Skocz do zawartości
marcin0218

Bateria się kończy czy wina systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku stycznia za pomocą wifi zaktualizowałem mojego NOTE 2 z Androida 4.3 do 4.4.2. Od tamtej pory stopniowo zaczęły się problemy z baterią. Bardzo szybko schodzi i bardzo szybko się ładuje. NA początku tylko taki był problem. A z czasem pojawił się kolejny że telefon mając jeszcze np 10 lub nawet 25% baterii zawieszał się. Zero reakcji. Musiałem wyjąc baterię i włożyć i to często nie pomagało i musiałem podłączyć do ładowania dopiero mogłem go włączyć.

Natomiast wczoraj miałem jeszcze ok 30%, zacząłem nagrywać podczas meczu filmik i telefon zgasł. Gdy w końcu go włączyłem nagle pokazało że bateria ma 1%.

Dziś przywróciłem ustawienia fabryczne. Z sammobile ściągnąłem dla Polski ANdka 4.4.2 i wgrałem go odinem.

Mając 66% jechałem autem z włączonym YANOSIKIEM, zadzwonił do mnie telefon i po 4 minutach rozmowy straciłem całkowicie zasięg GSM i internetu. Po czym telefon zgasł. Dojechałem do domu podłączyłem do ładowarki i od razu włączyłem i nagle ma 80%...

Czy to wina baterii? Czy może coś innego nie dobrego dzieje się z moim telefonem? Telefon zakupiłem niebrandowany nówkę w grudniu 2013 roku.

Zanim pojawiły się problemy żadnych zawieszek nie było na 4.3. Bateria pozwalała mi na zrobienie trasy np z Poznania do Torunia bez podłączania ładowarki. Ogólnie to schodziła spokojnie aż pojawiał się na niej wykrzyknik i jeszcze parę razy pikało zanim telefon padł totalnie. A teraz to jest chybił trafił.. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed wgraniem ROM'u było full wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Tylko aplikacja wymaga zrootowania telefonu . Czy moge uzyc do tego kingoroot? Nie strece gwarancji itp? Kingoroot nie podołał. trzymałem się instrukcji. Gdy wyskoczyło końcowe okno o utracie gwarancji itp kliknąłem ANULUJ, jak to napisano na tym forum. niestety root failed. Ktoś poleca jakąś prostą szybką metodę?

PObrałeem Advenced battery clibration i zrobiłem nim jakby co.

Pobrałem jeszcze apke dobrze ocenianą w google play o nazwie , która w tescie baterii pokazała LOW CHARGE 1% a HEALTHY 98% INACTIVE - 0%. Zrobiłem FIX PROBLEMS :) ZObaczymy. W PT i tak dojedzie nowa bateria kupiona niby oryginalna za ok 40 zł.

---------- Post dołączono o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Niby coś zrobiło, naprawiło ale nic nie dało. Bateria przez 30 min zjechała 13% a tylko chwile na whatsupp wymieniłem parę wiadomości ze znajomym. na telefonie prawie nic nie mam zainstalowanego bo jest prawie że czysty po instalacji 4.4.2.

Mam nadzieje, że w piątek dotrze ta nowa. Jeżeli problem będzie nadal występował będę pisać :) chociaż wtedy to chyba na gware oddam.

---------- Post dołączono o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Reasumujac. Ponizej 60 lub 50% bateri z telefonem dzieja sie jaja. Zaczyna cos sie zwieszac. Traci np zasieg gsm nagle i po 2 minutach sie resetuje. Powyzej tych 60% dziala bez zarzutu. Rozmowy sms gps wifi dane pakietowe aparat itp. To samo jak podlacze do ladowania wszystko okej.

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micho78

Mam to samo w galaxy s2. Po wymianie baterii czas działania się wydluzyl ale w okolicach 50% szybko leci w dół.

Wysłane z mojego GT-I9100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NO jak mi bateria nie pomorze to na gwarancję oddaję.

P.s. jak wgrywalem ODINEM oficjalny soft dla Polski z sammobile to gwarancji rozumiem, że nie tracę?

---------- Post dołączono o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Dziś telefon twardo trzymał do 33% poczym wyłączył sięnagle.. Po podłączeniu do ładowania od razu go włączyłem i pokazało że ma 91% bateria nagle :) co za masakra :((

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1
    Napisano (edytowane)

Mam to samo w galaxy s2. Po wymianie baterii czas działania się wydluzyl ale w okolicach 50% szybko leci w dół.

Wysłane z mojego GT-I9100

To samo ma zdecydowana większośc telefonów z androidem. To samo mam w Note 3, kolega w zetce 2. Od 50% bateria leci dużo szybciej nic od 100 do 90%. Im dalej od 100% tym miej minut wytrzymuje na 1%.

Edytowane przez GRIZZLY1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sejmin

Witam. Ktoś znalazł rozwiązanie problemu? Mam to samo. Kupiłem nowa baterie niby było ok 2 dni, a teraz problem powrócił. Po odłączeniu od ładowarki telefon się wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

W tym wypadku, to albo system, albo hardware. Zrób backup systemu wrzuć stock bez żadnych dodatków i zobaczysz czy dalej jest to samo. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi