Skocz do zawartości
eta

Wgrywanie oprogramowania flash firmware Lg G2 mini D620

Rekomendowane odpowiedzi

trempa

Panowie ... 

Jestem w trakcie - proces zatrzymał się na 35% (w programie LG Mobile Support Tool) i 28 % w telefonie. Leci już 20-sta minuta i nie ma postępu.

Co może być przyczyną? Co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dale65

Jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym się ze wszystkimi przywitać!

Od kilku godzin walczę z moim starym dobrym LG G2 mini, któremu chciałbym wgrać czysty firmware i usunąć śmieci z Plusa. Zainstalowałem więc program LG UP, sterowniki, ściągnąłem czysty soft w formacie KDZ i podłączyłem telefon w trybie Download Mode. Po włączeniu LG UP, za pośrednictwem aplikacji UPPERCUT, otwiera się okienko wyboru telefonu, gdzie widnieje on jako "Unknown" i nic nie można dalej zrobić. W kolumnie obok widnieje "D62020b", co wskazuje na poprawne wykrycie telefonu (LG G2 mini to właśnie D620, a 20b to wersja aktualnie zainstalowanego u mnie oprogramowania). Niestety program nie chce współpracować, próbowałem na dwóch różnych komputerach: jeden z XP SP2, drugi z najnowszym i czystym Windows 10.

Spróbowałem więc programem LG Flash Tool 2014. Tutaj z kolei inna sytuacja: Gdy wszystko jest już ustawione i klikam "START", powinno się pojawić okienko z wyborem kraju i języka. U mnie nie pojawia się nic, po prostu nic się dalej nie dzieje. Instalowałem różne wersje programu z różnych stron - nic z tego.

Proszę o podpowiedź czy robię coś nie tak, bo skoro na dwóch komputerach i dwóch różnych programach nie działa, to chyba muszę coś robić źle. Telefon nigdy nie był rootowany ani nie miał zmienianego firmware, romu, recovery, niczego. Jedyne co chcę zrobić to usunąć z niego śmieci z Plusa, bo ponoć czysty soft lepiej chodzi.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi.

Udało mi się wgrać czysty firmware wykorzystując Metodę I. Wrzuciłem czystą wersję "D260r20b", pobraną z lg firmwares. Niestety nadal mam śmieci z plusa, jak tylko włączyłem telefon powitał mnie tapetą plusa i apkami plusa. Zrobiłem jeszcze hard reset, ale efekt ten sam. Zrobiłem coś nie tak? Na 200% wrzuciłem czysty firmware, a tu taki klops. Śmieci na pewno się same nie ściągnęły, bo w telefonie nie ma karty SIM, ani nie pozwoliłem mu podłączyć się do Wi-Fi. O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dale65 Juz bardzo długo, nie używam telefonów od LG. Ale swego czasu jak pamiętam w G3, że trzeba było jakiś katalog usunąć bo w nim były zapisane informacje o brandzie. Może, ktoś kto pamięta się wypowie jeszcze.
    Ale możesz poszukać o tym informacji. Może coś Ci to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dale65
    Napisano (edytowane)

Udało mi się póki co pozbyć boot animacji z Plusa. Musiałem zrobić roota i wywalić je z katalogi /data/.OP - tam było trochę śmieci. Po tym zrobiłem raz jeszcze factory reset i rzeczywiście, boot animacja nie wróciła.

Ale nadal mam jeszcze domyślną tapetę z Plusa, domyślne APN "Plus Internet" i "Plus MMS", a zamiast standardowej przeglądarki Androida (nie Chrome) mam ikonę Plusa i podpisane "plus.pl". Oczywiście po uruchomieniu tej ikony startuje domyślna przeglądarka, z wpisaną domyślną stroną m.plus.pl.

Gdzieś skurczysyn musi mieć jeszcze wpisane, że był z Plusa i skądś zaciąga brand. Zauważyłem, że w katalogu /cust są powrzucane przeróżne brandy, chyba na wszystkie dostępne sieci jakie były w PL i nie tylko. Są tam między innymi katalogi P4P ze śmieciami do Play, TPL ze śmieciami do T-Mobile, PLS ze śmieciami do Plusa i ORP ze śmieciami dla Orange. Jest też katalog OPEN_EU tam jest chyba oryginalna customizacja, tzn. niebrandowana. Pytanie skąd telefon wie, że ma brać tapety i apki z katalogu /cust/PLS, a nie np. z /cust/OPEN_EU albo nawet z innej sieci.

Niby wiele tych śmieci już nie ma, ale gdybym mógł pozbyć się jeszcze tych tapet i mieć normalną przeglądarkę Androida, zamiast ikony "plus.pl" z logiem Plusa, to byłoby fajnie. Może i szybciej by chodził bez tego shitu. Wywaliłem już nawet cały katalog /data/.OP ale dalej po factory reset, czy nawet wgraniu firmware od nowa, wracają tapety i apka "plus.pl". Jeśli ktoś wiec co trzeba zrobić to proszę o naprowadzenie. Sam nie chcę grzebać w systemowych katalogach, żeby czasem nie uceglić całkiem jeszcze sprawnego telefonu.

EDIT:

Mam w szufladzie jeszcze jednego LG G2 mini, rozbitka na którym mogę sobie eksperymentować. Zawsze miał Androida 5 brandowanego na Plusa, na próbę wrzuciłem mu KitKata, pobranego również z lg firmwares. I szok - nie ma żadnych śmieci! Ani tapet, ani przeglądarki "plus.pl". Tu ma normalną ikonę i jest podpisana po prostu "Internet". Możliwe że te ROM-y na lg firmwares są trefne? Nie mogłem niestety nigdzie indziej znaleźć stock romu do G2 mini.

EDIT2:

OK wszystko się wyjaśniło. Na LG firmwares pomieszali pliki z ROM-ami. Porównałem sobie plik D620r20b_00.kdz pochodzący z kategorii "POL-Poland" (teoretycznie brak brandu) oraz PLS-Plus (brand plusa). Co się okazuje? Pliki są identyczne. Znalazłem informację, że plik opisany tam jako dla Szwajcarii jest pozbawiony brandu. Wrzuciłem go na próbę i rzeczywiście - nie mam żadnych śmieci. Poza tym wszystko działa normalnie - jest język polski, telefon normalnie łączy się z siecią, jest zasięg LTE.

Edytowane przez Dale65
    Dodatkowe info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi