźć żadnego folderu o nazwie LGMOBILEAX.
    Mam windowsa 7 32 bit.
    Odnośnik do folderu również nie działa.
    Wcześniej wszystko zrobiłem z instrukcją.
    Nie wiem co mam dalej począć.
    Może mi ktoś podpowie :) ?

Edytowane przez luxfores

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    samka

Witam ja miałam podobnie  , rozwiązałam ten problem tak że w opcji pokaz pliki , loldery zaznaczyłam : pokaż ukryte pliki i foldery . Mm win 8.1 , może to pomoże :)

Edytowane przez samka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że ja szukałem w ukrytych folderach i nie mogłem znaleźć.
    Szukałem w appdata i programdata i nic nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tokacz

jak zwykle było poruszane - jak dla mnie prosta i bezbłędna metoda lg flash tool 2014 - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej próbuję tym sposobem.

EDIT :

Podziałało
    Dodajcie to do kompedium wiedzy w takim razie żeby więcej takich pytań nie zadawano.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Edytowane przez luxfores

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz mi jeszcze czemu w jednym jest 3GQCT" w "Type of Flash" a w innym CDMA, ja mam telefon G2mini.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tokacz

bo jak np: odpalisz w trybie cdma to możesz flashować trybem cse flash i automatycznie po flashowaniu masz rom jak "prosto z pudełka" i nie trzeba ręcznie factory reset robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi